Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Am vorbit cu Dumnezeu.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu te impacienta, nici el nu intelege despre ce vorbeste, dar totusi ii da inainte, asta e distractia de duminica.

Crede/ma ca imi este foarte usor sa accept faptul ca cei care cred mult NU stiu decat foarte putin, si asta este cazul si la tine!

Problema este ca eu imi pot dovedi afirmatiile chiar cu versete biblice ca acestea din Psalmiul 82/1. (Un psalm al lui Asaf.) in care vedem ca sunt mai multi Dumnezei si vedem cum Dumnezeu sta in adunarea lui Dumnezeu si Eljudeca in mijlocul aici ai si linkuldumnezeilor.http://www.ebible.ro/biblia/romana/cornilescu/psalmi/82/1/#1

 

Si in NT chiar Apostolul Pavel vorbeste de Dumnezeul veacului acesta in:

Corinteni 4 4. În care ni se spune ca Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile oamenilor!

 

Acum arata.mi tu un argument care sa ne dovedeasca ca in Biblie este vorba nummai de un singur Dumnezeu?

Editat de soimanul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vorbesc cu Dumnezeu si Ii aud vocea trebuie dusi la psihiatrie !

Unii chiar in camasa de forta!

Editat de Majer
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care vorbesc cu Dumnezeu si Ii aud vocea trebuie dusi la psihiatrie ! 

Unii chiar in camasa de forta!

N-ai vrea sa ma duci tu acolo? Hai, ca pun bani la benzina.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca raspunde la nume precum: Allah, Elohim,sau alte nume ce nu apartin de religiile abrahamice.

Apoi dupa ce m-am documentat un picut, Al Alah e sinonim sau echivalent cu Ellohim sau acelasi Dumnezeu tatal lui Avraam

Da  nu te mai chinui ca nu raspunde la nici un nume; crede-ma  le-am incercat pe toate. 

Sunt unii care cica-l aud. Dar ti-am spus, sunt la psihiatrie; si nu, nu ma apropii de locul ala ca sigur ma sechestreaza gealatii de-acolo.

Editat de Majer
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

circula un banc care zicea ca daca vb cu dumnezeu esti credincios daca iti si raspunde esti schizo :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×