Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Am vorbit cu Dumnezeu.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ti-a spus si durata topicului?

De ce, ca eu nu sunt genul de user ca _altul, de care puteati sa radeti, fara ca acesta sa-si fi dat seama?

Are you fo' real? Stiu ca nu esti datoare cu vreo explicatie, dar ar trebui sa motivezi decizia ta de-a inchide topicul. Cu ce sunt eu mai prejos, sau mai putin credibil, fata de toti astia de se perinda pe-aici si spun ca L-au vazut, L-au auzit, L-au simtit, etc.? Nu-mi spune ca mai exista inca un topic de genul, pentru ca il voi da in judecata pe initiator, de-o fi incalcand principiile exclusivitatii.

Ca moderator, va trebui sa-i judeci in mod obiectiv pe useri. Stiu ca nici in ruptul capului nu poti crede asa ceva, dat fiind faptul ca stii la ce ma duce pe mine mintea, dar aflandu-ne pe o arie special rezervata discutiilor si experientelor legate de Divinitate, sunt perfect (ca si mine, de altfel) on topic.

Stiu, viata e grele cu astia ca mine. Pana si eu ma-ntreb cum de poate tolera corpul meu o astfel de minte.

 

Sa revenim la topic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de unde stii ca (nu) e chiar "D"umnezeu cel ce te-a determinat sa ai aceste ganduri transpuse pe acest topic?

looool

De mult timp nu am mai ras atat de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate vb cu Dumnezeu prin rugaciune... daca se afla pe o pozitie buna, avem acces direct prin jertfa Domnului Isus, numa ca Domnezeu iti poate raspunde pe loc sau iti raspunde mai tarziu...doar trebuie sa continui sa te rogi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu care Dumnezeu ai vorbit?

Ca in Biblie sunt mai multi desi doar doi sunt mai importanti?

Cu Dumnezeul lui Moise...sau cu Dumnezeul veacului acesta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu care Dumnezeu ai vorbit?

Ca in Biblie sunt mai multi desi doar doi sunt mai importanti?

Cu Dumnezeul lui Moise...sau cu Dumnezeul veacului acesta ?

Nu inteleg ce zici...biblia vorbeste despre un singur Dumnezeu Triunic, Tatal , Fiul si Duhul Sfant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta, nici el nu intelege despre ce vorbeste, dar totusi ii da inainte, asta e distractia de duminica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cu Dumnezeul lui Moise...sau cu Dumnezeul veacului acesta ?

 

laugh.png Pai Dumnezeu "Este Dumnezeu" sau " doar este" , adica un fel de "totul este Dumnezeu- sa zicem asa, desi nu prea putem noi zice...grin.gif ,mai ales ca avem doar un pic de " habar"(atat cat putem cuprinde cu mintea si cu inima noastra despre "Dumnezeu Slavit in Sfanta Treime"), ca sa nu zic cum e cu "habar n-avem" (de fapt) .Adadar a fost Acelasi (si) pentru Moise(ca Moise a decis sa "sparga" tablitele autentice, originale si sa le inlocuiasca cu altele , asta deja-i o alta poveste si oricum NT a corectat erorile aparute datorita "distrugerii" tablitelor originale si originare, autentice).

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta, nici el nu intelege despre ce vorbeste, dar totusi ii da inainte, asta e distractia de duminica.

M-da, mi-am dat seama... daca il iei la bani marunti nu stie sa raspunda biblic

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×