Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Vriies a spus:

În schimb, Irina se pare că cedează ușor. E 1-1 la seturi și 4-1 pentru Pegula în setul decisiv. Oricum, Irina a făcut o figură frumoasă aici și merită felicitată!

:balloon:  Aplauze pentru succese!!!   Sper sa vina si ziua ei cand din senin va castiga, dar cred ca trebuie atacat altfel sa se ajunga acolo mai usor, nu mereu cu oase rupte. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau de Sinner, si imi pare rau ca s-a oprit asa repede meciul. Ma bucur ca il mai vad jucand pe Rublev in turul urmator, ca nu stiu daca ar fi avut sanse chiar asa mari sa castige cu Sinner.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 minutes ago, Enki said:

Șuio(n)tek.

u-ul scurt.

n-ul pronuntat ca en din franceza.

Aha, mercic! 

Și că tot veni vorba, Șuio(n)tek conduce cu 4-2 în setul trei. :laugh: Oricum, replică bună dată de chinezoaică.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia să vezi Cilic ce tocană-i trage acu, la bătrânețe, lu' alde Medvedev! :laugh: Conduce deocamdată cu 6-2, 6-3 la seturi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar are o franceza impecabila, zambet larg si increzator, da binisor la TV. Exact ca si Klopp.

Doar ca nu stiu sa fi castigat vreun turneu anul acesta. Nici unul mic si neînsemnat. Dar poate ma insel. Si nu mai e la prima tinerete. Cat sa mai asteptam pentru rezultate? Avem rabdare. :pardon:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Rodica` a spus:

Dar are o franceza impecabila, zambet larg si increzator, da binisor la TV. Exact ca si Klopp.  Doar ca nu stiu sa fi castigat vreun turneu anul acesta. Nici unul mic si neînsemnat. Dar poate ma insel. Si nu mai e la prima tinerete. Cat sa mai asteptam pentru rezultate? Avem rabdare. :pardon:

Atletii de azi trebuie sa fie si actori si super modele ca reprezinta o tara fiecare.   Au de trecut prin pregatiri serioase de comunicare sa invete cum sa vorbeasca, ce fel de cuvinte sa foloseasca si multe altele.   La Facultati se numeste  "Public Speaking" cursul si este luat cel mai serios ca reprezinta si cate o Universitate anumiti sportivi.   

Studentii de la Law Schools nici n-au ce cauta acolo daca n-au ceva inclinatie la vorbit, bogatia bunicii ajuta doar atat ca el va deschide Firma Legala al Grupului de Avocati cu un nume, iar restul vor lucra acolo, el doar numara banii.   

Ca joaca mediocru tenis, nu conteaza atat, cat felul cum se exprima!!!  Ce spune conteaza la sfarsit si pe ce ton, si cu zambet de ingeras. 

Pentru asta mai e platit cateva milioane ca reclama si haine sportive si multe alte marfuri.   Atitudinea asta il baga in gashca Mare, il mentine la nivel de pluture si il avanseaza!!! 

Si Celine Dion a trebuit sa invete destul sa aibe voce placuta daca voia sa cante in America, altfel facea foamea intr-o carciumioara din Canada.   

Canta pentru o farfurie de piftie ca si Edith Piaf la Paris.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar vine Rodica cu klopotzelul la înaintare.

Foarte bine ca vorbeste franceza frumos, asta arata ca nu e doar un batator de mingi cu o paleta si il duce capul si la altceva.

Bine ca se termina era Nadal Djokovic Federer, ca daca urmaream tenis de mai multi ani, acum sigur nu as mai fi urmarit sătulă de aceleasi vedete batrane. Numai anul asta, de cand urmaresc, si m-am saturat de astia doi care inca mai activează.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×