Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci ...sa facem cunostiinta. ne descriem in cuvinte, imagini si prin asemanari cu tot ce ne inconjoara

incep eu :

am terminat liceu de filologie si facultate de istorie cu toate astea am simtit mereu atractie pentru calculatoare si cred ca mi-am ales gresit meseria. sunt timid..rau de tot..eram genul care nu scotea o vorba la ore si in pauze. cam zgarcit... dar totusi nu chiar liberal. mi-ar placea sa dau dar nu la oricine. orice cuvant, vorba adresata are efect asupra mea. am fost molestat de vreo cateva ori in copilarie (na ca daca tot ma destainui sa fie destainuire) de fete & baieti. imi place viteza. am rau de inaltime. clipesc la zgomote nu pot oricat as incercat sa tin ochii deschisi. imi plac fetele cu chip simpatic si dragut. nu suport vampele, alea cu fundul prea exagerat de mare, grasele si proastele. de fapt prostia nu prea o suport. as vrea sa vorbesc mai mult , sa am initiativa, sa vin cu subiecte de discutie dar nu prea am asa ca mereu ma chinui sa gasesc in minte ceva important de spus. ma interiorizez cand sunt jignit si dau inapoi. as vrea sa am replica pentru cei care ma jignesc. n-am avut nici o relatie cu o fata pana acum si am 28 de ani (again daca tot e sa ma destainui). am fost indragostit rau de tot de aceeasi fata timp de multi ani de zile. imi plac filmele sf...nu ca as fi vreun stiintolog care se pricepe la toate ci din cauza efectelor speciale. ma deranjeaza ca am esuat in programare desi vroiam sa fiu un inteligent care se prinde din prima. am tendinta de visare cu ochii deschisi. de fapt fac des treaba asta (stiu e o boala). melodiile preferate ma incanta. printre melodiile pe care le am pe calculator se numara: nothing else matter, dj project soapte, dj project 2 anotimpuri , cateva parodii la adresa vedetelor (care imi plac nespus) , tnt strada mea, faydee can't let go, racla cateva melodii de pe rime de bine, crush & alexandra ungureanu hello, melodii vechi n&d andre animal x de care rad cu pofta, inna vreo cateva melodii , linkin park vreo 2-3-4, cindy lauper, boney m , edwyn collins , cateva latino wisin; yandel; don omar;aventura , cateva nu metal in afara de linkin park.

sunt super prost la bataie, lipsit de curaj , dar razbunator , tradez uneori, sunt paracios in unele cazuri. momentan sunt pe un tratament psihiatric rispolept pentru schizofrenie. as vrea sa am memorie buna de fapt cea mai buna posibil (e o mare dorinta asta) , am o groaza de chestii ce amintesc de un om timid retras si cu oarece tuburari. cam atat

 

o poza cu o vedeta frumoasa din puctul meu de vedere

post-401721-0-92438400-1392623976_thumb.jpg

Editat de victor1985
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu tine


imi retrag cererea de poza

 

 

cand ai primit disgnosticul schizofrenie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti un om timid, retras, capabil sa se indragosteasca ani de zile de o fata, te refugiezi in visari, te interiorizezi cand esti jignit, clipesti la zgomote, iti place viteza si ai rau de inaltime, si ai ciudateniile tale ca tot omu, asta nu inseamna ca ai fi schizofrenic. De ce totusi ai primit acest diagnostic? Daca nu ai halucinatii auditive sau vizuale atunci e o povara grea pe umerii tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa creada astia ca esti clona mea.


Ai facut o mare prostie prin faptul ca ai oferit atat de multe detalii despre tine. Iti vei da seama atunci cand probabil vei avea un schimb de replici cu alti useri si probabil vei avea ghinionul ca acestia sa fie ranchiunosi. Cu siguranta vor folosi aceste detalii impotriva ta si vor sti precis ca esti un om ce se lasa afectat.


Tara asta are nevoie si de inadaptati, ca de-am fi cu totii doctori, avocati, sau programatori, cine le-ar mai lustrui acestora pantofii?

De asta exista oameni ca noi, Victore... pentru a stimula competitia chiar si la nivel inferior.


Singura problema, sau mai bine zis frustrare, e ca ne dorim mai mult decat putem duce. Coboara-ti standardele, nu mai ai sub 25 de ani, ai aproape 30 si infrunta realitatea asa cum e, in forma ei karmica ce lasa de dorit.

Editat de Nestosaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tara asta are nevoie si de inadaptati, ca de-am fi cu totii doctori, avocati, sau programatori, cine le-ar mai lustrui acestora pantofii?

De asta exista oameni ca noi, Victore... pentru a stimula competitia chiar si la nivel inferior.

.

care 'ca noi'?

 

esti si tu schizofrenic si ai terminat facultatea de istorie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care 'ca noi'?

 

esti si tu schizofrenic si ai terminat facultatea de istorie?

Desi, nu-ti sunt dator cu nicio explicatie, am sa-ti spun de ce.

Eu nici macar n-am studii superioare, in primul rand. Nu stiu daca sunt sau nu schizofrenic, insa cand eram mai mic am avut unele scapari. Nu stiu daca a fost mai mult decat teribilism.

Ai inteles cum ai vrut tu felul in care s-a pus problema. M-am asociat cu felul lui de-a fi, prin simplul fapt ca amandoi vrem mai mult, dar ne lipseste o viteza in plus, tind sa cred. N-am sa m-apuc sa dezvolt, pentru simplul fapt ca n-am chef sa demonstrez cum ca asa ceva nu se poate intelege din exterior. Cel mult, se poate judeca... nu-i o crima sa-ti dai cu parerea.

Si ca sa fiu mai clar in exprimare, sunt ferm convins ca cel putin unul dintre noi nu va ajunge departe in viata, din cauza ca nu gandim precum niste paradatori darwinisti. Unul dintre semnele inadaptarii, dupa cum am zis...

Editat de Nestosaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu tine

imi retrag cererea de poza

 

 

cand ai primit disgnosticul schizofrenie?

in aprilie anul trecut. pana atunci am mai fost de vreo cateva ori la spital. mergeam aiurea pe strazi, culegeam obiecte chestii din astea .....

uite totusi o poza

post-401721-0-02906000-1392633625_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti un om timid, retras, capabil sa se indragosteasca ani de zile de o fata, te refugiezi in visari, te interiorizezi cand esti jignit, clipesti la zgomote, iti place viteza si ai rau de inaltime, si ai ciudateniile tale ca tot omu, asta nu inseamna ca ai fi schizofrenic. De ce totusi ai primit acest diagnostic? Daca nu ai halucinatii auditive sau vizuale atunci e o povara grea pe umerii tai.

si mie mi s-a parut ciudat diagnosticul de schizofrenie. desi am sustinut si sustin ca am avut vise ce s-au indeplinit apoi in realitate. chestia e ca nu delirez, nu vorbesc cuvinte de neinteles, n-am halucinatii de tot felul iar pe forumuri dupa cum se vede scriu cat se poate de normal...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//mergeam aiurea pe strazi, culegeam obiecte //

 

astea sunt ciudatenii, niste trasaturi atipice, dar nu indeajuns ca sa justifice un diagnostic de schizofrenie.

Poti fi indeajuns de normal chiar daca nu intri in categoria popularilor si sociabililor care dau definitia normalitatii, pentru ca sunt majoritatea.

 

La americani este un mare respect pentru om, fie el cat de ciudat. Poate ca-si tatueaza albul ochilor, isi implanteaza cornite, isi pune belciuguri in nas si urechi, dar tot normal este, chiar daca nu intra in normalitatea stricta a matusii Veta.

 

De ce schizofren?

Auzi voci? Vezi personaje care nu exista decat in imaginatia ta?

Te simti urmarit de extrateresti sau serviciile secrete.?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×