Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Simona Halep a ajuns la Madrid. Când va susține primul meci pe zgura din capitala Spaniei. FOTO

Simona Halep, criticată dur de o medaliată a României la JO. „Cum se face că are tupeul să pretindă asta?” – Evenimentul Zilei (evz.ro)    

"Beatrice Câșlaru, enervată de faptul că Simona Halep va purta drapelul la Jocurile Olimpice de Vară găzduite de Tokyo în 2021"

*Eu-s putin iritata ca nu gasesc nici o poza cu sportiva asta reclamatoare decat cu inca una langa ea si care-i motivul ca nu se poate vedea mutrisoara ei ca pe al Simonei!!!* 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil că Monica a greșit neconvocându-le pe Irina și pe Jaqueline Cristian și pe Raluca Olaru pentru dublu. Probabil că s-a bazat prea mult pe Halepa și pe Sorana.

Bă, io să nu le văd pe Halepa și pe frumușica de Sorana! Când a fost mai greu și era musai să  pună umărul, au zis pas. Le doresc sănătate și să le intre în cont câți mai mulți euroi și dolari, dar să nu se mai dea patrioate, că mi se pun piticii! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep, întrebări și răspunsuri fulger la Madrid!

Simona Halep are preferate printre jucătoarele WTA! Set de întrebări fulger

Pentru că ieri a fost zi de sărbătoare, s-a destins puțin atmosfera de la Madrid cu un set de șapte întrebări fulger. Simona Halep a răspuns repede și chiar a oferit unele explicații cu privire la preferințele ei. Între jucătoarele profesioniste de la WTA există și simpatii, așa că româncă noastră a mărturisit cu cine i-ar place să iasă la dans, pe cine ar vrea să aibă alături într-o vacanță, dar și jucatoarea de tenis din preparatele căreia i-ar plăcea să guste.

– Cu cine ai merge la dans?
– Elina Svitolina, cu siguranță. Am văzut-o pe Instagram, este foarte bună. Eu nu mă pricep, dar m-ar învăța ea.

– Cu cine ai merge în vacanță?
– Cu Petra Kvitova, pentru că este o persoană foarte drăguță.

– Cu cine ai călători spre Australia?
– Cu Ash Barty, categoric. Mi-ar spune niște povești interesante.

– A cui listă telefonică ai vrea să o copiezi?
– A lui Naomi Osaka, e japoneză și are cu siguranță persoane interesante.

– Pe cine ai ruga să gătească pentru tine?
– Pe Garbine Muguruza, pentru că e din Spania.

– Ca cine ai vrea să arăți?
– Aș vrea să fiu precum Karolina Pliskova. E înaltă, o persoană specială și am o relație deosebită cu ea.

– Pe cine ai suna într-o zi proastă?
– Pe Kiki Bertens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep a câştigat multe trofee cu el, dar antrenorul a decis să plece. Prima reacţie – Evenimentul Zilei (evz.ro)

Parca este al 3-lea antrenor care pleaca de langa Simona, cred din cauza ca joaca mai slab si este eliminata devreme.  Sper ca se va recupera mai tarziu in competitiile urmatoare, dar antrenorul nu vrea sa i se imputa ca e din cauza ca nu-l sfatuieste profesional pe marea atleta.   Iar preia locul Darren Cahill.

Precis a ajuns la concluzia si Simona ca nu mai are chef de gonit dupa acea minge mica ... sa vedem daca vechiul antrenor poate schimba ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep se mărită, e nuntă-n cartierul Primăverii - Rețete și vedete (retetesivedete.ro)    

"Când ar putea fi nunta Simonei Halep

Marele eveniment ar putea avea loc chiar înainte de French Open care va începe pe 30 mai.

„S-ar putea ca o cununie civilă să fie chiar înainte de Roland Garros, să fie o petrecere restrânsă, în familie. Apoi, când deja se va fi terminat nebunia cu coronavirusul, Simona și Toni vor pregăti petrecerea cea mare.

Dar, cel mai probabil, lucrurile astea se vor întâmpla anul viitor. Ea ar avea destul de mulți invitați din străinătate pe care ar fi absurd să îi țină în carantină, pentru eveniment. Așa că, Simona și Toni vor avea, de fapt, o nuntă cum și-au dorit: una pentru familie, intimă, cu doar cei foarte apropiați, și una demnă de o campioană mondială, dar reprogramată”, au spus apropiații." 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, The Unknown said:

Simona Halep se mărită, e nuntă-n cartierul Primăverii - Rețete și vedete (retetesivedete.ro)    

"Când ar putea fi nunta Simonei Halep

Marele eveniment ar putea avea loc chiar înainte de French Open care va începe pe 30 mai.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Mai precis, magnatul le reproșează oamenilor din cadrul instituției “comentariile publice agresive” la adresa lui Nasty, comentarii apărute în urma declarațiilor pe care Ilie le-a făcut la adresa culorii copilului Serenei, înainte ca americanca să dea naștere primului ei copil. Remarca din 2017 a lui Nasty la adresa copilului Serenei a fost: “să vedem ce culoare va avea copilul, ciocolată cu lapte!?”     Prin urmare Năstase a fost suspendat de ITF (Federația Internațională de Tenis) în urma acestor declarații și a comportamentului său considerat ofensator, din meciul cu Marea Britanie de la Fed Cup."
*N-a fost considerat niciodata Ilie asa un mare atlet precum se presupunea si nici Simona nu este Zeita tenisului, nu spun din rautate doar din auzite unde se pariaza!!!*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Final
La Roma, în primul tur
Serena Williams - Podoroska N. (Arg): 6-7, 5-7
Ce bine-mi pare că a pierdut umflata! 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A cazut iar Simona, asa-s aceste dureri de picioare, apar cand nici nu se gandeste nimeni la acel cuvant.   Eu nu m-am uitat doar sotul la TV la acea ora. 

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×