Sari la conținut
Forum Roportal
alias_dark_ely

Ce parere ai despre satanisti?

Postări Recomandate

:spiteful:

Deci... gandesti... :good: (e o gluma, nu te oftica - eu sunt glumet de fel!)

Dar de ce fugi de pareri pe care nu le poti contraargumenta? Nu ajunge sa gandesti, trebuie sa si reusesti sa construiesti ceva plauzibil cu ideile astea. Nu crezi pentru ca asa vrei tu, e un moft de adolescenta sau o intelepciune a unei babe? Foarte bine, nu am nimic impotriva, e vorba de liberul arbitru! Dar de dragul unui dialog constructiv, te rog sa dai drumul acelor ganduri total diferite si bine argumentate.

Crezi ca un satanist nu crede in Dumnezeu? Te inseli amarnic. Un stanist care afirma ca nu exista Dumnezeu este un fals! Satanistii lupta impotriva lui Dumnezeu. Si supunandu-se lui Satanus recunosc faptul ca Dumnezeu e Creatorul suprem si demonul e o creatie. Satanus ne cheama sa ne opunem lui Dumnezeu incalcandu-i poruncile! Dar Satan nu o face pentru ca ne iubeste pe noi, ci pentru ca il uraste pe Dumnezeu! Nu vrea decat sa ii arate lui Dumnezeu ca lui i s-au inchinat mai multi.

 

Ce patetic sa te crezi 'deosebit' sau 'special' ca faci pe satanistul. Orice om e in stare de asa ceva. E banal. Insa cati sunt in stare sa urmeze 'partea luminata a fortei"? :D

 

 

Da ....da ce tu crezi ca eu din moment ce nu cred in dumnezeu atunci cum as putea fi satanista :o: chiar u ai spuso....in fine nu's satanista.....aa spui ca exista dumnezeu bine dar ai avut vreodata vreo dovada ca exista??>..nhooo e doar un fel de obsesie crezi ca daca crezi esti mai puternic si cestii deastea...cam imoral :o: Eu una nu pot crede in ceea ce nu vad....Sa stii ca si eu pot sa scriu o biblie si cateva povesti si sa vi le bag voua pe gat ca sa credeti tampeniile mele...numai ca eu nu's chiar atat de bolnava mintal...iar eu cu dumnezeu sau fara in cap dot dark raman :o:

 

Pt cultura ta generala, am 36 de ani.

detalii cum te-au facut parintii tai,multumesc dar nu vreau.dar...tu chiar stii? ti-au povestit?daca ti-au povestit,pastreaza pt tine.eu stiu si cum se face si cum se educa un copil...probabil ca alor tai le-a cam scapat partea a doua.

in contextul celor discutate pe forum te-am intrebat "cine te-a creat"....deci, nu ma refeream la parintii tai.

acum ca ti-am explicat intrebarea,poate pricepi. daca nu...nu-i bai...mai ai timp 8)

numai bine!

 

36 de anii.....hmm.....da si cine m-a creat pe mine?.....dupa gandirea unora ar fi dumnezeu raspunsul(majoritatea...) dar dupa gandirea altora raspunsul poate fi satana.....pe mine nu ma preocupat niciodata cestiile astea oricum toti murim....ce rost mai are sa ma gandesc azi cum m-am nascut cand maine pot sa mor....Dar daca tu spui ca exista ....de unde esti atat de sigura?....tot din povesti sau ai vazut fantome...aa adik dumnezeu :o: Ia zi mai ai impresii in cap?hai aratami o davada si eu ma calugaresc :doh: Stii foarte bine ca daca nu exista dovezi nu ai cum sa te contrazici cu mine.....totii sunt tarii cand fac galagie dar dovezii nhooo nu aveti nici unu.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ....da ce tu crezi ca eu din moment ce nu cred in dumnezeu atunci cum as putea fi satanista :o: chiar u ai spuso....in fine nu's satanista.....aa spui ca exista dumnezeu bine dar ai avut vreodata vreo dovada ca exista??>..nhooo e doar un fel de obsesie crezi ca daca crezi esti mai puternic si cestii deastea...cam imoral :good: Eu una nu pot crede in ceea ce nu vad....Sa stii ca si eu pot sa scriu o biblie si cateva povesti si sa vi le bag voua pe gat ca sa credeti tampeniile mele...numai ca eu nu's chiar atat de bolnava mintal...iar eu cu dumnezeu sau fara in cap dot dark raman :doh:

:o:

Nu te-am facut satanista, doar ti-am spus care e relatia satanistilor cu Dumnezeu. Nu poti fi satanist daca nu crezi ca exisra Dumnezeu. Si tu nu crezi ca exista nici satana.

De altfel tu nici nu poti fi satanista, doar te prefaci ca esti 'dark'. Esti doar putin ratacita prin univers.

Cat despre dovezi, eu am, pacat ca nu ai si tu! Dar nu ai nici rabdare si vointa sa le cauti. Te invelesti intr-o incapatanare ieftina, care numai 'dark' iti poate aduce!

Si iti spun ca nu poti scrie o astfel de carte.

De altfel refuzi sa fii convinsa. Tu ai deschis topicul mai mult sa te lauzi ca nu crezi, decat sa speri ca gasesti un raspuns afirmativ. Iar prin chestia cu 'dark' am trecur si eu acum vre-o 15 ani. E pierdere de vreme. e doar un nivel prafuit al necunoasterii. Iti doresc sa treci repede de el. Si daca vrei, sunt destui care te pot ajuta.

 

36 de anii.....hmm.....da si cine m-a creat pe mine?.....dupa gandirea unora ar fi dumnezeu raspunsul(majoritatea...) dar dupa gandirea altora raspunsul poate fi satana.....pe mine nu ma preocupat niciodata cestiile astea oricum toti murim....ce rost mai are sa ma gandesc azi cum m-am nascut cand maine pot sa mor....Dar daca tu spui ca exista ....de unde esti atat de sigura?....tot din povesti sau ai vazut fantome...aa adik dumnezeu 8) Ia zi mai ai impresii in cap?hai aratami o davada si eu ma calugaresc :spiteful: Stii foarte bine ca daca nu exista dovezi nu ai cum sa te contrazici cu mine.....totii sunt tarii cand fac galagie dar dovezii nhooo nu aveti nici unu.....

Ai grija ce ceri ca s-ar putea sa primesti si nu cred ca vei fi in stare sa iti tii promisiunea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu una nu pot crede in ceea ce nu vad....

nimic nou. nu esti singura.

 

Sa stii ca si eu pot sa scriu o biblie si cateva povesti si sa vi le bag voua pe gat ca sa credeti tampeniile mele...numai ca eu nu's chiar atat de bolnava mintal...

nu, crede-ma, nu poti. nu la felul cum manevrezi limba romana.

in plus, ca sa propovaduiesti ceva si sa te urmeze si altii, ar trebui sa crezi in ce scrii, ori tu te-ai pronuntat din start asupra a ceea ce ai putea concepe - "tampenii". pai daca artistul crede ca a desenat un tablou hidos, crezi ca se va gasi cineva care sa il admire ca pe o opera de arta?

 

iar eu cu dumnezeu sau fara in cap dot dark raman :good:

singura speranta ramane "luminarea" data de inaintarea in varsta. atunci o sa ramai doar cu dilema existentei lui Dumnezeu, renuntand la partea cu "sunt dark...bu-hu-huuu". acum pe bune, nu ti se pare ca suna cam pueril?

ai putea macar sa te intrebi daca le stii pe toate sau mai ai lucruri de aflat. dupa care ti-ai da seama daca e cazul sa mai ramai asa sau nu.

nu mi-o lua in nume de rau. la varsta ta si eu eram cel putin la fel de "receptiva" si mult, mult mai incisiva. acum constat ca ieri stiam mai putine ca azi, iar azi stiu mai putine decat voi sti maine.

 

pe mine nu ma preocupat niciodata cestiile astea oricum toti murim....ce rost mai are sa ma gandesc azi cum m-am nascut cand maine pot sa mor....

nu conteaza ca murim, conteaza cum traim, conteaza ce lasam in urma noastra. viata ne da exact atata cat cerem de la ea. si daca intr-o zi de vara o sa ne intrebam de ce ne-am nascut, va fi numai si numai din vina noastra.

 

Dar daca tu spui ca exista ....de unde esti atat de sigura?....tot din povesti sau ai vazut fantome...aa adik dumnezeu :doh: Ia zi mai ai impresii in cap?hai aratami o davada si eu ma calugaresc :spiteful: Stii foarte bine ca daca nu exista dovezi nu ai cum sa te contrazici cu mine.....totii sunt tarii cand fac galagie dar dovezii nhooo nu aveti nici unu.....

1. ai nevoie urgenta de un indreptar al limbii romane

2. la fel de urgent si nevoie sa inveti sa vorbesti cu cei din jur. expresii de genul "Ia zi mai ai impresii in cap?" sunt mahalagisme ieftine care nu-ti fac nici un serviciu in societate. ia-o ca pe un sfat, nu ca pe o imputa.

3. pana in momentul in care se va inventa dispozitivul de detectat divinitatea, sau poate Dumnezeu se va arata omenirii, singura posibilitate este sa crezi sau nu. sa simti sau nu. daca ai avut o experienta care te-a dus la concluzia "Dumnezeu exista", ea nu poate fi cuantificata si deci nici dovedita celor care cer acest lucru, dar nu e mai putin reala pentru tine, care ai trait-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Satanistii..? Oameni credinciosi.... Cred intr`o forta mult mai puternica decat cea a binelui..:) pacat ca nici una nici alta nu exista!

nici forta binelui nici a raului ,raul e mai puternic.....

dar cine face binele sau raul?noi?cumva noi?,noi astia multi care aveam puterea de a face bine sau rau.

forta e in noi,si ramane la latitudinea noastra in ce sens ai indreptam vectoru

 

:o:

Nu te-am facut satanista, doar ti-am spus care e relatia satanistilor cu Dumnezeu. Nu poti fi satanist daca nu crezi ca exisra Dumnezeu. Si tu nu crezi ca exista nici satana.

De altfel tu nici nu poti fi satanista, doar te prefaci ca esti 'dark'. Esti doar putin ratacita prin univers.

Cat despre dovezi, eu am, pacat ca nu ai si tu! Dar nu ai nici rabdare si vointa sa le cauti. Te invelesti intr-o incapatanare ieftina, care numai 'dark' iti poate aduce!

Si iti spun ca nu poti scrie o astfel de carte.

De altfel refuzi sa fii convinsa. Tu ai deschis topicul mai mult sa te lauzi ca nu crezi, decat sa speri ca gasesti un raspuns afirmativ. Iar prin chestia cu 'dark' am trecur si eu acum vre-o 15 ani. E pierdere de vreme. e doar un nivel prafuit al necunoasterii. Iti doresc sa treci repede de el. Si daca vrei, sunt destui care te pot ajuta.

Ai grija ce ceri ca s-ar putea sa primesti si nu cred ca vei fi in stare sa iti tii promisiunea!

dovezile despre dumnezeu poti sa le gasesti doar in sufletul tau,daca vrei sa-l gasesti pe dumnezeu CAUTA IN TINE,al vei simtii de fiecare data cand vei face o fapta buna.nu te astepta sa-l intalnesti pe strada,CA NU EXISTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu te astepta sa-l intalnesti pe strada,CA NU EXISTA!

 

Eu cred ca daca vrei cu adevarat intalnesti peste tot dovada ca Dumnezeu exista.

Eu zic ca pentru inceput sa nu-L perceapa pe Dumnezeu ca fiind bunatatea absoluta, ci sa incerce sa-L perceapa ca fiind un Creator. Atunci poate va vedea in jur ca toate sunt creatiile lui Dumnezeu si atunci va vedea pe Dumnezeu prin creatia Lui. Sunt convins ca nu ar intelege ca ea este Dumnezeu ... dar poate cu timpul cine stie. Poate cand va creea ceva

Probabil ca isi va pune multe semne de intrebare si probabil o va ajuta sa inteleaga ca daca ea va arde ... si i se va analiza cenusa, cenusa ei este compusa din aceleasi elemente care compun si o floare dar si tarana pe care calca ... Inca nu vrea sa se diferentieze cu nimic de nisip ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimic nou. nu esti singura.

nu, crede-ma, nu poti. nu la felul cum manevrezi limba romana.

in plus, ca sa propovaduiesti ceva si sa te urmeze si altii, ar trebui sa crezi in ce scrii, ori tu te-ai pronuntat din start asupra a ceea ce ai putea concepe - "tampenii". pai daca artistul crede ca a desenat un tablou hidos, crezi ca se va gasi cineva care sa il admire ca pe o opera de arta?

singura speranta ramane "luminarea" data de inaintarea in varsta. atunci o sa ramai doar cu dilema existentei lui Dumnezeu, renuntand la partea cu "sunt dark...bu-hu-huuu". acum pe bune, nu ti se pare ca suna cam pueril?

ai putea macar sa te intrebi daca le stii pe toate sau mai ai lucruri de aflat. dupa care ti-ai da seama daca e cazul sa mai ramai asa sau nu.

nu mi-o lua in nume de rau. la varsta ta si eu eram cel putin la fel de "receptiva" si mult, mult mai incisiva. acum constat ca ieri stiam mai putine ca azi, iar azi stiu mai putine decat voi sti maine.

 

 

nu conteaza ca murim, conteaza cum traim, conteaza ce lasam in urma noastra. viata ne da exact atata cat cerem de la ea. si daca intr-o zi de vara o sa ne intrebam de ce ne-am nascut, va fi numai si numai din vina noastra.

1. ai nevoie urgenta de un indreptar al limbii romane

2. la fel de urgent si nevoie sa inveti sa vorbesti cu cei din jur. expresii de genul "Ia zi mai ai impresii in cap?" sunt mahalagisme ieftine care nu-ti fac nici un serviciu in societate. ia-o ca pe un sfat, nu ca pe o imputa.

3. pana in momentul in care se va inventa dispozitivul de detectat divinitatea, sau poate Dumnezeu se va arata omenirii, singura posibilitate este sa crezi sau nu. sa simti sau nu. daca ai avut o experienta care te-a dus la concluzia "Dumnezeu exista", ea nu poate fi cuantificata si deci nici dovedita celor care cer acest lucru, dar nu e mai putin reala pentru tine, care ai trait-o.

 

Poate sunt 'off topic' dar nu pot sa ma abtin: mi-a placut raspunsul tau. Se vede ca nu mai esti 'dark'. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....Sa stii ca si eu pot sa scriu o biblie si cateva povesti si sa vi le bag voua pe gat ca sa credeti tampeniile mele...numai ca eu nu's chiar atat de bolnava mintal...iar eu cu dumnezeu sau fara in cap dot dark raman :good:

asa vorbeste cineva care nu a citit biblia.

pt cultura MEA generala.....poti scrie o carte atat de valoroasa? atiat de cursiva,plina de simboluri si intelesuri? poate-mi dai si mie un autograf :spiteful:

biblia este o carte geniala,al carei scop nu a fost sa te oblige pe tine sa-ti dai jos cercelul din buric ci acela de a ghida.....daca imi arati un singur lucru cu care nu esti de acord in biblie...trimite-mi piper ca o mananc.

PS.citeste biblia....cu atentie :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca daca vrei cu adevarat intalnesti peste tot dovada ca Dumnezeu exista.

Eu zic ca pentru inceput sa nu-L perceapa pe Dumnezeu ca fiind bunatatea absoluta, ci sa incerce sa-L perceapa ca fiind un Creator. Atunci poate va vedea in jur ca toate sunt creatiile lui Dumnezeu si atunci va vedea pe Dumnezeu prin creatia Lui. Sunt convins ca nu ar intelege ca ea este Dumnezeu ... dar poate cu timpul cine stie. Poate cand va creea ceva

Probabil ca isi va pune multe semne de intrebare si probabil o va ajuta sa inteleaga ca daca ea va arde ... si i se va analiza cenusa, cenusa ei este compusa din aceleasi elemente care compun si o floare dar si tarana pe care calca ... Inca nu vrea sa se diferentieze cu nimic de nisip ...

da poti sa te uiti in jur si sa te minunezi de toate lucrurile,chesti atat de complexe,oare cine lea creat?poti spune dumnezeu,si poate el lea creat ,nu,de ce nu,poate nea facu si pe noi,etc.....nu asta conteaza!,ci cred eu,cum respectam pe cel care nea facut sa zicem.si eu personal prefer sa-l vad pe dumnezeu ca pe un pastor(indrumator),speranta,confident,prieten.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×