Sari la conținut
Forum Roportal
The Bamboocea

Vacanta in Asia?

Postări Recomandate

Prin Singapore, Bali si imprejurimi ati fost? As fi tentata sa merg anul acest într-un astfel de circuit, dar sunt atât de multe insule unde merita mers și nu stiu ce sa aleg. Mauritius? Phi Phi? Dominicana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ori vrei sa te duci in Asia, ori in Caraibe?


Eu am fost in Cuba si m-a costat mai mult viza decat vacanta de doua zile acolo. 80 de dolari m-a costat sa pot avea acces acolo si vreo 65 de dolari pe mancare si bautura.

Cam asa sunt preturile si in Republica Dominicana, numai ca viza ajunge undeva la maxim 30-40 de dolari. Depinde si ce fel de vacanta vrei. La resort te costa cel putin 600 de dolari pe saptamana, dar ai parte de conditii foarte bune.


Am uitat sa mentionez ca au trecut 7 ani de-atunci si s-au mai intamplat unele lucruri pe parcurs, precum cutremurul din Haiti, care le sunt si vecini. De obicei, hazardele naturale duc si la instabilitate economica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In dominicana as merge pt ca au all-inclusive si nu iti mai faci griji pentru nimic. M-ar interesa si un circuit Singapore-Bali. Am cautat aseara pe booking si cu tot cu avion ajungi la 2200 de cuplu pentru 8 nopti. Cam cu 1500 de persoana am inteles ca se merge si in dominicana. Cam asta e si bugetul meu. As vrea sa stiu pareri de la persoane care au mai fost. Unde se merita mai mult sa mergi? In luna mai in luna de miere, am uitat sa mentionez :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc multumesc!! Totusi in ce limba e site-ul Ampera? smile.png Am gasit ceva foarte fain cu all inclusive aici!

e in norvegiana

 

ce ai gasit de-ti Place?

 

noi strangem la soseta pt un tur in malaesia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×