Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cat de tare e Goffin. Sa joci cu Nadal pana in in setul 3 in tiebreak prelungit, si sa nu te pierzi cu firea.

urmaza Alcaraz.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mouratoglou i-a transmis lui Halep un mesaj pe Instagram:  „Cu toții suntem foarte mândri de tine!”, a comentat antrenorul după ultima postare a româncei.     Tiradă la adresa lui Patrick Mouratoglou după înfrângerea Simonei Halep: „El era preocupat de Nadal”

Ma intreb: - Care-i problema daca antrenorul nu sta sa se uite cum joaca eleva de care se ocupa, si asa n-are cum sa opreasca meciul si sa-i zica ceva.   Chiar daca se ruga in Capela tot acolo era rezultatul, daca adversara Simonei sau alteia era mai tare.   De oricine sa se fi interesat OMU' ea juca nu el ... presupun si cred ca asa este dar nu scunosc regulile jocului.

Cred ca in sport este ca si la filme in Hollywood, esti cea mai buna daca si altii vor sa fii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buey, meci Nadal - Alcaraz, se bate Alcaraz parte-n parte cu  Nadal. Acum are doua breakuri in fata in primul set.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alcaraz la 19 ani se află în momentul vorbirii pe locul 7 ATP și este marea speranță a Spaniei pentru viitor. Nadal, se știe, este tăticul meciurilor pe zgură. Însă, nah, au mai trecut anii. Alcaraz conduce cu 4-1 în setul decisiv și e la un pas de o mare victorie. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Megaaaa meeeeciii!

Cum e frate, sa cresti cu Nadal ca idol, si la 19 ani sa il bati??

Deci nu e adevarat Alcaraz asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa faza cu Djokovic la AO nu prea mai imi place sa ma uit la turneele ATP, oricum de ani de zile nu ma mai pot uita la meciurile lui Nadal.

Sunt oripilat de ritualul lui la fiecare serviciu. Nu pot privi cum isi baga degetele-n cur si apoi le plimba pe tricou, pe nas, pe urechi, imbibandu-si degetele in propriile umori si mucozitati, dupa care pune aceleasi degete pe minge. Este aceeasi minge cu care va servi si adversarul si nu pot intelege de ce ceilalti participanti la turnee, nu cer un set de mingi separat cu care sa serveasca ei, diferite de acelea cu care serveste Nadal.

De aceea am pierdut si meciul cu Alcaraz, care imi place foarte mult.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dap. In fine o spune cineva

Dar cred ca e mai mult un tic nervos, decat un ritual. Insa cred ca are si o problema de hiperhidroza, ceea ce nu e vina lui.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Djokovic - Alcaraz si mai tarziu Tsitsipas - Zverev.

Hai sa-l vedem pe Alcaraz si contra lui Djokovic. Sper sa nu il afecteze accidentarea de ieri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×