Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pai frate, daca a inceput roland garrosul, de ce dau astia meciuri de anul trecut?

Si de ce dau turneul de fete pe eurosport? adal, nu ziceai ca wta e pe digi sport?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 53 minute, Enki a spus:

Si de ce dau turneul de fete pe eurosport? adal, nu ziceai ca wta e pe digi sport?

Ma, imi cer scuze, dar chiar nu mai retin cum m-am exprimat atunci, dar parca am zis ca turneele de GS le da numai pe Eurosport, iar din restul de turnee, Digi da toate WTA.

Daca nu am zis ceva de genu' imi cer scuze. Digi nu are contract pentru turneele de GS.

 

La ciclism se uita cineva? A inceput Il giro.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, adal* a spus:

Ma, imi cer scuze, dar chiar nu mai retin cum m-am exprimat atunci, dar parca am zis ca turneele de GS le da numai pe Eurosport, iar din restul de turnee, Digi da toate WTA.

Daca nu am zis ceva de genu' imi cer scuze. Digi nu are contract pentru turneele de GS.

 

La ciclism se uita cineva? A inceput Il giro.

Ei stai linistit. Cand ai scris pentru mine a fost o mare revelatie si iti multumesc. Probabil ca grand slamurile au alt regim fata de celelalte turnee si de aia au transmisiune si la feminin pe eurosport.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de regim special ci de felul contractului, iar Eurosport a platit drepturile de transmisie si pentru ATP si pentru WTA si are exclusivitate pe anumite piete, de exemplu in Europa.

Nu stiu exact mecanismul, dar cam asta ar fi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În acest moment, pe Eurosport 1, se dispută meciul Djokovic -  Nishioka. Conduce Djokovic cu 5-3 în primul set. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ana Bogdan și-a vândut scump pielea în meciul cu Azarenka, pierzând cu 2-1 la seturi. De remarcat că a câștigat primul set și l-a pierdut pe al doilea după ce conducea cu 6-5 și avea serviciul! A pierdut mingi ușoare și probabil nu i-a venit să creadă că ar putea să și câștige. 

Meciul dintre Irina Begu și Paolini a fost întrerupt din cauza ploii la 1-1 la seturi și 1-0 în setul trei pentru Irina. Păcat, pentru că Irina era în vână în momentul întreruperii meciului, câștigând 7 game-uri consecutive.

Mâine vor juca Simona, Mihaela și Irina Maria Bara, pentru un loc în turul doi. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce franceza frumoasa vorbeste Medvedev.

 

astept meciurile Tsitsipas-Musetti si Rublev-Kwon

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

preferam sa nu vad nici meciul lui Begu nici meciul lui Bara, si in loc sa vad Rublev Kwon.

 

Conduce Rublev 2-1 la seturi,

Daca  nici pe Tsitsipas - Musetti nu-l dau ca sa arate chestii neinteresante, ma apuca nervii si poate-mi fac abonament eurosport player sa vad ce vreau eu

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Enki a spus:

Cum pana mea eurosportul sa nu dea meciul lui Rublev, nici unul din cele doua eurosporturi?!

Vor sa se imbogateasca si mai tare, toata aceste sporturi sint pe EXTRA bani de platit cablelor speciale.   

Ma gandesc ce va fi la Campionatul Mondial de Fotbal???   Daca nu-l transmit mexicanii tara aia nu ajunge bine, ar fi o lectie lunga de spaniola fortata, Gooooooooooooooooool!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×