Sari la conținut
Forum Roportal
allinone

Nu cred ca o sa reusesc....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fix atitudinea asta face alte persoane să te ia peste picior.

N-am să fac asta deocamdată, îţi recomand să îmi mai citesti postarea cu mindset-ul unui adult, nu al unui infant care îşi strange jucariile şi pleacă.

În felul ăsta poate o să şi intelegi ce am scris.

Ar trebui să intelegi un lucru, pe care trebuia să îl ştii foarte bine până acum.

În majoritatea relatiilor, sentimentele sau atracţia scad odată cu trecerea timpului.

Aşa că îţi rămân alte motive pentru care două persoane continuă relaţia, chiar dacă nu se mai iubesc ca la început.

Fie că e vorba de copii, afaceri în care au investit împreună, siguranţa materiala pe care o oferă celălalt partener samd.

Dacă ajungi să intelegi că atracţia scade, îţi este şi mai uşor să gestionezi, dacă nu intelegi şi rămâi doar tu implicat, într-un univers al tău, în care cea mai importanta piesă îţi e partenerul pus pe un piedestal, o să te confrunti cu ce te confrunti tu acum.

Iar aici, tre sa hotarasti singur cum gestionezi din mom ce persoana care credeai tu ca te echilibreaza, nu mai e în ecuatie.

Cum îţi ziceam si mai sus, dacă vrei să rămâi la stadiul în care totul îţi pute, poţi foarte bine să faci treaba asta, nimănui, în afară de 2 sau 3 persoane, nu îi va păsa de tine sau de problema ta, incluzand aici şi persoana cu care ai format un cuplu.

Felul în care gestionezi tu despartirea, indiferent de ce anume aţi avut de împărţit sau ce sentimente au fost (cred că eşti conştient că nu neapărat şi partenerul a avut aceeaşi perceptie ) trebuia să fie specific varstei 18-20.

Desigur că nu o să îţi convină să citesti treaba asta, dar nu trebuie să mă crezi pe cuvânt, trebuie doar să vezi cati din cunoscutii tăi au gestionat aşa cum gestionezi tu ( si nu, nu poţi spune că voi eraţi mai indragostiti, că relaţia voastră atinsese nirvana )

Editat de Priapism
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba chiar mi-a placut câte ceva din ce ai zis. Ca ai zis bine si corect. Dar alte lucruri, precum presupunerea cum ca nu mi-am dat seama ca de-a lungul timpului atractia si sentimentele scad in intensitate, sunt total eronate. Vezi? Nu ma cunosti, nu ai incercat sa ma cunosti dar dintr-un motiv cunoscut doar tie ai incercat sa ma "tratezi".

De asemenea nu apreciez nici vaga ta amenințare de a ma lua peste picior.

 

De ceva timp m-am oprit din a lamenta aici. Daca urmareai toate postarile vedeai asta si nu mai considerai necesar sa scrii ceea ce ai scris. Ultima mea postare care a declanșat și dorința de afirmare a lui Miercuri_ a fost doar un raspuns celor doi binevoitori care au facut efortul sa mai posteze si nu am vrut sa-i lasa sa creadă ca ma doare undeva de ei. Nu am facut-o ca sa-mi mențin starea de deprimare sau cum ziceți voi pe aici, sa-mi plâng de milă în continuare. Așa ca lasati-o balta cu exprimarea asta! Momentele în care mi-am plâns de mila au fost extrem de putine si am facut-o in particular, nu pe forum.

 

Nu am puterea si energia ca sa mai combat astfel de reacti pe topicul meu.. Voi cei care aveti atâta timp liber inseamna ca o duceți mai rau decat mine: nu aveti alte preocupări decat sa va băgați în seama neinvitati. Personal, vreau sa-mi investesc energia în cu totul altceva. De aceea nu vreau sa mai postez, nu ca m-as fi suparat...

 

Sa aveti o zi făină! Eu cu siguranta o sa am ca este zi de salariu si deja ma gandesc sa petrec un week-end placut in Germania..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×