Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Ghid de comportament pentru femei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inspirata si oripilata laugh.png de articolul copy-postat de Sara in topicul Tertipurile feminine, am decis sa alcatuiesc aicisha pentru domniile voastre de diverse sexuri, un ghid de comportament al partenerei ideale. Sa luam pe rand ce a insirat nenea ala pe blogul lui iar dedesupt expun eu sfaturile de rigoare.

 

1. Lacrimile

- nu pisati ochii decat daca aveti vreun motiv bine intemeiat (ex. ati aflat ca mai aveti 3 saptamani de trait, v-a murit vreo ruda, hamsterul si alte tragedii). In rest suck it up ladies caci nici unui barbat nu-i place sa aiba o bocitoare profesionista.

 

2. Zodiile

- wtf suntem la gradinita ?

 

3. Pisiceala

- daca are loc in dormitor inainte sau dupa o partida de sex, making love, sesiune S&M sau wha'ever, e ok, daca nu...cut that shit out. Pe bune...

 

4. Tinutul in brate

- cine naiba poate dormi toata noaptea incolacit in bratele partenerului ? Alea care dorm ca printesa adormita poate sau ca mumia lui Ramses de al doilea, de nu misca un muschi pana dimineata. Dormitul in pat king size, prin care sa nu va intalniti pe parcursul noptii sau in doarmitoare separate e extrem de sanatos. "Joaca" e joaca, somnul e somn. Am zis. laugh.png

 

5. Declaratiile de dragoste

- bitch please...daca ai nevoie sa ti se confirme de nshpe ori pe saptamana ca te iubeste si cat de mult, problema e la tine nu la el.

 

6. Complimentele

- daca ne-am tras vreo freza noua radicala a la Marilyn Manson si dansul nu observa, atunci mai zic...ceva necurat o fi la mijloc sau poate o da in cataracte saracu om, mai stii ? Dar daca ne-am scurtat bretonul cu 5 milimetri sau am cumparat a saptea rochie care arata la fel ca celelalte 6 din dulap si el nu ne compune o oda in secunda doi, give the guy a brake in numele lui Sfantu Petre si a Maicii Preciste.

 

7. Micile crize

- pentru astea exista doar doua scuze : PMS si sindrom de depresie bipolara

 

8. Capriciile

- si pentru asta tot doar doua scuze exista: gravida sau pubertate adolescentina

 

9. Intrebarile

- nu pune intrebatri la care poate nu vrei sa auzi raspunsul

- nu pune intrebari la 1 noaptea cand ii cad ochii in gura de somn

- nu intreba ca si cum ai interoga omul

- cand intrebi ceva asuma-ti raspunsul primit

- ai grija ce-ti doresti

 

10. Fitele

- ulciorul nu merge de multe ori la apa

 

11.Telefonul

- nu mai sictiriti oamenii cu tot felul de apeluri zilnice dintre care 99% sunt pentru bla bla bla, sa verificati unde este, cu cine este, ce face, cand termina, cand vine acasa, va mai iubeste, cat de mult, de ce nu o spune la telefon ? Puternici sunt aia care nu-si pun streangul de gat. Tot respectul.

 

12. Transferul de vinovatie

- nu va prostiti si umiliti decat pe voi insiva. Cand e vorba de vina nu aveti nici un privilegiu extra, in ciuda faptului ca vi-l auto-arogati. Transferul de vina nu face decat sa nasca si sa nutreasca resentimente puternice dea lungul timpului. Si dupa aia va mirati ca de ce nu va complimenteaza, de ce nu va spune ca va iubeste, de ce nu va sufoca noaptea cu imbratisari. STFU.

 

13. Logoreea

- keep it short, keep it sweet. smile.png

 

14. Curele de slabire

- pentru asta aveti prietene, mame, surori, colege. Umpleti-le lor capul.

 

15. Baia

- daca exista doar o singura baie in casa si este impartita de amandoi vi se pare cinstit ca ea sa arate ca in desenele animate japoneze cu Sandy Bell si Hello Kitty ? Macar de dragul musafirilor, daca nu de dragul lui. laugh.png Cu v-ar place sa scoata el mobila din dormitor si bage un pat gen Bat mobil si cateva cauciucuri pe perete drept decor ?

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vad ca vin cu ghid de utilizare..

 

de unde pot sa cumpar si eu o femeie?

Alea care sunt de vanzare au alt ghid de utilizare.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×