Sari la conținut
Forum Roportal
soimanul

Este Maria "nascatoare de Dumnezeu" ...sau nascatoare de om ca oricare alta mama?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Plecand de la faptul ca Isus s-a nascut ca si oricare alt om, si apoi a profesat o meserie (cea de dulgher) tot ca oricare alt om, si a murit ca om, deci in biografia sa lumeasca, Isus nu a fost niciodata un Dumnezeu, ci doar un simplu om...

Atunci din ce cauza Maria este considerata ca fiind "sfanta nascatoare de Dumnezeu"?

 

Si de ce nu, nascatoare de dulgher lenes si fara chef de munca, ca doar asta i-a fost activitatea lumeasca?

Foloseste aceasta minciuna religiei?

Pai atunci cum este o religie care se foloseste de minciuna?

Este una sfanta sau una diabolica?

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu consideri ca Iisus a fost complet uman nu inteleg de ce iti mai pui intrebari asupra naturii mamei sale. doh.gif

Asadar care e minciuna? E minciuna sau e logica ta eronata? rolleyes.gif

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu consideri ca Iisus a fost complet uman nu inteleg de ce iti mai pui intrebari asupra naturii mamei sale. doh.gif

Asadar care e minciuna? E minciuna sau e logica ta eronata? rolleyes.gif

Eu nu consider nimic altceva decat ce scrie in Biblie, si in Bibie vedem ca Isus nu se lauda ca e Dumnezeu si nici ucenicii de langa el nu-l numesc Dumnezeu ...ci doar rabunii ...adica rabin!

Sau pentru tine a fi un rabin este egal cu a fi Dumnezeu?

In plus de asta niciunde in Biblie nu ne este explicata povestea mincinoase a nasterii sale din Treimnea din care facea si el parte.(adica era si propriul sau tata dar si propriul sau fiu...ceea ce este diabolic si nu dumnezeiesc)

Deci minciuna este acolo unde nici in Biblie nu scrie ca Isus este Dumnezeu, si nici Dumnezeu nu-L recunoaste ca fiu, dar cu toate acestea popi si biserica il slavesc mai nou ca fiind Dumnezeu, zic mai nou ... asta pentru ca in trecut, timp de peste 1000 de ani a fost slavit in Biserica Crestina cu numele de Lucifer, asa ca oricum o intoarcem reiese ca Maria nu este mama lui Dumnezeu ...decat in vorbele mincinoase ale celor care il au ca Dumnezeu ... pe Tatal Minciunii!

Hopa.

Hopa a reaparut soimos ... fugiiiiiiti ... adica soimanul care este boboc desi are peste 20 de mii de postari aici pe Ropo...

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu consider nimic altceva decat ce scrie in Biblie, si in Bibie vedem ca Isus nu se lauda ca e Dumnezeu si nici ucenicii de langa el nu-l numesc Dumnezeu ...ci doar rabunii ...adica rabin!

Sau pentru tine a fi un rabin este egal cu a fi Dumnezeu?

In plus de asta niciunde in Biblie nu ne este explicata povestea mincinoase a nasterii sale din Treimnea din care facea si el parte.(adica era si propriul sau tata dar si propriul sau fiu...ceea ce este diabolic si nu dumnezeiesc)

 

Iisus spunea ca e Fiul Lui Dumnezeu, pe Dumnezeu Il numeste mereu "Tatal".

 

adica era si propriul sau tata dar si propriul sau fiu...ceea ce este diabolic si nu dumnezeiesc

 

Nu. no.gif

Iisus este Fiul Lui Dumnezeu, iar El nu poate fi confundat cu diavolul.

Editat de King1
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iisus spunea ca e Fiul Lui Dumnezeu, pe Dumnezeu Il numeste mereu "Tatal".

 

adica era si propriul sau tata dar si propriul sau fiu...ceea ce este diabolic si nu dumnezeiesc

 

Nu. no.gif

Iisus este Fiul Lui Dumnezeu, iar El nu poate fi confundat cu diavolul.

Ai dreptate!

Problema este acolo unde nici, tu la fel ca majoritatea nu intelegeti ca parintii ne sunt singurii Dumnezei adevarati, pentru ca ei ne-au crea si ne-au dumnezeit, adica crescut, si in aceasta consta genilaitatea rabinului amator Isus, ca el a inteles acest lucru si de asta Isus spunbea ca este doar Fiul Tatalui, si nu fiul lui Yahwe.

 

 

Nu. no.gif

Iisus este Fiul Lui Dumnezeu, iar El nu poate fi confundat cu diavolul.

Eu nu am spus despre Isus ca este diavol ci am spus ca este om, dulgher si rabin amator!

Nici contemporanii cu el nu spunea ca ESTE diavol , ci spunea ca lucreaza cu puterile lui Belzebub, si pentru ce scrie in Biblie ... nu cred ca pot fi acuzat eu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate!

Problema este acolo unde nici, tu la fel ca majoritatea nu intelegeti ca parintii ne sunt singurii Dumnezei adevarati, pentru ca ei ne-au crea si ne-au dumnezeit, adica crescut, si in aceasta consta genilaitatea rabinului amator Isus, ca el a inteles acest lucru si de asta Isus spunbea ca este doar Fiul Tatalui, si nu fiul lui Yahwe.

Eu nu am spus despre Isus ca este diavol ci am spus ca este om, dulgher si rabin amator!

Nici contemporanii cu el nu spunea ca ESTE diavol , ci spunea ca lucreaza cu puterile lui Belzebub, si pentru ce scrie in Biblie ... nu cred ca pot fi acuzat eu?

 

:eek: Iisus se ruga si vorbea cu Tatal Sau, Dumnezeu(Yahwe).

Iisus a izgonit demoni, l-a gonit inclusiv pe satan. Crezi ca s-ar fi izgonit pe sine daca era diavolul? Exact asta le-a explicat si el celor din vremea Lui cand i-au zis ca El lucreaza cu diavolul. Asa ca nu pot fi unul si acelasi. Iisus lucra cu puterile Sale dumnezeiesti, iar prin moartea sa, diavolul a fost invins si portile raiului s-au deschis.

Quod erat demonstrandum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

eek.gif Iisus se ruga si vorbea cu Tatal Sau, Dumnezeu(Yahwe).

Iisus a izgonit demoni, l-a gonit inclusiv pe satan. Crezi ca s-ar fi izgonit pe sine daca era diavolul? Exact asta le-a explicat si el celor din vremea Lui cand i-au zis ca El lucreaza cu diavolul. Asa ca nu pot fi unul si acelasi. Iisus lucra cu puterile Sale dumnezeiesti, iar prin moartea sa, diavolul a fost invins si portile raiului s-au deschis.

Quod erat demonstrandum.

1 De vorbit cu Dumnezeul Yahwe o face oricare credincios cand se roaga!

 

2 Isus i-a izgonit pe demoni COMANDANDU-le, iar demonii l-au ascultat pentru ca orice subordonat isi asculta seful, iar faptul ca avea puteri peste diavoli, puteri care le-a dat si apostolilor, gasesti confirmat in Luca 9:1!

 

3 Atunci cand comanzi diavolii nu poti afirma ca ai puteri Dumnezeisti pentru ca Diavolii de aia sunt diavoli si nu ingeri pentru ca nu asculta de Dumnezeu!

 

4Tinand cont de faptul ca in VT adica inainte de "sacrificiul" lui Isus nu exista Iad, ci doar Sheol, nu se poate spune decat ca o minciuna faptul ca Isus a coborat in Iad ca sa salveze sufletele cui...daca poina atuncea nu era Iad!

Nu ar fi mai rational sa crezi ce spune Dumnezeu in Apoc 12:12, si anume ca l-a azvarlit pe Diavol mai intai pe pamant si apoi in Iad? Fapt confirmat si de proroci?

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

eek.gif Iisus se ruga si vorbea cu Tatal Sau, Dumnezeu(Yahwe).

Iisus a izgonit demoni, l-a gonit inclusiv pe satan. Crezi ca s-ar fi izgonit pe sine daca era diavolul? Exact asta le-a explicat si el celor din vremea Lui cand i-au zis ca El lucreaza cu diavolul. Asa ca nu pot fi unul si acelasi. Iisus lucra cu puterile Sale dumnezeiesti, iar prin moartea sa, diavolul a fost invins si portile raiului s-au deschis.

Quod erat demonstrandum.

 

 

nu mai bine mergi tu la discoteca si te distrezi cu tinerii? ca loc de bosorogisme d'astea fara noima o sa ai toata viata, de disco si griji 0 nu prea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

3 Atunci cand comanzi diavolii nu poti afirma ca ai puteri Dumnezeisti pentru ca Diavolii de aia sunt diavoli si nu ingeri pentru ca nu asculta de Dumnezeu!

 

bre, unii asculta de buna-voie, iar altii "asculta" din contrangere :doh:

nu spune ca tu, daca iti porunceste un politist sa arati actele la control, faci exact ce vrei in momentul acela :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×