Sari la conținut
Forum Roportal
sereniti

De ce mor oamenii

Postări Recomandate

Aici trebuie sa te contrazic... din ce am vazut eu exista un front pe care ai avut destul de multe succese...

Lupta cu tine insuti...aici eu am vazut victorii :spiteful: imbunatateste-te constant.... uita, macar o vreme, lumea din jur.

Esti o femeie extraodinara, sunt extrem de sigur de lucrul asta si doare putin cand vad ca tu nu stii, sau in fine.... ca alegi sa uiti asta uneori...

Stii... pe de alta parte te si inteleg... ne asemanam mai mult decat crezi... si tocmai de aia spun ce spun.

ce ai vazut tu in lupta cu mine insami? ca in cele din urma, m-am cam resemnat in toate si acceptand lucrurile asa cum sunt, am ales solutii de rezerva doar unde este strict necesar!

sa avem pardon... sunt un OM! femeie ma simt prea putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum am scris si in titlu.. vreau sa va intreb pe toti daca exista vreo explicatie la " de ce mor oamenii". am avut un mare necaz in urma cu putin timp si inca mai sufar... e foarte greu sa treci peste astfel de momente.. sper ca nu va intristez cu asa un topic dar mi-ar prinde bine niste pareri...

cine e de vina? boala nu alege din pacata.. la orice varsta... :cowboy:((

:spiteful:

"...ieri am murit...azi sunt un inger!

si iata! stau privind din cer,

la toti cei dragi, cum ma deplang

si coborand, cu aripile-mi incerc sa-i strang".

by Raul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tare mult asi vrea sa vad si eu acele aripi.. sa vad din nou acel zambet si sa ma simt stransa in brate.. dar e prea tarziu.. eu am ramas.. ea s-a dus... :ok:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare mult asi vrea sa vad si eu acele aripi.. sa vad din nou acel zambet si sa ma simt stransa in brate.. dar e prea tarziu.. eu am ramas.. ea s-a dus... 8)(

:blink:

...atata timp cat va ramane in sufletul tau,

nu va muri niciodata, va fi aievea ! :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe absolut toate fronturile e la fel....m-am saturat, scarbit, mi-e sila.... :blink:

neah..game over. :ok:

Am deschis fereastra de raspuns insa mi-e greu sa imi gasesc cuvintele.Tu stii mai bine de ce esti asa .Insa pot sa iti spun ca si binele aparent ca si raul aparent au finalitate in timp.Nu ai nevoie de filozofii acum ci de incredere si prietenie.Vezi langa tine.Sunt foarte multe persoane pe care le interesezi in cel mai inalt grad.De obicei cand dai mai mult decat primesti te simti vlaguit si folosit.Da atentia si afectiunea ta ca o ofranda cuiva care merita cu adevarat.Cu respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Victor, le zici foarte bine, ca de obicei!

Ce ne facem cand ne recunoastem prea mult in poveste?

Facem o lista cu noi, o semnam si o aruncam la gunoi, frumos, igienic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moarte este la fel de dureroasa fie ca e o pers tanara sau batrana....singura diferenta e ca la cei mai in varsta deja te astepti si te-ai impacat cumva cu gandul..dar mai tragic este pentru cei care mor subit din accidente stupide de masini...sau din cauza unor boli necrutatoare care vin pe neasteptate..eu una am avut parte de multe pierderi si multe dolii de purtat..mai ales in ultima vreme..asa ca te inteleg :flowers:

Stii, toti trecem prin asta. Citi oameni se nasc, atitia mor, mai devreme sau mai tirziu. Cu cit nu ai o vreme astfel de necazuri in familie trebuie la un moment dat sa te astepti la o aglomerare a acestor evenimente. Oamenii imbatrinesc, o data cu virsta inaintata te astepti la orice, fiecare zi devine o lupta pentru cei batrini. Unii rezista zeci de ani, altii citeva zile, nici n-apuci sa-l vizitezi la spital....sinistru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De obicei cand dai mai mult decat primesti te simti vlaguit si folosit.Da atentia si afectiunea ta ca o ofranda cuiva care merita cu adevarat.Cu respect.

Un suflet 'mort' din multe puncte de vedere. Singura parte vie, este dragostea si afectiunea pentru fiul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renasterea e cheia eterintatii :P noroc ca sunt si eu pe aici :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×