Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Tocmai a iesit si Garcia, no 6 WTA, eliminata de Bencic.  Elvetianca a fost oprita de o accidentare dupa care isi revine foarte greu, altfel acum ar fi fost in primele 5 WTA.

Nu stiu daca acest rezultat de astazi poate fi numit surpriza.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi am urmarit pe sarite un meci de tenis vechi intre Federer si Nadal, cred ca sa ne ocupe timpul daca tot facem pentru fotbal sacrificii. 

Nu tin minte detalii ca am adormit, Luni  am dat sange pentru testare si cred ca au scos mai mult decat necesar si inca n-am revenit dar, erau asa de tineri jucatorii si Federer a castigat.

Pe urme si Nadal a ridicat fericit cupa, ca nu aratau decat marile ocazii si premiile, sa le cuprinda cat mai multa activitate sportiva in timpul respectiv.  Deja de o vreme ne tot arta si pe veteranii tenisului la pensie din toate continentele, si e bine ca are ocazie si generatia noua sa le vada participand la Open-uri renumite. 

McEnroe a si jucat in direct pentru charity cu un australian care este mult mai tanar si inalt decat super-campionul americanul si cineva intr-un magazin unde erau zeci de aparate TV ON a spus copilului de vreo 6 ani ca batrinelul face exercitii pentru inima, se preface doar ca invata sa joace tenis ...  

Din actuala competitie nu cred ca se vede la mine ceva pe zecile de canale de sport, cateodata furnizorul de canale schimba programul pe ceva sport american ca si fotbalul acopera niste evenimente de golf si baseball parca.  De data asta si americanii admira fotbal mai inrait ca niciodata, cred ca este prima ocazie mare cand este sportul #1 urmarit dupa numar de abonati si asta nu le place ca se pariaza mult pe alte sporturi si raman in urma.       

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 hours ago, adal* said:

Tocmai a iesit si Garcia, no 6 WTA, eliminata de Bencic.  Elvetianca a fost oprita de o accidentare dupa care isi revine foarte greu, altfel acum ar fi fost in primele 5 WTA.

Nu stiu daca acest rezultat de astazi poate fi numit surpriza.

Și încă una bună, iese și Sharapova!

Și una și mai bună, a ieșit și Wozniacki! 

Dar cum pe noi nu ne interesează „capra vecinului” (nu-i așa?), hai să remarcăm calificarea Mihaelei în turul trei prin victoria de azi în meciul cu Swan, prilej cu care ajunge pe locul 24 în clasamentul momentului! Însă Mihaela va avea un meci f. greu în turul următor, pt că o va avea ca adversară pe Karolina Pliskova. 

Și eu aș zice așa: Hai, Mihaela, că se poate! 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După ce o învinge în două seruri pe chinezoaica Zheng , Simona merge și ea în șaisprezecimi acolo unde o va întâlni pe Hsieh S-W - o cunoștință mai veche, care, până acum, nu i-a pus probleme Simonei. Ce să zicem? Până acum Simona a avut parte de adversare facile. Să sperăm că s-a „încălzit”, mai ales că n-a avut până acum meciuri în picioare pe iarbă. 

 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și un alt rezultat nescontat (nu-mi vine să cred!), Van Uytvanck - Muguruza 5-7, 6-2, 6-1!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma surprinde Navratilova ca-l critica pe Simona ... in gluma: -  „Ceea ce face Simona Halep ar trebui să fie ILEGAL”

Doar de glume are parte ... ca si de la francezi, de la nemtii a primit-o ceva mai devreme ... sa vedem cine-i la rand cu felicitarile pentru ceea ce urmeaza in UK zilele astea  :lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, The Unknown said:

Ma surprinde Navratilova ca-l critica pe Simona ... in gluma: -  „Ceea ce face Simona Halep ar trebui să fie ILEGAL”

Doar de glume are parte ... ca si de la francezi, de la nemtii a primit-o ceva mai devreme ... sa vedem cine-i la rand cu felicitarile pentru ceea ce urmeaza in UK zilele astea  :lol2:

Mda, era o glumă cu simpatie la adresa Simonei. Cred că se referea la faptul că Simona joacă un tenis bun și, în ciuda înălțimii, reușește să bată adversare mult mai înalte și mai forțoase :smile:

Și au mai ieșit două din ălea bune! E vorba de Madison Keys și Venus Williams. 

Și ziua încă nu s-a sfârșit...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. A ieșit și Simona Halep după ce a pierdut cu  Hsieh, în trei seturi. Aș spune că a fost o tactică de abordare greșită complet din partea staffului Simonei. Nu mă refer neapărat la acest meci, ci la faptul că, până la Wimbledon, n-a avut nici măcar un meci pe iarbă.  

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai enervant mi s-a parut meciul Mihaelei cu vulpea aia de Pliskova. La cat e aia de calma si retinuta a intors tot rezultatul de la 4-1 pentru Mihaela in setul 2. Pai sa nu faci cu nervii?

Simonei cred ca nici acum nu-i vine sa creada ca a pierdut. Totala lipsa de strategie la acest turneu. Sa fiu Halep i-asi concedia pe toti. Macar Fratila lucra pe alt salar si nimeni n-are pretentii de la el...

Editat de Rodica`
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×