Sari la conținut
Forum Roportal
altu

HIV, SIDA - Intrebari, raspunsuri, informatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nimeni nu trateaza acest subiect fiindca sansele de contaminare la acest mod, sunt extrem de infime.

Si nu vorbim de accidente ca cel de care pomenesti. E vorba de medicul dentist, de manichiurista, de orice mediu spitalicesc, si multe alte variante .

Asa ca, stai fara griji. Plus ca si organismul tau formeaza anticorpi, deci sansele sunt extrem de scazute.

Dar este pana la 2 ani, maximum. Ca poate nu se spune oriunde, pentru a nu se creea panica.

 

multumesc pentru raspuns...mi-ai mai risipit temerile; paranoia asta incerc s-o tratez cu ajutorul unui psiholog,

dar mai am mult de lucru. Oricum o sa imi fac un test peste 3 luni, ca nu strica. Teama asta vine si din faptul ca de curand am trecut printr-o chestie mai complicata legata de HPV si organismul meu e la pamant cu imunitatea, nu poate lupta cu virusurile.

Sper sa fie ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc pentru raspuns...mi-ai mai risipit temerile; paranoia asta incerc s-o tratez cu ajutorul unui psiholog,

dar mai am mult de lucru. Oricum o sa imi fac un test peste 3 luni, ca nu strica. Teama asta vine si din faptul ca de curand am trecut printr-o chestie mai complicata legata de HPV si organismul meu e la pamant cu imunitatea, nu poate lupta cu virusurile.

Sper sa fie ok.

Da, nu strica sa faci analize din cand in cand.

Cat despre teama, ea este oarecum justificata in cazul tau.

Dar sansele sunt infime. Dar si asa, nu trebuie sa fii chiar indiferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, va rog frumos sa-mi raspundeti la cateva intrebari.

Am fost sambata la un salon de masaj erotic , sex nu am facut ca nu este voie este un salon legal, (mi-au dat si bon fiscal) si nu au vrut.

In schimb fata de acolo care bineinteles ca are un nivel de educatie redus nu stiu daca are o igiena normala, daca se spala dupa fiecare client , etc..

O sa va spun ce am facut : mi-a frecat ea penisul cu mainile goale fara prezervativ, mi-am frecat eu penisul intre bucile curului ei (ma scuzati dar nu am gasit o formulare mai "academica" ) tot fara prezervativ , din penis deja imi curgea lichidul acela care iese cand esti excitat inainte de ejaculare, la fel si intre sanii ei , am mai pupat-o pe obraji si am mai muscat-o usor de obraji, de ureche si de spate. Nu am ejaculat si nu am avut rani vizibile pe penis.

1. Prima intrebare: exista vreun risc de a contacta vreo boala venerica, inclusiv HIV in urma celor de mai sus ?

Vreau sa ma duc si la prostituate si vreau sa stiu care sint riscurile unui preludiu cam ca cel de mai sus. Apoi imi pun prezervativ daca fac sex cu ele. Daca imi fac ele sex oral fara prezervativ exista riscuri ?

2. Am nevoie de astfel de preludiu pt. a ma excita , intrebarea este daca sint riscuri ?

M-am cam speriat pt. ca nu mai am pofta de mancare si am o indispozitie de la stomac.

Multumesc.

Editat de Rorschach

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intretinut sex oral neprotejat (felati) acum 6 ani si posibi ca tipa sa fi avut hiv...se poate transmite....nu am avut rani pe penis,dar nu stiu daca tipa avea sangerari sau cari......ma macina rau probelema asta,acm ca am citi despre hiv si am vazut ca poti avea si sa nu ai nici un fel de sintome......unde se face testu si cat costa....va rog sa-mi raspunda cineva.....mutumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii ca tipa "e posibil sa fi avut HIV " ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sansele sa fi contactat vreo boala venerica sunt aproape nule. In cazul prostituatelor, de la un astfel de preludiu, e greu de crezut ca poti pati ceva.sansele sunt la fel,aproape nule.

Absenta poftei de mancare poate avea drept cauza si stresul,iar despre indispozitia la stomac - fa-ti o ecografie abdominala,test de giardia - e posibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am intretinut sex oral neprotejat (felati) acum 6 ani si posibi ca tipa sa fi avut hiv...se poate transmite....nu am avut rani pe penis,dar nu stiu daca tipa avea sangerari sau cari......ma macina rau probelema asta,acm ca am citi despre hiv si am vazut ca poti avea si sa nu ai nici un fel de sintome......unde se face testu si cat costa....va rog sa-mi raspunda cineva.....mutumesc

Eu cred ca trebuie sa mergi la neurologie,cel putin asa se intelege din atitudinea ta.Cam cati anisori ai puisor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut...miam facut un test hiv rapid si aiesut negativ.....cat de sigure sunt testele astea mentonez ca de posibila infectare au trecut cativa ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos sa ma ajutati din suflte is disperat am fost cu niste pr marti seara sh neam cam ametit sh am luat o fata la noi acasa k nu a vrut sa vina o dansatoare cu noi acasa doar dupa 4 sh am luato pe aia sh eu cu mai unu am fututo dar la un momendat mi sa rup prezervativu sh iam dat 3 min fara da nush dak era atata sh ma zis unu k are aia sida sh is disperat nu am avut sintome eram racit ma durea gatu ca sh acuma nu am avut treaba cu voma,ameteli doar k ma doare capu in spate am niste durere....iar marti toata ziua am dormit am sttat doar in casa nu am iesit nici unde am dormin nu am facut nimic poate sh de disperare sh na....vreau sa ma ajutati cu un sfat k nush ce sa mai fac is disperat nu mai am chef de nimic...era sa uit mi se parea k urina ii galbena dar cam asa era de obicei va rog io sa imi spuneci ce sa mai fac k nu mai stiu is fff disperat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu faci analiza de HIV... Este cea mai sigura si nu durează mult si nici foarte mulți bani (30ron) maxim si oameni buni, faceti-Va. Analizele din 6 i. 6 luni da a nu măcar 1 pe an... Suntem o tara ASA delasatoare, deaia suntem cu tot in urma.păcat ca suntem un popor destept, dar ne lăsăm de pe o zi pe alta. Multă sănătate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×