Sari la conținut
Forum Roportal
SuicideMan

Salut

Postări Recomandate

Exista tot felul de societati mai mult sau mai putin secrete. Am impresia ca si templieri mai exista inca. Unele se limiteaza la a savarsi diferite ritualuri ciudate, altele incearca sa schimbe cat mai multe minti.

 

Eu ma uit la filme cu James Bond numai cand ma plictisesc de moarte, Cola beau foarte rar (si atunci cand nu gasesc Pepsi), iar reclamele, cand nu le pot evita, aproape ca trec pe langa mine.

 

Cred ca oamenii obisnuiti sunt manipulati, pentru a satisface diverse interese financiare, dar ma indoiesc ca exista o conspiratie mondiala. Iar daca chiar exista, nu mi-as face prea multe griji ca rezista - ori se vor manca intre ei, ori vor fi distrusi din afara.

 

Ti-am zis toate astea ca mi se pare ca ai unele tendinte spre paranoia si n-ar fi rau sa fii un pic mai critic cu ce citesti. Materialele cu teme conspirationiste contin, intentionat sau nu, mesaje subliminale mult mai periculoase pentru anumite firi decat reclamele la eu stiu ce marca de automobil.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce e rau pe lumea asta pleaca de la nevoia jocului de putere.

 

Cu adevarat superiori sunt oamenii aceia care simt nevoia de putere. Care ucid, manipuleaza, decid pentru altii, in numele puterii. Nu?

 

Mi-e scarba.

In lume oamenii se folosesc de iubirea unuia pentru altul pentru a le face rau.

 

Nu poti schimba nimic, decat in careul tau. Stai departe de jocurile puterii, sunt multe, desi par a fi unul singur.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu adevarat superiori sunt oamenii aceia care simt nevoia de putere.

Cred c-ar fi timpul sa ma simt si eu superior. Dar in momentul de fata, la nivel practic, inca ar mai trebui sa raman cu picioarele pe pamant.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred c-ar fi timpul sa ma simt si eu superior. Dar in momentul de fata, la nivel practic, inca ar mai trebui sa raman cu picioarele pe pamant.

Era o ironie, de fapt.

Deloc nu sunt superiori cei ce simt nevoia de putere.

Stiu ca ai inteles.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu voi intelege niciodata... asta nu.

Nu ma pot impotrivi destinului.

Noi nu avem de ce sa ne facem probleme cu privire la destin.

Ar trebui sa traim pur si simplu, indiferent daca avem sau nu un destin proscris.

 

Altfel, nu ne putem trai cu adevarat nici macar viata care ne e data. Trecem prin propria noastra viata ca prin viata unui strain.

 

Dar stiu ca ai inteles. Mai greu e sa accepti si sa te detasezi.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×