Sari la conținut
Forum Roportal
ByankaC

Sexul o problema!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai am de zis. Problemele in iubire sunt probleme din cauza ca o ducem prea bine. "Bai... ce sa fac eu azi ? Aaa... ia sa sufar din iubire. Sa ma simt martira." Mare lucru ca nu se poate bucura ea de sex. Nici eu nu ma pot bucura de betii in cluburi. Sa plang acum pentru asta doar pentru ca ii vad pe altii ca se bucura de ele ? Ce atatea vise SF ? Ne uitam la altii si avem impresia ca vai ce viata tare duc ei si ne intristam aiurea. Si ei duc vieti la fel de banale ca ale noastre. Nu-ti place sexul ? Foarte bine. De ce te ingrijorezi ? Lasa-i pe altii sa faca ce le place si tu fa ce iti place tie.

+ 10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am de zis. Problemele in iubire sunt probleme din cauza ca o ducem prea bine. "Bai... ce sa fac eu azi ? Aaa... ia sa sufar din iubire. Sa ma simt martira." Mare lucru ca nu se poate bucura ea de sex. Nici eu nu ma pot bucura de betii in cluburi. Sa plang acum pentru asta doar pentru ca ii vad pe altii ca se bucura de ele ? Ce atatea vise SF ? Ne uitam la altii si avem impresia ca vai ce viata tare duc ei si ne intristam aiurea. Si ei duc vieti la fel de banale ca ale noastre. Nu-ti place sexul ? Foarte bine. De ce te ingrijorezi ? Lasa-i pe altii sa faca ce le place si tu fa ce iti place tie.

 

tu compari o viata sexuala cu o betie in Club?

mai citeste si tu putin ce inseamna sa ai/sa nu ai o viata sexuala sanatoasa si apoi sa vedem ce legatura are cu betia/alcoolul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inseamna nimic, atat timp cat nu faci mare caz din asta. Si cred ca nimeni n-ar trebui sa considere ca ceea ce face el e mai important sau mai grozav decat alege altcineva sa faca, chiar daca el apartine unei majoritati. Sexul e supraestimat in zilele noastre. Abc are dreptate, iti place sa-l faci si ai si cu cine, foarte bine, nu-ti place sau nu-ti mai doresti asa ceva, iar e foarte bine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

. Abc are dreptate, iti place sa-l faci si ai si cu cine, foarte bine, nu-ti place sau nu-ti mai doresti asa ceva, iar e foarte bine.

cand esti la manastire nu conteaza ca nu vrei sex. cand esti implicat intr-o relatie conteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bianka, nu ti se pare ca te manipuleaza? Daca nu faci cum vrea el cica nu-l iubesti. Dar ce esti tu? O anexa a lui? Continua in ritmul asta si o sa fii moarta pe dinauntru. El pare ca se iubeste mai mult pe sine.

Editat de Toniva
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt initiatoarea topicului : nu mai e cazul sa ramai in relatia asta toxica. Un partener in viata -care te iubeste -nu se comporta ca un stapan, nu poate sa dea in continuare din fund cwnd vede si simte ca te doare si nu iti ingreuneaza viata in asemenea hal. Ai sanse ca muncind amandoi, sa ajungi cu el la orgasm, dar gandeste-te bine ce iti doresti.

 

Nu iti fie teama sa iti iei zborul, caci daca nu ai tu insati curajul sa lupti mai mult pt fericire si nu doar pt supravietuire, cine sa o faca?

Copilo, ia-ti inima in dinti si viata in propriile maini. Doare, dar garantez eu ca nu va dura mult timp.in schimb, te vei simti din nou libera- asa cum trebuie sa fii!

 

Curaj!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeste ce a zis Blues, a sintetizat bine toata situatia.

 

Iubi al tau e un taranete prost. Care nici nu vrea sa evolueze, deci nu spera sa-l schimbi vreodata sau sa inceapa sa se poarte brusc frumos cu tine in vreun viitor, mai mult sau mai putin indepartat. De-aici incolo o sa fie mai rau, nu mai bine. Probabil mai are pe cineva sau merge la alea de pe tangenziale ;)

Nu tu esti de vina, el e. In primul rand pentru ca nu discuta despre asta. E obligat sa discute, pt bunul mers al relatiei, asa fac doi oameni care vor sa le mearga relatia.

Incearca sa realizezi ca nu iti va aduce nimic relatia asta. Gaseste o cale sa te rupi de el, iti va fi mai bine, iti garantez.

Si o sa inceapa sa-ti placa si sexul, ai tot timpul. Dar nu cu el. Multora de varsta ta nu le place, cam din aceleasi motive. Adica barbati prosti.

Si nu, nu esti frigida. Iti garantez si asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa faci si un examen medical ginecologic. Daca totul este ok, atunci:

Ti-e teama s-o iei de la inceput? Ti-e teama sa fii o perioada singura? Simti nevoia unui barbat langa tine care sa te protejeze? Esti dependenta financiar de prietenul tau?

Daca nu este nimic din toate astea, iesi din relatia asta.

Cred ca principala problema este faptul ca acolo te simti singura si asa, dar si fara el. Te-ai gandit sa te intorci in tara? Sau nu te mai leaga nimic din ceea ce este aici?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La amn2 este vina. crazy.gifPentru ca nu va despartiti. Nu iubirea va leaga ci un atasament stupid. Relatia voastra nu e una fireasca.

Iar tu nu te mai chinui degeaba. Next!

 

 

 

Atasament- cine fata de cine? El in niciun caz. :nea:

Nu inseamna nimic, atat timp cat nu faci mare caz din asta. Si cred ca nimeni n-ar trebui sa considere ca ceea ce face el e mai important sau mai grozav decat alege altcineva sa faca, chiar daca el apartine unei majoritati. Sexul e supraestimat in zilele noastre. Abc are dreptate, iti place sa-l faci si ai si cu cine, foarte bine, nu-ti place sau nu-ti mai doresti asa ceva, iar e foarte bine.

 

Perfect de acord, dar tu nu stii si datorita carui fapt Abc nu-si gaseste partenera potrivita.

Pentru a intelege mai bine pozitia lui, ar trebui sa citesti si mesajele referitoare la sexul opus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand esti la manastire nu conteaza ca nu vrei sex. cand esti implicat intr-o relatie conteaza.

Aia da, de-aia cred ca ar trebui sa se gandeasca foarte bine ce vrea sa faca pe viitor, pt. ca il incurca pe cel de langa ea si se incurca si pe sine.

 

 

Perfect de acord, dar tu nu stii si datorita carui fapt Abc nu-si gaseste partenera potrivita.

Pentru a intelege mai bine pozitia lui, ar trebui sa citesti si mesajele referitoare la sexul opus.

Si tu esti sigur ca ii intelegi motivele din cauza carora nu-si gaseste o partenera? In multe privinte ii dau dreptate lui Abc. Si cred ca e de admirat ca prefera singuratatea si nu se-avanta sa se cupleze doar de dragul cuplatului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×