Sari la conținut
Forum Roportal
hanna21

Drivere laptop Asus X550LB

Postări Recomandate

buna!

de curand am intrat in posesia unui asus X550LB si am observat ca pe cd-ul atasat exista doar drivere pt windows 8...:((( a incercat un prieten sa instaleze windows 7 si nu prea reuseste:(( Trebuie sa cumpar W8?? am inteles ca pretul e destul de mare pt un w8 cu licenta..nu prea ma pricep la calculatoare...ma poate ajuta cineva cu o solutie si niste lamuriri, va rog?..

pot sa instalez un w7 pe un asemenea laptop? sau trebuie neaparat un w8?

 

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..ma gandesc ca daca viata mea ar fi fost in pericol, cred ca in niciun caz nu as fi postat un mesaj pe un forum in cadrul sectiunii IT..cel mai probabil as fi apelat la una urmatoarele optiuni: 112, "suna un prieten", trimite mass pe mess..sau, nu in ultimul rand,...poate as fi scris pe wall/ facebook un mare HELP!....nu crezi?

Deci, revenind... da, am nevoie de un ajutor in zona IT..si ma gandeam ca gasesc un om cu deosebite cunostinte in domeniu..sau asa..in general...care sa isi dea cu parerea..o parere pertinenta...referitor la problemea mea.

Multumesc!

 

p.s. Cred ca ne-ar face un favor extraordinar administratorul daca nu ar mai accepta mesajele "indivizilor de ziua a 4a" (if u.re smart enough..u.ll understand) printre commnet-urile pertinente.

morala: De regula cand cauti ceva (cu lamanarea)...gasesti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva care citeste si intelege "help", nu se uita la...sectiune!!! Nu crezi??? :)


Cineva care citeste si intelege "help", nu se uita la...sectiune!!! Nu crezi??? smile.png

sau...altfel spus: nu formula intrebari de "ziua a patra" sau 04, cu titlul de...00. Daca administratoru' ia masuri, io is onorata (de cand ma straduiesc sa fiu banata!!!!) :))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drivere pentru alte sisteme de operare nu sunt nici pe site-ul producatorului. Deci nu vei gasi drivere pentru win7 originale, iar alta varianta nu iti recomand. Mergi pe windows 8.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×