Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Soacra mea are un obicei atunci cand foloseste detergent de exemplu baga mainile in ligheanul unde este apa cu detergent s-au foloseste mopul si nu se clateste pe maini cu apa, se sterge cu prosopul atat, si dupa aceea se pune sa faca mancare: taie carnea, zarzavatul,s-au aluatul pentru gogosi fara sa se spele. Am observat acest lucru si a zis ca a uitat. Am vazut-o de mai multe ori si la fel facea. Voua va ma vine sa mancati cand stiti ca alimentele au urme de detregent pe ele. Nu stiu cum sa o conving sa se spele, (in bucutarie facem impreuna mancare). Imi este groaza mai ales ca vreau sa fac si un bebe si poate sa afecteze in vreun fel.sclerosis.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1: face ce vrea in casa ei

2: ia-i masian de spalat si nu mai spala de mana

3: (se mai spala de mana in ro?)

 

 

 

in casa ei face ce vrea soacra-ta

 

daca tu consideri daca asta e o problema, sa vezi cum o sa fie cand o sa simta ca faci pe sefa in casa ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crede cineva ca o educa pe coana mare acu?

 

deci ce alternative are? i-a zis sa se spele si nu o face

 

sa se mute sau sa taca din gura si sa manance gatit de ea insasi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii spui lui nenea sotu sa stea langa mama ta cand trebaluieste si sa joace putin teatru de nota dramatica.

Cuuuuum? Mama, nu te speli pe mainiiiiii?

Eu nu pot manca de la tine asa! ....pffff...niciodata nu mi-as fi imaginat ca incalci niste reguli elementare sanitare!

 

E mama lui. Pe tine poate prinde ciuda, pe el nu.

Sa fie barbat si sa o infrunte!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai se presupune ca nu a observat.

Ce baiat observa ce face mama lui in bucatarie.

In general el doar hapaie si ragaie

Glumesc.

Pe jumatate.

 

Cu atat mai mult sa presteze pe o nota mai dramatica gen Woooooowshit

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In caz contrar, eu in locul sotiei nu m-as mai aseza la masa.

Nu ar avea de ales.

 

E mama lui.Sa isi asume teatrul.

 

:d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m

Soacra mea are un obicei atunci cand foloseste detergent de exemplu baga mainile in ligheanul unde este apa cu detergent s-au foloseste mopul si nu se clateste pe maini cu apa, se sterge cu prosopul atat, si dupa aceea se pune sa faca mancare: taie carnea, zarzavatul,s-au aluatul pentru gogosi fara sa se spele. Am observat acest lucru si a zis ca a uitat. Am vazut-o de mai multe ori si la fel facea. Voua va ma vine sa mancati cand stiti ca alimentele au urme de detregent pe ele. Nu stiu cum sa o conving sa se spele, (in bucutarie facem impreuna mancare). Imi este groaza mai ales ca vreau sa fac si un bebe si poate sa afecteze in vreun fel.sclerosis.gif

Gandeste-te ca tocmai ai descris o situatie similara cu cea din bucatariile restaurantelor (inclusiv cele de lux). Nu esti singurul om care se loveste de asa ceva... macar tu stii.

De asemenea, am inteles ca soacra va face parte din viata voastra mult timp de-acum incolo.

sa se mute

Zer iz ă prablăm. România, tara saraca, venituri mici, chirie scumpa, imobile scumpe... probabil stii tu.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea are un obicei ...

 

 

Formeaza si tu un obicei de fata cu ea. Scarpina-te putin in fund dar cu mana in chiloti nu pe dinafara si dupa aia apuca-te de framantat carne pentru chiftele. Dupa ce adaugi patrunjelul scobeste-te si in nas un pic si dupa aia sparge ouale ca sa se scurga in castron cu tot cu muci. Sa vedem ce zice dansa.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Formeaza si tu un obicei de fata cu ea. Scarpina-te putin in fund dar cu mana in chiloti nu pe dinafara si dupa aia apuca-te de framantat carne pentru chiftele. Dupa ce adaugi patrunjelul scobeste-te si in nas un pic si dupa aia sparge ouale ca sa se scurga in castron cu tot cu muci. Sa vedem ce zice dansa.

 

:rot:

 

Din pacate, soacra fiind o femeie imputita, nu cred ca o sa sesizeze ceva nereguli la asemenea gesturi. :rot:

 

Eu as sta cu ochii pe ea ca pe butelie si i-as spune direct si foarte citet sa mearga sa se spele pe maini de cate ori incalca regulile elementare de igiena. Pentru ca mi-e scarba, de aia. bad.gif Si nu vreau sa vomit pe ea. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×