Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

io-s curioasa cata lume de la tara, d'aia de au 4 clase si merg cu vaca, cati din aia se spala pe maini des sau dupa ce vin de la buda.

 

am eu un feeling ca nu prea multi.

 

 

hai sa-ti dau un tips cum sa faci cu treaba asta si sa o faci sa se spele.

 

te faci tu frumos ca te doare stomacul, azi asa, maine asa, o tragi cu dureri cateva zile bune. apoi 'te duci' la dr si vii cu hartie care arata ca de la vase neclatite, de la fructe nespalate, de la maini murdare s-ar putea sa te doara stomacul. ca atare o sa fii mai atenta si tu si o rogi si pe ea sa fie atenta, chiar daca ii amintesti sa se spele nu o sa ia foc asa repede, ca deh..dr spune sa ai grija7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

70% din bauturile cu lamai aduse in baruri sunt contaminate cu bacterii fecale.

Asta e din cauza ca barmanii care pregatesc sucurile proaspete nu se spala pe maini dupa ce fac si alte activitati, cum ar fi manipularea banilor sau spalatul paharelor. Ei nu spala bine fructele, sau doar le clatesc putin. Bacteriile sunt E.Coli, candida, sau alte bacterii specifice intestinelor sau tractului respirator.

Banii sunt contaminati din cauza ca oamenii nu se prea spala pe maini dupa ce folosesc toaletele.

 

Asa ca soacra nu e un caz izolat.

O solutie ar fi sa ii aduci la masa o supa in care torni mult detergent in loc de sare, si sa te scobesti demonstrativ in fund in fata ei, si apoi in nas dupa mucozitati, si sa spui incantata: "Masa e servita!"

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

70% din bauturile cu lamai aduse in baruri sunt contaminate cu bacterii fecale.

 

iaurtul si laptele batut contin bacterii culese din intestinul gros, dar asta nu inseamna sa ne stergem la cur si apoi sa facem un sandwich

 

O solutie ar fi sa ii aduci la masa o supa in care torni mult detergent in loc de sare, si sa te scobesti demonstrativ in fund in fata ei, si apoi in nas dupa mucozitati, si sa spui incantata: "Masa e servita!"

 

 

s'apoi o primesti sa stea la tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma duc intr-un bar sa beau o bere, iar barmanul imi face cinste din partea casei cu un bol cu alune, ori I'll refuz respectuos, ori pur si simplu evit sa le mananc din aceleasi motive.

 

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io nu refuz si mai si cer

 

nu stiu in ce coclauri umblati voi, dar eu lucrez in bar din cand in cand si e de-o curatenie exemplara. si nu numa in barul asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai draci pe tine si chef de hartza.

 

Cine-a zis ca personalul nu se spala?

 

Uite, se obisnuieste sa se umple bolul, vine clientul si-isi baga vreascurile in bolul cu alune dupa ce a venit de la baie fara a sespala pe maini. Scormoneste atat de bine in bol incat lasa urme de urina ce pot fi depistate cu usurinta in orice laborator.

 

Ce face personalul dupa ce mizerabilul consumator a plecat fara sa termine bolul cu alune?

Arunca alunele ramase si pune altele noi sau completeaza pana la umplerea bolului.

 

Si ca sa nu te mai strofocoi atata, s-au gasit urme de urina pe alune in baruri apreciate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca s-ar arunca fiecare castron cu alune doar dupa ce si-a bagat un singur client mana in el, ar pierde patronii de baruri bani buni lunar. :doh:

Normal ca nu se arunca si normal ca cine mananca o face pe cont propriu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×