Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Serialul Helix

Postări Recomandate

Il mai urmareste careva ?

Daca da, v-ati dat seama deja sau macar catusi de putin despre ce se intampla cu adevarat dincolo de ce e deja evident si anume chestia cu virusul ala ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place. A inceput pe picior bun, suspans, multe intrebari, actiune, iti tine mintea ocupata si la fiecare sfarsit de episod ramai cu si mai multe intrebari despre WTF is going on laugh.png si abia astepti sa-l vezi pe urmatorul. So far so good, dar ma gandesc ca trebuie sa-ti placa seriale de genul asta. Degeaba spun eu ca serialul X e bun daca celui care vrea sa-l urmareasca nu-i place genul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yep. Hai uita-te ca sa-mi zici si mie ce crezi ca se intampla. :huh:

Sau poate e mai misto sa nu-mi dau seama inca, astfel ramane interesant serialul.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut primele episoade -sumbra atmosfera, claustrofoba.

Coloana sonora realizata din zgomote si troznituri, brrr...crazy.gif

Aduce un pic a Alien!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Premisa este următoarea: un grup de cercetători sunt blocați în inima Arcticii, în timp ce o entitate necunoscută îi atacă unul după altul, creind panică și cauzând lipsă cronică de încredere în toți cei din jur. Până aici, totul e bine! Dar scenariul nu este, de fapt, nici un fel de creație inovativă. Dac-ați văzut The Andromeda Strain, The Thing, The Stand sau Alien, sau dacă sunteți fani The X-Files și Star Trek, înseamnă că v-ați mai întâlnit cu aceste premise cel puțin odată. Însă adevărul e că atunci când vine vorba despre ”monștri care transformă oamenii în monștri”...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt atacati de o entitate ci sunt infectati de un virus. Asta este dezvaluit inca din primul episod.

Pe parcursul serialului, in episoadele de pana la ora actuala, echipa de la CDC a reusit sa afle cat de cat despre ce vorba in legatura cu acel virus. In episodul 7 iese la iveala ce fel de virus este, ce menire are si de catre "cine" a fost creat.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut primele 8 episoade. Fiecare s-a terminat mai in suspans decat cel dinainte. Mai apare unul pe 28 februarie si mi se pare o vesnicie pana atunci.

Banuisem (ca si voi probabil) ca Julia e fiica lui Katabe. Acum sunt curioasa sa aflu amanuntele.

Si cum or sa scape de vectori ?

Asta daca vor sa scape de ei !!!! drag.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×