Sari la conținut
Forum Roportal
fast_motion

Decizie grea pentru Tv nou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dupa multe cautari si comentarii citite pe o gramada de pagini sunt in cumpana intre Panasonic TX-P50ST60Y si Sony KDL-46W905A. voi pe care l-ati alege ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Panasonic e plasma si are 127 diagonala, Sony e LED si are 117 diagonala. Ambele au 3d active.

Insa tu ai incercat parametrii la standul de proba? Sa vezi imaginea fara ochelari 3D, si cu ochelari 3D. Acolo iti poti da seama daca imaginea 3D e neclara sau daca e limpede. 3D-ul mai are si problema cu lumininozitatea slaba.

 

Eu as lua tv-ul care are imaginea 3D mai buna, caci aici in domeniul 3D e multa reclama falsa, si trebuie precautie.

Daca ambele au imagine 3D buna, la fel, atunci as lua Panasonic doar pentru ca are diagonala mai mare, si chiar daca pare putin, totusi vei vedea ca in timp conteaza sa fie ecranul cat mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa multe cautari si comentarii citite pe o gramada de pagini sunt in cumpana intre Panasonic TX-P50ST60Y si Sony KDL-46W905A. voi pe care l-ati alege ??

 

Nu e grea decizia. Sony all the way. Noi am luat anul asta un Sony KDL-47W802A, Smart TV, 3D, slim si suntem foarte multumiti.

 

Recomand.

dupa multe cautari si comentarii citite pe o gramada de pagini sunt in cumpana intre Panasonic TX-P50ST60Y si Sony KDL-46W905A. voi pe care l-ati alege ??

 

Te-am gasit on line aici. :lol:

 

http://www.techspot.com/community/topics/tv-choice.199933/

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa multe cautari si comentarii citite pe o gramada de pagini sunt in cumpana intre Panasonic TX-P50ST60Y si Sony KDL-46W905A. voi pe care l-ati alege ??

sony må!!!

 

io sony am, vezi ca Elkjøp are reduceri acu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

lolz, cautai ceva reviews sau esti si tu un tech geek ??

 

Cautam reviews pentru tine ca sa-ti ajute la decizie. wink.png

 

Geek nu as putea sa spun ca sunt, pentru a fi geek e nevoie de ceva cunostinte mai solide in domeniul tehnologiei de orice fel, dar sunt interesata de tech in general si cand am ocazia, citesc despre, ma documentez, vreau sa invat si sa pricep macar chestii de baza nu mai mult ca nu carecumva sa-mi dauneze reputatiei de sex feminin. laugh.png

 

Uite, daca eram geek as fi stiut ca la teveul meu mere doar camera de la Sony sau aia de la Logitech care are Skype integrat, si astfel nu comandam on line ca prostul camera web normala care merge numai pe PC-uri ca sa aflu ulterior ca am cumparat-o degeaba si sa fie nevoie sa o returnez si sa astept 10 zile sa-mi bage aia banii inapoi pe PayPal si p'orma sa comand camera care trebuia de la bun inceput. rotflmao.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, asta e o greseala care poti sa o faci din graba daca nu ai rabdare sa te documentezi.

 

pe mine ce ma tenteaza foarte mult la panasonic, dupa cum ziceam si pe forum acolo, e viteza mare de hz insa sunt putin sceptic pt ca nu am vazut tv-u in magazin iar dupa ce am vazut sony-u azi, am ramas intr-o mare cumpana. maine vreau sa dau o raita pe la niste magazine sa vad daca gasesc ceva modele asemanatoare de panasonic ca sa ma decid... toate review-urile spun ca cel mai bun model de plasma de pe piata pentru filme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai gresit topicul Aseneth sau e o demonstratie de calitate a imaginii videoclipului pe un Panasonic plasma ? laugh.png

 

ON: Fast Motion-san citeste aici: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st60-201303312779.htm


Si am mai gasit cateva Pros and Cons intre Plasma si LED.

 

LED

 

Pros

1. Flicker-free 3D glasses for passive 3D models
2. Usually comes with high 1080p resolutions
3. More energy-efficient than 3D plasma TVs
4. Overall sleeker and lighter designs
5. Wide range of sizes

 

Cons

1. Flickering is still an issue for models using active shutter glasses

2. Can't deliver plasma-like blacks and contrast
3. Costlier than similarly sized plasmas even for the passive 3D versions

 

PLASMA

 

Pros

1. Negligible crosstalk depending on models

2. Will not cause active shutter glasses to black out at a certain angles
3. Deepest blacks and highest contrast for 3D
4. Wide viewing angles
5. Very competitively priced

 

Cons

1. Lower resolution than LED versions for some 42- and 50-inch models

2. Bulky and heavy
3. Power hungry

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×