Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu e topic deschis la bascaleala .. eu chiar vreau sa fac ce am de gand sa fac dar vad ca altii nu cred .. ma rog vorbiti intre voi eu incerc ce mi-am propus biggrin2.gif

IRRG-EZH

 

Concret nu ne-ai spus ce te-a determinat sa incerci asta, poate te puteam ajuta cumva salut.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e topic deschis la bascaleala .. eu chiar vreau sa fac ce am de gand sa fac dar vad ca altii nu cred .. ma rog vorbiti intre voi eu incerc ce mi-am propus biggrin2.gif

IRRG-EZH

Iti urez mult succes in viata, daca ai de gand s-o traiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai simtit nevoia sa ceri ajutor pentru a te sinucide?

De ce nu te-ai aruncat de la etaj?

 

Iti spun eu de ce nu ai facut-o.

In fiecare dintre noi este adanc infipta dorinta de a trai si de a experimenta viata, nu doar teama de singuratate si de suferinta

 

Subconstientul tau incearca sa amane momentul.

Jobul tau e sa afli de ce.

 

Chiar esti norocos.

Ai ajuns intr-un loc, pe un forum, unde lumea chiar isi doreste sa te auda, asculte, inteleaga.

Rara sansa sa poti comunica atat de complex cu oamenii, cum ai sansa sa o faci aici.

 

E strict alegerea ta daca profiti sau nu de sansa asta.

Poti sta, citi, comunica...si sa mai ai putina rabdare, daca tot ai ajuns pana aici.

Sau poti sa nu.

 

Poti?

Editat de stupid_me
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mistocareala crunta pe topicul unui posibil sinucigas. Mda... foarte amuzant, ce sa zic...

 

Din cate am auzit eu in viata un sinugicas cu ganduri adevarate tace si face nu spune altora, nu le explica in detaliu ce vrea sa faca si nu cere sfaturi precum sa o faca. Initiatorul este un individ depresat care vrea doar sa-si spuna ofurile cuiva, sa atraga putina atentie si poate subconstient isi doreste sa fie inteles si ajutat. Daca chiar vroia sa moara exista metode de sinucidere cacalau. Si unuia care chiar e hotarat sa se sinucida nu-i mai pasa de absolut nimic. O face cu absolut orice ii vine la indemana fara teama de durere sau de consecinte nefaste daca esueaza.

De ce ai simtit nevoia sa ceri ajutor pentru a te sinucide?

De ce nu te-ai aruncat de la etaj?

Iti spun eu de ce nu ai facut-o.

In fiecare dintre noi este adanc infipta dorinta de a trai si de a experimenta viata, nu doar teama de singuratate si de suferinta

Subconstientul tau incearca sa amane momentul.

Jobul tau e sa afli de ce.

 

Exact.

Nu e topic deschis la bascaleala .. eu chiar vreau sa fac ce am de gand sa fac dar vad ca altii nu cred .. ma rog vorbiti intre voi eu incerc ce mi-am propus biggrin2.gif

 

Important este ca ai mai avut taria de spirit sa pui un emoticon la sfarsitul amenintarii.

Editat de Naeema
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevaru' e ca tre' sa ai doctorat in stiinte logice, incat sa-ti dai seama ca a deschis topic din plictiseala.

 

Mai bine sa scrie din plictiseala, decat sa fie pe bune, disperat. scare.gif

Editat de Sara'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Concret nu ne-ai spus ce te-a determinat sa incerci asta, poate te puteam ajuta cumva salut.gif

 

 

Deci, am nacazuri foarte mari, viata de rahat, parinti de rahat, familie de rahat, si prieteni shit-uiti si falsi si de rahat.Nu am incredere in nimeni, asa ca vreau sa parasesc viata asta de nimic pe care mi-a dat-o "dumnezeu", prin singura cale = sinuciderea.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×