Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Halep, „aproape perfectă” la Doha.   

Pentru mine este perfecta daca a castigat jocul.  

O sa aibe dureri pe durata vietii, ca noi, care in alta parte ne-am ranit decat pe terenul de tenis.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O tenismenă din România o DESFIINȚEAZĂ pe lidera WTA: „Mi s-a părut foarte urât din partea ei. Sunt DEZAMĂGITĂ”

 

M-a scos din ritm cu cearta aceea. Arbitrul a spus că nu vede ceva în neregulă, dar ea a tras foarte mult de timp", a declarat Monica.

 

Asta a facut si cu Simona, altfel pierdea jegoasa.   A vazut o lume intreaga ce a facut pe teren, doar smecheria l-a avansat, o sa-si piarda si titlul de #1 mai curind decat crede.

Ar trebui sa se sesizeze fi Federatia si sa-i ia inapoi premiul ca n-a meritat-o, insa pozitia sociala dicteaza cum vad.

 

http://evz.ro/o-tenismena-din-romania-o-desfiinteaza-pe-lidera-wta-mi-s-a-par.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce penibila a fost wozniacki. Ce figura de tzatza proasta avea cand ii explica arbitrului tampeniile alea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La pensionare???  

 

Asta-i jocul tinerilor, acum era momentul, cu fiecare minut e prea tarziu.  

 

Am auzit in filmul cu viata lui Charlie Chaplin ca acuza timpul a-i fi cel mai mare dusman!!!

 

:lol: Nimic nu-i prea tarziu. Orice "esec" (chiar si in tenis) poate sa fie o treapta catre cea mai mare realizare.

Iata, ca pomenesti de "pensionare", io joc tenis cu nepotul meu.

 

Timpul nu-i este nimanui  nici dusman, nici prieten, Timpul doar permite ca toate sa se afle (sau dupa caz, sa se " reazeze") la locul lor.

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce penibila a fost wozniacki. Ce figura de tzatza proasta avea cand ii explica arbitrului tampeniile alea.

Are un tupeu extraordinar! Așa a învățat-o ta-su, să fie tupeisă. Ce mai vrei când, anul trecut, în turneele americane, a amenințat o arbitră că o dă în judecată pentru că aceasta nu întrerupea meciul când voia ea și când era în dificultate, adică pt câteva picături de ploaie.

Simona câștigă meciul cu Bellis, cu 6-0, 6-4, după un set doi nu tocmai ușor. Urmează semifinala de foc, cu Muguruza.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wozniacka mi-a făcut în ciudă și a bătut-o pe Kerber, calificându-se în semifinale!  :lol:

 

Iar Simona s-a retras...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am zis-o io, au zis-o altii, toti tenismenii de mare performanta din zilele noastre au probleme fizice, inafara de Federer. Nu e o consolare insa denota stilul agresiv al jocului. Medicul Simonei, parca, a declarat ca tendinita de care sufera o fac mai ales maratonistii. Pe bune? Tenisul a ajuns un fel de maraton? :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca durerea nu conteaza in care parte din corp se afla, cand este prezent, alta activitate nu prea se poate face mai ales la nivel de #1 pe planeta.

Iar daca mereu neglijeaza, va ramane fara picior!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yeah!!!

 

Petra Kvitová a  învins-o Sâmbătă, în semifinalele turneului de la Doha, în trei seturi pe Caroline Wozniacki, si cu asta a si coborit de pe locul planetar  #1 ... si bine-mi pare!!!

 

Onoarea iar revine Simonei ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daneza Caroline Wozniacki a explicat că nu este interesată de poziția de lideră a ierarhiei mondiale. 

 

„Nu mă interesează locul 1.  Dacă era aşa, m-aş fi dus la Dubai. Important e să mă odihnesc şi să fiu în cea mai bună formă la Indian Wells şi Miami"

 

evz

 

*************

 

 Nu stiu cine poate sa creada asa ceva, dar nu eu!!!    Atletii lupta pentru suprematie si castig financiar, cine n-ar vrea sa fie #1 ...

 

 

"New World No.1 Federer Wins Rotterdam for 97th Title" 

Roger Federer celebrated his return to the top of the world rankings by winning the Rotterdam Open on Sunday, his 97th career title.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×