Sari la conținut
Forum Roportal
sereniti

De ce mor oamenii

Postări Recomandate

cum am scris si in titlu.. vreau sa va intreb pe toti daca exista vreo explicatie la " de ce mor oamenii". am avut un mare necaz in urma cu putin timp si inca mai sufar... e foarte greu sa treci peste astfel de momente.. sper ca nu va intristez cu asa un topic dar mi-ar prinde bine niste pareri...

cine e de vina? boala nu alege din pacata.. la orice varsta... :flowers:((

Imi pare rau ca suferi, ca te doare. E un sentiment care mi-a facut santuri in suflet. Parerea mea este ca moartea face parte din viata. Odata mort, te situezi in afara timpului, in afara perceptiilor. O parte din suferinta ta se datoreaza faptului ca te identifici intr-o oarecare masura ( inconstient) cu persoana disparuta. Daca exista ceva dupa moarte, lucru destul de probabil avand in vedere faptil ca se "lucreaza" cu disproportii mari (viata e infima ca timp dar o percepem lunga, in timp ce moartea ar fi pana la desteptarea intr-o forma constienta atat de lunga ca timp incat depaseste insasi barierere lui si ale universului nostru care se pare ca nu-i infinit[!] dar totusi mort fiind NU AI CUM SA PERCEPI TIMPUL ACELA, astfel ca deja in timp ce noi traim aici EI (cei disparuti) sunt deja acolo, departe, si percep acolo. Noi, cei in viata suntem...condamnati sa le contemplam resturile aici, pe pamantul nostru, in mediul acesta...dar nu sunt decat niste ramasite....Nu cred in povestile cu fantome, dar cercetez....sunt sceptic si totusi foarte pasionat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce mor oamenii

 

Pentru ca urmeaza un ciclu al vietii. Nu numai oamenii mor ci si animalele, plantele, stelele, sorii, universul ! Este evolutie. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moartea e o degradare a materiei. Moare omul, moare animalul, moare iarba, moare pomul, mor chiar şi obiectele din fier pentru că ruginesc, sau cele din alte metale, pentru că se oxidează (cu excepţia aurului, şi de aia e şi aşa de scump). Chiar şi formele mor: paharele se sparg, munţii şi pietrele se şlefuiesc, norii se schimbă...etc...etc. Prin urmare, vedem că totul se schimbă, şi totul tinde spre dezorganizare. De ce e aşa ? Din cauza felului

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.. vreau sa va intreb pe toti daca exista vreo explicatie la " de ce mor oamenii".

cine e de vina?

 

Tu vrei sa afli sensul mortii. Interesant.

 

Pentru ca nimic nu pare sa fie infinit.

 

Creatia naturii nu este perfecta. Si cu cat este mai fragila, natura o 'conduce' mai iute spre final.

Este greu de acceptat, ne sperie, insa asa stau lucrurile in fapt.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce mor copiii?

 

Mor la fel ca toti oamenii, poate chiar mai repede, deoarece sunt mult mai putin rezistenti. De ce sunt ucisi, aici pot sa-ti spun fara teama de a gresi, din cauza rautatii oamenilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce mor copiii?

 

tampiti aia de sirieni s-au apucat si au macelarit in jur de 30 de copii.

 

Azi dimineata, in globul magic, mi s-a revelat faptul ca, intr-un procent major, mor cei ce au mari sanse sa ajunga adulti bradipsihici, baiguitori de ineptii pe forumurile de socializare.

Adica numai sirienii fac tampenii, restul popoarelor sunt sfintisori?!

 

Porcarii ca astea :

http://rwandinfo.com/eng/rwanda-call-for-end-of-forced-sterilization-of-the-poor-by-genocidaire-rpf-kagame-regime/

sau

http://www.lifesitenews.com/news/uzbekistan-forcibly-sterilizing-women-for-population-control-bbc-report

....de ce nu te intrebi de ce au loc?

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce mor copiii?

 

tampiti aia de sirieni s-au apucat si au macelarit in jur de 30 de copii.

 

 

pentru ca sirieinii au bombardat un teritoriu, ca acolo erau si copii asta a fost sa fie, pe langa acei copii au murit si alti civili ( si aia sunt nevinovati)

razboiul nu ar trebui sa existe si multe nedreptati pe lumea asta

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×