Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu mereu zic ca cel tare si mai pregatit castiga mereu.   N-am mai vazut demult un meci actual cu nimeni decat reluari din toate timpurile.  Pentru ca lumea le-a cam taiat cablul de TV sa economiseasca, ne ridica preturile dar ne taie din programe.   Si noi ne gandim sa taiem ca ceea ce se arata pe TV a fost si in 1987 si nici atunci nu m-au interesat.  Eu si asa prefer sa merg la o plimbare decat sa ma uit la TV sau sa dorm.   Reclamele sint politice de care mi-e scarba, sau de boli, medicamente si efectele secundare ca pot provoca moartea daca ceri doctorului tau sa-ti prescrie si nu stii daca esti sau nu alergic la acel medicament nou ... SAU doneaza bani pentru politicieni si roaga-le sa nu mai voteze cu una-alta.  Cate 15-35 de minute tin reclamele mai nou.    Sporturile tot in reclame le gasim ca ne indruma sa pariem in Cazinouri.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona o bate și pe Gauff, în două seturi, cu 6-4, 6-4. Se pare că deocamdată, Simona and Mouratoglou funcționează bine. Dar să vedem mai departe în meciul din sferuri, acolo unde Simona o va întâlni pe puternica Jabeur... 

La fete nu prea se uită multă lume, așa? Las, că se uită și comentează, cât de curând,  Enki la băieți...:laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și devine a treia jucătoare ever ca și câștiguri din tenis. După fam. Williams. 

Foarte frumoasa cariera. Ma bucur mult pentru succesul ei. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

La fete nu prea se uită multă lume, așa? Las, că se uită și comentează, cât de curând,  Enki la băieți...:laugh:

Prin Amerika barbatii se uita fete cand joaca tenis, unii se dau bolnavi, nu merg la munca sa vada meciul.   

Patronul firmei unde am lucrat, a cumparat cel mai mare TV atunci de vanzare si in sala mare de sedinte l-au instalat sa vada toti meciurile ca erau nebuni dupa sporturi multi si dintre femei.    Comanda si mancare dar si munca era facuta.   Acasa n-avea nimeni asa un aparat mare, era o placere de vazut ori ce. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simonei Halep ”și-a pedepsit” antrenorul după ultima victorie în turneul de la Madrid.

Putea sa fie si corect scris primul cuvant ... in orice caz nu-mi place judecata ei, mai ales ca ea se mandreste cu asta.   Deja i s-au dus de acasa???   Actiunea asta e impotriva ei pe langa marele castig de ieri si poate maine.  Inteleg ca au pariat sa-i dea curaj sa-si recapete confidenta in sine, dar asta e copilaros daca nu prostie.   Eu n-as fi facut pentru nimeni asa ceva. 

https://evz.ro/simonei-halep-si-a-pedepsit-antrenorul-dupa-ultima-victorie-in-turneul-de-la-madrid-ce-a-fost-nevoit-sa-faca-patrick-mouratoglou.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Vriies a spus:

Simona o bate și pe Gauff, în două seturi, cu 6-4, 6-4. Se pare că deocamdată, Simona and Mouratoglou funcționează bine. Dar să vedem mai departe în meciul din sferuri, acolo unde Simona o va întâlni pe puternica Jabeur... 

La fete nu prea se uită multă lume, așa? Las, că se uită și comentează, cât de curând,  Enki la băieți...:laugh:

Si ca sa începem, Sinner a trecut ieri mai departe dupa ce a salvat mai multe mingi de meci a lui Paul. Frumos meciul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si egalitate la seturi Rublev Draper, urmeaza decisivul.

Go Rublev!:o:

Edit, si a castigat Rublev, nu foarte usor, e bun si Draper

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Djokovic îl bate clar pe Monfils în două seturi. Monfils a avut și el câteva lovituri faine, însă insuficiente pentru a face măcar echilibrul. Chiar eram curios cum va juca Djokovic, după vreo cinci luni de stat pe bară. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Vriies a spus:

Chiar eram curios cum va juca Djokovic, după vreo cinci luni de stat pe bară. 

Sint sigura ca se antrena de nervi zilnic multe ore, sa iasa din sistem negativitatea si sa uite cuvinte ca Australia, British, Canadian ... ca n-au valoare si asa!!! 

 Iar daca mai juca si cu tineretul interesat din localitate unde traieste, a fost si foarte generos, ceea ce se rasplateste in victorie!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mă uit acum la un meci foarte disputat, anume cel dintre Emma Răducanu și Anhelina Kalinina (adică, un fel de Angelica, pe românește). Anhelina e un picuț cam malacă, deși nu-i putem contesta anumite realizări tehnice.  Adică, exact tipul de jucătoare care a ajuns să se impună acum.  Emma e un picuț mai mobilă și are un serviciu excelent. Deocamdată e 1-1 la seturi, 2-6, 6-2, și urmează setul decisiv. 

Interesant e că din primele jucătoare de top 10 WTA, a mai rămas în competiție doar Jabeur, care va juca mâine cu Simona. Iar din top 20 au mai rămas doar 3 jucătoare (să vedem dacă Emma va rămâne și ea în competiție). Asta spune multe despre starea de fapt din sfera WTA din momentul vorbirii, în care, spre deosebire de ATP, practic nu există favorită și orice se poate întâmpla. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×