Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Crestinismul - inventat pentru a linisti sclavii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca crezi in Dumnezeu, atunci nu trebuie sa mergi la biserica si sa pupi icoane si sa iti rupi spatele stand 2h in nustiucare pozitie sau sa aprinzi lumanari, nu te ajuta cu nimic.Daca crezi in Dumnezeu, cere-i ajutorul, Dumenzeu este in tine iar tu esti o parte din El.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

"Creştinismul nu a luat naştere ca o religie, ci ca un proiect guvernamental sofisticat, un fel de exerciţiu de propagandă folosit pentru a aduce pace în Imperiul Roman, ....

Este total adevarata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa citez un "clasic", asta tine loc de argument? biggrin.png

Editat de King1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa citez un "clasic", asta tine loc de argument? biggrin.png

NU, nu este un argument ... ci este o afirmatie care se poate dovedi oricand ca fiind corecta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai astepti, dovedeste! Sunt curios sa citesc ce vei scrie pe tema asta. giggle.gif

Nu poti sa scriu tot ce iti lipseste tie din bagajul cultural, pentru ca la cate NU stii tu, mi-ar trebui vre-o zece ani sa0ti scriu intr-una si nici atunci nu voi avea garantia ca tu citesti ce scriu eu, asa ca mai bine ia la mana diferitele carti de istorie, de istorie a religiilor si cand vei avea si tu un vre-o 5000 de carti citite, in cel putib 3 limbi de circulatie mondiala, asa cum am eu, atunci iti voi explica ceea ce tu nu ai inteles, dar eu sa imi pierd vremea ca sa te luminez si sa-ti acopar lacunele tale culturale ...asta niciodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, nu ma mai cobor la nivelul tau. Vad ca tu chiar esti serios in inflacararea asta odioasa.

Ti-am inteles punctul de vedere ilogic, acum ar fi cazul sa te opresti. NU NE CONVINGI! giggle.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, nu ma mai cobor la nivelul tau. Vad ca tu chiar esti serios in inflacararea asta odioasa.

Ti-am inteles punctul de vedere ilogic, acum ar fi cazul sa te opresti. NU NE CONVINGI! giggle.gif

Pot usor intelege ca pentru iubitorii minciunii care-l slavesc ca Dumnezeu pe cel care singur se lauda in Apoc 22:16 ca este Lucifer, si ca este odios sa constientizeze ca exista oameni care combat cu inflacare cea mai mare bicisnicie din istoria umanitatii

.

Nu cumva sa crezi ca mi-am propus sa conving pe activistii membrii ai celei mai criminale institutii din istoria omenirii, si nici macar pe tine,

 

Eu imi propun doar ca prin argumente biblice, sa le dau de gandit tinerilor care sunt indobitociti in scoala ca sa devina si ei "oi" din turma, oi indoctrinate si lobotomizate ca sa pasca linistit si smerit, in timp ce cei care ii pastoresc ... ii mulg in fiecare zi si ii mana catre abator!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apocalipsa 22:16

 

16. Eu, Iisus, am trimis pe îngerul Meu ca să mărturisească vouă acestea, cu privire la Biserici. Eu sunt rădăcina şi odrasla lui David, steaua care străluceşte dimineaţa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apocalipsa 22:16

 

16. Eu, Iisus, am trimis pe îngerul Meu ca să mărturisească vouă acestea, cu privire la Biserici. Eu sunt rădăcina şi odrasla lui David, steaua care străluceşte dimineaţa.

Vezi ce inseamna sa fi analfabet strucrural, adica sa crezi fara sa intelegi nimic?

 

Ia vezi ce scrie aici:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer

 

Intelegi macar ce scrie aici:

 

"În latină, cuvântul "Lucifer" care înseamnă "aducător de lumină" (de la lux, lucis, "lumină" și ferre,"a aduce"), este un nume pentru "steaua dimineții" (planeta Venus cu înfățișarea ei întunecată"

 

Dar aici ...ca e important:

 

"Pe baza versetului 22:16 din Apocalipsa unde Isus vorbeste despre sine ca fiind Lucifer, Luceafar sau Steaua stralucitoare a diminetii(stella splendida matutina), primii creștini au folosit numele de Lucifer ca fiind un nume al lui Hristos,acest fapt este confirmat si in imnul religios Carmen Aurora, dar si in numele unui episcop crestin sanctificat cu numele de Sanct Lucifer din Cagliari, in secolul 4 en"

Vezi ce inseamna sa fi analfabet strucrural, adica sa crezi fara sa intelegi nimic?

 

Ia vezi ce scrie aici:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer

 

Intelegi macar ce scrie aici:

 

"În latină, cuvântul "Lucifer" care înseamnă "aducător de lumină" (de la lux, lucis, "lumină" și ferre,"a aduce"), este un nume pentru "steaua dimineții" (planeta Venus cu înfățișarea ei întunecată"

 

Dar aici ...ca e important:

 

"Pe baza versetului 22:16 din Apocalipsa unde Isus vorbeste despre sine ca fiind Lucifer, Luceafar sau Steaua stralucitoare a diminetii(stella splendida matutina), primii creștini au folosit numele de Lucifer ca fiind un nume al lui Hristos,acest fapt este confirmat si in imnul religios Carmen Aurora, dar si in numele unui episcop crestin sanctificat cu numele de Sanct Lucifer din Cagliari, in secolul 4 en"

 

 

Te recunosti Sah / Mat ...sau mai continuam?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×