Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

USD

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ultima boacana marca Ponta, aparitia USD, Uniunea Social Democrata (formata din PSD, PC, UNPR),

în vederea alegerilor europarlamentare.

 

cum nu cred ca i-a picat bine la stomac Antonescului, e posibil sa fie asta o ruptura oficiala a USL.

madame Udrea sustinea acum câteva zile ca l-ar sprijini pe Antonescu într-un eventual tur 2 la prezidentiale.

 

dupa ce Antonescu a încercat sa-i bage mortu'-n casa premierului ( pe Iohannis), fiind tratat cu refuz,

ramâne de vazut ce se alege de acest USD în viitoarele campanii electorale nationale, care, se stie, la noi sunt vesnice.

 

 

liberalii, ca de obicei, vor ramâne de caruta? posibil.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am întâlnit prin alte parti sa se faca subaliante din aliante,

nu cunosc protocolul aliantei USL, poate ca acolo-i specificat ca fiecare poate sa-si faca de cap oricând si oriunde, habar n-am.

 

USL este ea însasi o alianta oportunista, dar hai sa zicem ca atunci exista un dusman comun (PDL).

cu aparitia USD, nu cred ca mai stie cineva ce sa voteze, pentru ca harababura (doctrinara, atât cât exista) e si mai mare.

 

 

în fond nu-i asta o ilegalitate mai mare decât atunci când Basescu si-a trimis fiiica cea mare sa-i înscrie viitorul partid (Miscarea Populara) la tribunal.

 

într-un climat din asta viciat nu mai conteaza ce spune legea (daca spune), e important sa fie prajitura cât mai mare si votantul cât mai bleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca se rupe USL din simplu motiv ca PNL vrea la guvernare pentru moment iar PSD nu vrea sa piatra voturi. Cel mai probabil dupa ce PSD vine cu candidatul propriu..."ala micu s-a scapat cu Oprescu" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-e greu sa cred ca va exista USD si USL în acelasi timp.

 

motivul oficial îl constituie, deocamdata, europarlamentarele.

 

neoficial, cred ca se pregatesc de despartire.

vom vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

USD este efectiv PSDR...au mai murit unii au mai intrat odraslele unora la fel de corupti...cazul Prahova este foarte elocvent. Nici cu PNL nu imi este rusine dar pe zi ce trece acesta o sa devina, probabil, raul cel mai mic si cel putin DNA a tot curatat pe acolo. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×