Sari la conținut
Forum Roportal
sereniti

Ochelari de protectie anti PC

Postări Recomandate

ati auzit deastfel de ochelari? sunt buni pt oamenii care stau mai multe ore in fata calc. are cineva idee daca se pot comanda si fara a fi nevoit sa iei si cu dioptrie? si mai ales.. cam cat costa... daca stie cineva un magazin cu rame nu foarte scumpe sa imi spuna si mie pls.. ca asi fi foarte interersata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru protectie se fac ochelari si fara dioptrii, bineinteles....eu i-am facut fetitei mele. Rame se gasesc pentru orice buzunare, gasesti si ieftine si scumpe. Pai ce magazin sa-ti recomandam? in primul rand.... de unde esti?

Editat de Madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ochelari cu lentile antireflex si cu filtru UV.Eventual pot fi si cu heliomat.

Pentru lentile cu dioptrii 0 pretul ar trebui sa fie cam 500-800 mii lentila.

Insa va recomand sa va luati un monitor LCD, preturile au scazut in ultimul timp sub 200 euro si va protejeaza ochii mai bine decat un monitor cu tub catodic (CRT). :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ce magazin sa-ti recomandam? in primul rand.... de unde esti?

 

sunt din bucuresti si m-ar interesa sa imi fac atat un control cat si niste ochelari draguti.. chestia e ca nu prea am asa mult bani de aruncat in acest moment asa ca daca totul s-ar putea situa in jur de 1.000.000 ar fi perfect

cunoasteti undeva unde m-asi putea duce? magazin.. cabinet?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati auzit deastfel de ochelari? sunt buni pt oamenii care stau mai multe ore in fata calc. are cineva idee daca se pot comanda si fara a fi nevoit sa iei si cu dioptrie? si mai ales.. cam cat costa... daca stie cineva un magazin cu rame nu foarte scumpe sa imi spuna si mie pls.. ca asi fi foarte interersata

exista asa ceva! si eu folosesc. Am gasit la OptiClass (insa in Bacau) !!Si m-au costat 1.800.000ROL

Nu au dioptrie si sunt recomandati si la sofat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exista asa ceva! si eu folosesc. Am gasit la OptiClass (insa in Bacau) !!Si m-au costat 1.800.000ROL

Nu au dioptrie si sunt recomandati si la sofat!

 

mersi.. dar sunt unele probleme ca de exeplu ca eu sunt din bucuresti.. si in al doilea rand asi vrea sa fie putin mai ieftini.. daca stie cineva ... pls help.. 10x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sereniti, nu stiu sa te indrum undeva in Bucuresti, in Bucuresti sunt multe locuri....dar tu ai cam putintei bani....ai putea sa renunti la ideea cu ochelarii daca tot nu ai nevoie si de dioptrii si sa iti cumperi un ecran protector pentru monitor, iesi mult mai ieftin. Asta pana cand reusesti sa strangi bani mai multi si sa-ti cumperi un monitor LCD cum iti recomanda Amiable.... :blink:

Gandeste-te si la varianta cu ecranul protector, e destul de ieftin iar daca il fixezi pe ecranul monitorului, el sta acolo tot timpul, pe cand ochelarii..... mai uiti uneori sa-i pui la ochi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia e ca nu prea am asa mult bani de aruncat in acest moment asa ca daca totul s-ar putea situa in jur de 1.000.000 ar fi perfect

 

un milion? dupa parerea mea e mult prea putin.

ca sa-ti faci o idee, eu mi-am luat acum trei ani de la opticris o pereche de ochelari cu urmatoarele:

- dioptrie -1,25 normal la ambii ochi

- lentila Essilor heliomata cu grad minim de intunecare 15% si maxim vreo 85%

- dublu antireflex

- filtru UV

- rama rezistenta la socuri (numai asta m-a costat 2.200.000 si nu e cine stie ce marca lui peste)

 

total 6.500.000 ! ca sa intelegi ce a reprezentat pentru mine suma asta, iti spun ca la vremea respectiva am dat un salariu pe ochelarii astia... :blink: dar fara ei eram mancata, pentru ca nu suport lumina si lucrez foarte mult la computer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[am dat un salariu pe ochelarii astia... :flowers: dar fara ei eram mancata, pentru ca nu suport lumina si lucrez foarte mult la computer.

 

am vazut ca nici tu nu suporti lumina vreau sa pun si eu o intrebare din ce cauza nici eu citeodata nu suport lumina de vazut vad foarte bine si de aproape si de departe dar totusi lumina ma deranjeaza si eu lucrez la calculator dar relativ putin si am ecran de protectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand cu caldura OPTIBLU :) Iti determina gratis dioptriile si ai de unde alege pentru buzunarul tau!Poti vizita siteul asta www.optiblu.ro. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×