Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 4 ore, Vriies a spus:

Și câteva informații despre Andreea Roșca ...

Daca eram barbat, as fi fluierat cu riscul sa iau amenda pentru gestul huliganesc!!!

Arata super tanara, este slaba si asta conteaza, o sa-i transmit prin telepatie ganduri pozitive puternice sa se catere cat mai repede si cat mai sus pe scara WTA ca cele din top cam imbatrinesc si au alte preocupatii.   Daca este interesata, va ajunge departe.  Daca prind ceva unde joaca o sa ma uit macar la momentele spectaculare din reluare, ca pe acelea am mai multa sansa sa le vad decat transmisia directa.      Imi place jucatoarea, o noua stea pe cerul tenisului.   

Multumesc pentru informatie!!! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, LuciaD a spus:

:laugh:

Activitatea mea sportiva zilnica se desfasoara prin magazine unde am de mers mereu sa gasesc ieftiniri ca n-o sa dau bani cu sapca pentru o bluzita chiar daca-i creat de Vince Camuto!!!

Ador materialele folosite de el, dar deloc nu se dau ieftin ca nu inteapa firul cu care au fost cusute, cu plastic in cazul celor ieftine  :o: de acea trebuie sa depun efort si sa marsaluiesc prin malluri.  Nu vreau sa alerg desi-mi vine cateodata daca am gasit ceva pe masura mea!!!   Ieri am cumparat un top super argintiu, am nevoie de mai multe ansambluri pentru diferitele ocazii festive prin care trec pe moment.  Desi pare Off-t, e multa sudoare si efort pe caldura locala ca atletii profesionisti se antreneaza in sali cu A/C, eu parchez si merg pe jos foarte repede sa nu patesc ceva  ca nu pot cara dupa mine si palarie prin magazine!!! 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Vriies a spus:

Cui îi place tenisul se mai uită și la turnee de tip International 280, mai ales când sunt implicate jucătoare românce. :smile:

Meciurile le vedem pe DIGIsport 2.

Ioi, am uitat ca `mneata esti pe Digi. Mno, asta e... de asta nu vad eu ca-s pi Telekom. :pardon:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Eu n-am rabdare deloc sa urmaresc nici un fel de joc de tenis de la cap pan-la sfarsit, indiferent cine joaca!!!  

Un turneu???  nici sa ma plateasca n-as sta sa amortesc nici in cel mai comfortabil fotoliu, s-au nici daca Federer m-ar tine in brate!!!   

Prefer sa ma plimb pe jos undeva, de obicei cu masina ne plimbam pe aici :o: 

:swoon:

da`stiu, Olga, ca ai neshte fantezi... :lol:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, cam nașpa prestația româncelor la acest turneu. Din 9 jucătoare care au luat startul în primul tur, Buzărnescu este singura care ajunge în turul trei! Bine, mai e Sorana care va juca mâine și care are șansa teoretică de a ajunge și ea în turul trei. Însă, nah, chiar și așa e foarte puțin. Până la urmă e un turneu considerat a fi „acasă”, să zicem așa, în care era de aștepat ca ale noastre să „spargă”. Dacă nu aici, atunci unde? Dacă nu acum, atunci când? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 hours ago, The Unknown said:

Daca eram barbat, as fi fluierat cu riscul sa iau amenda pentru gestul huliganesc!!!

Arata super tanara, este slaba si asta conteaza, o sa-i transmit prin telepatie ganduri pozitive puternice sa se catere cat mai repede si cat mai sus pe scara WTA ca cele din top cam imbatrinesc si au alte preocupatii.   Daca este interesata, va ajunge departe.  Daca prind ceva unde joaca o sa ma uit macar la momentele spectaculare din reluare, ca pe acelea am mai multa sansa sa le vad decat transmisia directa.      Imi place jucatoarea, o noua stea pe cerul tenisului.   

Multumesc pentru informatie!!! 

E drăguțică și arată bine, da, la cei 19 anișori ai ei! Are 1,78 m, o înălțime faină pentru fete în tenis, însă e un pic, așa, cam prea subțirică. Tre să mai facă un picuț de forță, părerea mea, pentru a fi competitivă. Și trebuie să se concentreze un pic mai mult la serviciu. În rest e ok. Are reale calități pentru a ajunge o foarte bună jucătoare de tenis!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Mark Philippoussis si Andy Roddick i-am vazut azi noapte jucand la Charleston Tennis Tournament 2018 in primavara, doar cateva minute de la inceput ca le era cam frig si jucau parca Charlie Chaplin invata se castige/cucereasca planeta prin joaca.   N-am inteles de ce le era asa de frig, barbati tineri si tremurau de frig, era in Aprilie-Mai evenimentul, am fost in vara pe acolo si era cald.   N-am mai vazut barbat renumit imbracat in public ca Andy cu sorti peste niste izmene, dar si sexy Mark avea cu maneci lungi ceva pe el, credeam ca se incalzesc avand de sarit dupa minge, dar mai mult stateau la discutie.   Nu stiu ce fel de joc era ca nu prea erau nervosi sau in mood de contest, efectiv se jucau.   Erau doar secvente cred, am abandonat vizionarea.   Imi plac aceste scurte prezentari al celebritatilor in plina forma al carierei si parca tot copiii au ramas.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, The Unknown said:

Pe Mark Philippoussis si Andy Roddick i-am vazut azi noapte...

 

He, he, Andy Roddick era ăla cu „seviciu beton”! Tipul a deținut recordul vitezei serviciului (249,4 km/oră), din 2004 până în 2012 :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 20.07.2018 la 2:18, The Unknown a spus:

credeam ca se incalzesc avand de sarit dupa minge, dar mai mult stateau la discutie.   

Ambii nu mai sunt de cativa ani in circuit. era probabil un meci demonstrativ, un mic spectacol la care spectatorii se distreaza si conteaza mai putin jocul in sine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfârșit de capitol la  BRD Bucharest Open, acolo unde o așteptam pe Mihaela să câștige și ea un turneu WTA. Dar n-a fost să fie. A câștigat până la urmă Sevastova. Ale noastre au fost cam sub așteptări, cel puțin la simplu, pentru că la dublu a câștigat perechea Begu/Mitu. 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×