Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Exceptionala performanta, exceptional meci! Felicitari Simona Halep!

Editat de LuciaD
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Simona!!!    Ai cucerit Parisul ... Franta e la picioarele tale!!! 

A transpirat pentru acest succes dar a meritat efortul.   Nu vad in ziare mare entuziasm pentru reusita ei, nici macar in ziar romanesc.   

Tin minte cand Ilie Nastase a castigat cu Ion Tiriac  un titlu din asta, erau celebrati ca si cosmonautii care s-au intors pe Planeta de pe Luna!!!

Poate cand se va intoarce in tara va fi asteptata la aeroport de suporteri si jurnalisti ...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, The Unknown said:

Felicitari Simona!!!    Ai cucerit Parisul ... Franta e la picioarele tale!!! 

A transpirat pentru acest succes dar a meritat efortul.   Nu vad in ziare mare entuziasm pentru reusita ei, nici macar in ziar romanesc.   

Tin minte cand Ilie Nastase a castigat cu Ion Tiriac  un titlu din asta, erau celebrati ca si cosmonautii care s-au intors pe Planeta de pe Luna!!!

Poate cand se va intoarce in tara va fi asteptata la aeroport de suporteri si jurnalisti ...

Ba, da! Este oareșce entuziasm și nu numai în ziare sau în redacția televiziunilor, dar și în atitudinea oamenilor. 

Cât despre mine, tocmai ce merserăm spre faleză și ne oprirăm la un băruleț, cu scoici și cu bere, să comentăm evenimentul! :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Festivitate în cinstea Simonei, pe Arena Națională! Cu glumele lu' Năstase, cu fluierături la adresa primarului Gabriela Strâmbeanu Știrea, cu Marcel Pavel care a cântat frumos și Monica Anghel care i-a cântat  "Simply the best", eh, chestii care se fac în aceste împrejurări. Mă rog, au făcut și oamenii ce s-au priceput...

Dar gata cu sărbătoarea! Se anunță la orizont Wimbledon-ul, care va începe pe 2 iulie. Bine, până atunci mai sunt ceva turnee de încălzire, cum ar fi Nottingham și 's-Hertogenbosch, de săptămâna asta, apoi  Birmingham, Mallorca și Eastbourne.

 

Editat de Vriies
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de Simona ca n-a avut parte de fericire deplina pentru succesul urias nici macar din partea lui tac-su, ca de la politicieni nu ma astept la nimic.

Am mai citit intr-un ziar romanesc ca americanii sint impotriva lui Simona ceea ce nu este adevarat, aici sportul e privit cu alt ochi, poate conta ca toti barbatii americani o voteaza!!!

Mitocanul ala de la televiziunea romana sau de unde a avut curaj sa zica vorbe goale sa se evidentieze!!!  exact ca celebrul alcoolic Robert DeNiro din filme care a reusit sa zica de Trump in public o porcarie sa-i creasca popularitatea sau sa primeasca ceva rol ca a expirat deja.   N-am urmarit show-ul, dar il bagau la Breaking NEWS momentul Kodak ca lumea se uita la programele in memoria lui Anthony Bourdain.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Ghiță Mureșan, singurul român care a evoluat în NBA, a vorbit despre Simona Halep și a afirmat că lidera WTA a devenit mai cunoscută în SUA decât el, Hagi sau Nadia. „Gigantul din Carpați” a povestit că are vecini care nu cunosc nimic despre România, dar țin foarte mult la Halep. „În America, toată lumea știe de Simona Halep. Ghiță Mureșan nu prea mai există. Am niște prieteni, vecini, americani, nu au nimic în comun cu România, dar o respectă și o iubesc pe Simona ca pe copilul lor. Merg la toate turneele mari, peste tot în lume se duc după ea. În America are cei mai mulți fani. Este, de departe, cea mai cunoscută româncă acolo, peste mine, Hagi sau Nadia”, a spus Mureșan conform curentul.info."

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

„Je suis Simona”

Simona Halep va debuta în curând în sezonul pe iarbă.  Constănțeanca va participa la Eastbourne, Anglia intre 22-30 Junie, înainte de startul în turneul de Mare Șlem de la Wimbledon intre 2-15 Julie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca acea revista ii reprezinta pe francezi! Cum nici unele televiziuni sau emisiuni TV, ca cea in care si-au batut joc de romani, aratand un gest care nu-i reprezentativ pentru romani, nu cred ca reprezinta Franta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×