Sari la conținut
Forum Roportal
Cornelia-si-atat

Cumparaturile, ca ispita de a apasa butonul rosu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiti comediile acelea cand personajele nu se pot stapani sa apese butonul rosu? Asa sunt eu la cumparaturi cand imi intra salariul pe card. Ieri nu m-am putut abtine sa nu-mi cumpar un palton super dragut. Vi s-a intamplat asta vreodata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu la ce te referi - eu merg la cumparaturi doar cu bani putini. Uite, ce set de pahare frumos, uite ce dulap, uite, masina de spalat vase nu am! giggle.gif asta in magazine si hypermarket, dar daca vad reduceri online deja nu mai merge cu maruntisul. Am card cu descoperit de cont. Online cumpar de obicei lucruri care nu sunt "maruntis" sau au volum mare, ca online mi le aduce acasa, altfel trebuie sa le car. dance3.gif Groaznic! Imi aduc aminte ca ma plangeam primavara trecuta de dureri de spate si nu ma lua nimeni din familie in serios. O saptamana, doua, o luna, doua, dar apoi m-am enervat si cum am luat salariul, am dat comanda pe net de pe saltele-ortopedice.net ca aveau cel mai mic pret si am primit-o acasa. Mai greu a fost sa ma descotorosesc de aia veche, dar am dus-o la parter si in juma de ora era luata. De cine? Nu stiu! Cea mai inutila cumparatura a fost un aparat de masaj. Era la super oferta pe un site de cupoane - nu l-am folosit de 3 ori in 4 luni. O sa-l folosesc azi, ca sa nu par atat de tuta.

Editat de Suz-ana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am debarasat de impulsivitatea de a cumpara chestii de dragul de a le cumpara. Am invatat sa fac diferenta intre "vreau" si "imi trebuie". Nu a fost usor dar e posibil. Acum cumpar ceea ce am nevoie, ceea ce imi trebuie. Daca am de exemplu 20 de perechi de pantofi, nu-mi mai trebuie perechea 21. Daca am 7 genti, nu am nevoie si de a-8-a.

In trecut cumparam alandala ce-mi placea, ce-mi sarea in ochi prin magazine si am ajuns intr-o buna zi sa am dulapurile pline de chestii pe care nici macar nu ajungeam sa le port. Am umplut saci intregi cu haine pentru donatii.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am multe chestii, folosesc haine/pantofi/genti pana se rup. am scos din uz ceva pantofi care tineu bine, dar se uita lumea ciudat la mine ca-i port. erau f demodati.

 

nu sunt zgarcita, dar prefer sa ma plimb decat sa bag banii in...moda

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti comediile acelea cand personajele nu se pot stapani sa apese butonul rosu? Asa sunt eu la cumparaturi cand imi intra salariul pe card. Ieri nu m-am putut abtine sa nu-mi cumpar un palton super dragut. Vi s-a intamplat asta vreodata?

 

Dennis pericol public! :)) Cornelia pericol la portofel! :))

Mie nu. Eu sunt genul de om care poate agonisi, care poate pune bani deoparte. drag.gif

Asa si eu - cu o singura exceptie - cand vine vorba de prichindei si persoana iubita; pentru mine nu sparg banii, dar daca ei vor ceva sau vad ceva care sigur le-ar placea devin mana sparta.

 

Imi aduc aminte ca ma plangeam primavara trecuta de dureri de spate si nu ma lua nimeni din familie in serios. O saptamana, doua, o luna, doua, dar apoi m-am enervat si cum am luat salariul, am dat comanda pe net de pe saltele-ortopedice.net ca aveau cel mai mic pret si am primit-o acasa.

O saltea buna poate minimiza durerile de spate, dar eu zic sa acorzi atentie si pozitiei in care stai pe scaun sau daca stai dreapta cand mergi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×