Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Blues, imi place sa ies in evidenta prin ceva. In publicitate daca nu atragi atentia, nu existi. Cand esti pe strada iti poti pune o palarie excentrica, si gata efectul. In mediul online e mai greu sa te faci remarcat. M-am gandit la trucul cu numele foarte lung, care e greu de silabisit si de retinut, insa tocmai de asta ramane in inconstient, pentru ca e unic in peisaj.

smile.png

Asa cum vidyaharas naravashanadotta inseamna regele fapturilor intelepte in sancrita, tadayoshi masahiro midorikawa inseamna in japoneza inteleptul loial de pe fluviul verde.

 

Nu are prea mult sens, dar tocmai asta e smecheria, sa te faca sa te gandesti mai mult cu o secunda la inteles.

 

Pentru tine, melodic trance:

 

 

nestosare, sunt curios daca iti place asa ceva. Tu ai gusturi prea fine in muzica trance ca sa fiu sigur ca te nimeresc

smile.png

http://www.youtube.com/watch?v=hyccv_ClPE4

 

Verid, asta merge la cafea cu nisip, dar iti vine sa sari si sa dansezi

smile.png

 


Nu ma supar, Naeema, de fapt imi dau seama ca imi plac mie Simonele Sensual, de orice natie ar fi. Si-mi place bellydance. :)

Uite o muzica arabeasca mai sensibila:

 

Editat de tadayosimasahiromidorikawa
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno asa mai mere. smile.png

 

Da ia zi tie ce muzica iti place ca sa stiu ce sa-ti pun pe aici si sa nu dau cu scuipatul in ciorba precum am facut-o cu denied cred, caruia dintr-o neintelegere despre gusturi muzicale i-am dedicat una piesa de muzica indiana de film de s-a cacat pe el de ras si eu pe mine de jena. rotflmao.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai de trance sunt obsedat, ci si de donwtempo, psybient si ce-ai mai postat tu mai inainte. Recomand Solar Fields sau HUVA Network (Solar Fields feat. AES Dana), de exemplu:

 

Ceva de genul, insa nu prea uplifting. Noul val de progressive imi cam mananca ore din viata, la cat caut artisti noi pe youtube.

Cam de la tipul asta m-a luat flama cu progressive-ul.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ascult orice gen de muzica, de la corala religioasa la satanista, de la pop la rock,de la rap la trance, in afara de doua genuri: minimalista (ma plictiseste) si jazz (ma irita). Chiar si muzica popoarelor, arabeasca, tibetana, indiana, africana, daca e pe ritmuri moderne de dance.

 

Nestosare, acum deslusesc mai bine.

Astia sunt indragostiti de sunete:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va trebui sa caut mai mult despre ei.


Precis sunt nordici, nu? :)


Blues, imi place sa ies in evidenta prin ceva.

Oricum ai face-o, n-o face ca mine. Nu pun problema autenticitatii, ci mai degraba a integritatii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica ne face mai destepti?

 

 

http://www.ceascadecultura.ro/ServesteArticol.aspx?idart=2694


Mi-a placut chestia asta:

 

...

Se spune ca plantele cresc mai bine, ca vacutele dau mai mult lapte pe muzica de Mozart. Este adevarat?
Da. Si nu numai Mozart, muzica clasica, muzica armonioasa. Pe de alta parte, ascultand un discurs al lui Hitler, plantele s-au chircit, s-au ofilit.
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//Cine pe cine porecleste?//

Sturlubeata ma porecleste Muschiulica

smile.png

Se refera ori muschii cortexului sau la muschiuletul in sange, sunt sigur... smile.png

Oricarui barbat ii face placere asta.

 

Desigur si fireste, produce gadilici orgoliului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Melissa, iti doresc sa-ti danseze spiritul pe ritmuri asemanatoare cu acestea:

 

 

 

 

Naeema, o arabeasca finuta, dar sa zici daca vrei sa explorezi si alte orizonturi din traditiile popoarelor

 

 

Fiero, uite un fundal pentru lecturile tale

 

 

Nestosare, Rara Avis are sonoritati care amintesc de HUVA, Shpongle si Entheogenic. Daca vei asculta din loc in loc albumul cred ca vei gasi sunete interesante:

 

http://www.youtube.com/watch?v=oFiDuvBWcJ0

 

Blues, vad ca iti plac ritmurile mai energizante:

 

 

Verid, si asta merge la cafea la nisip

 

 

icebreaker, uite un fel de "lord of the dance", insa nu celtice de data asta:

Editat de tadayosimasahiromidorikawa
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×