Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cu cine are in continuare, in ce zi si la ce ora joaca? Pe Eurosport sper ca se dau meciurile....

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu sint sigura daca se transmit meciurile pana la noi in Sud, ba din cauza furtunilor sau alte probleme de grandomanie sau pur si simplu n-o sa avem curent electric cam a fost si acum 1 ora, deodata s-a intunecat totul.  Stiu ca e miezul noptii dar a fost bezna-n casa, noroc ca ma orientez si oarba-n casa mea, stiu unde-i ce-i important.  Scriu ziarele ca Simona s-a dus sa guste o mancare traditonala locala  "the infamous québécois Poutine" = cartofi prajiti, branza alba si un sos din rantas.    Eu n-am fost curioasa sa gust asa ceva desi am fost la Montreal.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, The Unknown said:

 

Simona Halep şi Anastasia Pavliucenkova vor continua azi disputa din turul secund pe arena principală, cel mai probabil azi, după ora 19:00.

prosport 

Meciul dintre Simona și Pavlyuchenkova s-a disputat ieri seară și s-a încheiat cu victoria Simonei: 7-6. 4-6, 7-5

Între timp Simona a învins-o,  în două seturi pe V. Williams cu 6-2, 6-2 și va juca sferturile în noaptea asta cu Caroline Garcia ( aproximativ ora 1,30, ora României)

9 hours ago, Rodica` said:

Cu cine are in continuare, in ce zi si la ce ora joaca? Pe Eurosport sper ca se dau meciurile....

Cu Caroline Garcia în sferturi, în noaptea asta, cam pe la  ora 1,30 - ora României. Meciul se dă pe Digi Sport 2.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona o bate pe Garcia în sferturi cu 7-5, 6-1, o bate și pe Barty în semifinale cu 6-4, 6-1 și va juca mâine finala de la Montreal cu învingătoarea dintre Svitolina și Stephens.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După un meci de stat cu inima, Simona câștigă finala de la Montreal, cu Stephens, în trei seturi cu 7-6, 3-6, 6-4!

Meci fain!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În turneul Premier 900 de la Cincinati, Simona reușește s-o bată greu, în trei seturi, pe Tomjanovic, cu 4-6, 6-3, 6-3.  Un meci început miercuri, întrerupt în setul trei din cauza ploii, la scorul de 4-3 pentru Simona în setul trei, și terminat azi, adică joi. 

Până la urmă victoria este importantă. Simona va  juca în etapa următoare, adică în optimi, cu Barty. Practic, meciul se va disputa peste câteva ore (cam ora 4, ora României) din cauza ploii de la Cincinati care a băgat turneul în criză de timp și impune ca meciurile următoare să se dispute la intervale mici de timp. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona a bătut-o și pe Barty, cu 7-5, 6-4, apoi a bătut-o azi-noapte și pe Tsurenko cu 6-4, 6-1, și va juca semifinala cu Sabalenka în această noapte, de la ora 23.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru ea, cineva l-a ajutat sa se adune pe teren si sa le bata pe toate, ca merita si ea dupa atit efort o recompensa!!!   S-o stie de frica e mai bine decat s-o considere o adversara de papusa.   Sa tina cativa ani macar si ea titlul de #1 ... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×