Jump to content
Forum Roportal
smartapp

Tenis

Recommended Posts

cred ca e emotionat rau Tsitsipas, sa piarda pe propriul serviciul la 0

• Like 1

Nu e in apele lui Tsitsipas

• Like 1

Pana la urma a castigat Djoko. A fost probabil ultimul lui turneu important pe anul asta.

• Like 1

Dap. Tsitsipas nu a fost in forma. Se vedea pe fața lui ca parca nu era prezent in meci.

Urmeaza Roland Garros. 

• Like 1

Tsitsipas este un tip emotional, lucru care ii dauneaza.

Alcaraz pare si el un tip emotional, dar se manifesta abia la sfarsitul meciului, reusind sa ramana calm si concentrat pe durata partidei. de aceea pare mai matur decat varsta pe care o are.

La fel si Swiatek din circuitul feminin. Pe durata partidei pare un robotel cu un soft impecabil, care reactioneaza adecvat in 95% din cazuri.

Edited by adal*
  • Like 1

Din pacate si Rublev e la fel. Daca l-ai destabilizat la inceput, nu sunt sanse sa isi revina.

Dar Tsitsipas a intrat asa din prima pe teren. Cunosc starea aia, de absenta, si cand apuci sa nu iti iasa ceva, nu-ti mai iese nimic.

Dar pana la urma si de asta imi place de ei, ca nu sunt niste roboți.

Alcaraz da e mult mai matur si mai adunat.

• Like 1

On 5/15/2022 at 7:37 PM, adal* said:

Pana la urma a castigat Djoko. A fost probabil ultimul lui turneu important pe anul asta.

Cum așa, că a fost ultimul lui turneu important pe anul ăsta? Poi, Djokovic se anunță a fi cap de serie la French Open, adică la Roland - Garros. 

• Like 1

La 20 de ani Iga Swiatek pare  fi cea mai promițătoare jucătoare care ar putea să o ia pe urma marilor campioane gen Serena, Steffi Graf, Navratilova, Monica Seles etc. Dar să nu anticipăm, să vedem mai întâi cum o s-o ia pas cu pas...

• Like 2

Cu șanse mari sa ia trofeu, ce mai tura-vura... Generația tânără nu mi se pare atât de vocala la băieți. La fete e pe val. De aia zic ca sârbul cel bolund are prima șansă la trofeul francez. 

Edited by Rodica`
  • Like 2

8 minutes ago, Rodica` said:

Cu șanse mari sa ia trofeu, ce mai tura-vura... Generația tânără nu mi se pare atât de vocala la băieți. La fete e pe val. De aia zic ca sârbul cel bolund are prima șansă la trofeul francez. 

Cam așa. Însă ar fi tare ca la Roland-Garros -ul din acest an să fie pe invers. Adică, la băieți să câștige un „tinerel” și la fete să câștige o „bătrână”. :laugh:

• Like 2