Sari la conținut
Forum Roportal
altu

HIV, SIDA - Intrebari, raspunsuri, informatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca esti din bucuresti, du-te la sp victor babes si intreaba la receptie de angel appeal. sunt la et 1. testul este gratuit si-ti elibereaza rezultatul in cateva zile.

si de ce tocmai de "angel appeal" ???? e un cod ? ca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am shi eu o intrebare, pe data de 1 august, adica cu 10 zile in urma am avut relatii sexuale (vaginale) fara sa ma protejez, peste 4-6 zile dupa contact am inceput sa ma simt nu prea bine, adica eram obosit, shi ameteli, dupa 7 zile de la contact am inceput sa am febra 37.4 am inceput sa transpir mai ales in timpul noptii,shi pina astazi am aceasta febra, shi dureri in cap,am fost la medic shi am dat analiza generala de singe, shi in 2 zile tre sa i-au rezultatul.Am mai fost la urolog, mi-a luat analiza din prostata shi a constat ca nu am boli venerice. cine poate sa ma ajute sa-mi zica daca astea sunt simptomele la HIV/Sida ? Va multumesc de ajutor shi ashtept cu nerabdare raspuns . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in primu rand nu s-ar cunoaste asa repede

se poate ca pina la dezvoltarea stadiului sida sa nu apara nici un fel de simptome

A fi infectat cu virusul hiv nu este identic cu a avea sida;poti fi infectat cu virus timp de multi ani inainte ca boala sa se declanseze

febra indelungata, da , poate fi un simptom, dar nu are cum sa se declanseze asa repede, in doar 7 zile, cel putin asa stiu eu :P

daca vezi ca apar si alte simptome , cum ar fi sa slabesti mult, sa te simti tot timpu obosit, sa iti amorteasca mainile/picioarele , atunci trebuie sa iti faci griji ( desi grijile ar fi trebui sa ti le faci inainte de act :) )

Editat de Noir D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ingrijorarea este normala dar nu face decat sa-ti accentueze senzatiile si raul fizic. Asteapta rezultatele si fii mai degajat (daca se poate). Spaima poate induce simptome fara sa existe o boala. Asa cum unele femei, din dorinta de a avea copii, isi induc senzatii de sarcina pana la disparitia ciclului cateva luni, marirea sanilor, greturi etc. Ele jura ca sunt insarcinate, au toate simptomele dar totul s-a produs din cauza dorintei lor de a fi mame. In cazul tau pot aparea senzatii exagerate din cauza fricii tale de a fi contractat o boala. Febra insa nu e de joaca, de acord. E ceva real. Dar pe langa asta nu faci decat sa slabesti capacitatile organsimului si mai ales psihicul. Fuga la medic si pe viitor atentie. Secretii, ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ingrijorarea este normala dar nu face decat sa-ti accentueze senzatiile si raul fizic. Asteapta rezultatele si fii mai degajat (daca se poate). Spaima poate induce simptome fara sa existe o boala. Asa cum unele femei, din dorinta de a avea copii, isi induc senzatii de sarcina pana la disparitia ciclului cateva luni, marirea sanilor, greturi etc. Ele jura ca sunt insarcinate, au toate simptomele dar totul s-a produs din cauza dorintei lor de a fi mame. In cazul tau pot aparea senzatii exagerate din cauza fricii tale de a fi contractat o boala. Febra insa nu e de joaca, de acord. E ceva real. Dar pe langa asta nu faci decat sa slabesti capacitatile organsimului si mai ales psihicul. Fuga la medic si pe viitor atentie. Secretii, ceva?

 

 

Mersi mult de sfaturi, parca ma simt putin mai bine nu am asha mari ametseli, nu am secretii,am unele dureri in regiunea stomacului, posibil sa fie de la raceala sau ca s-a contractat regiunea aia mult in timpul actului.. de ce sunt ingrijorat p/u ca am aflat ca e :> prostituata shi de o vreme o disparut shi mie frica sa nu ma fi imbolnavit shi sa se ascunda..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi doamne fereste vorba de hiv nu ai avea atat de repede simptomele,sunt oameni care stau ani de zile asha si nu banuiesc nimic.Parerea mea e ca la tine lucreaza "psihicul".

Intr-adevar ce nu poate fi contestat e faptul ca faci o stare subfebrila.Ori te incearca o gripa ori ai undeva o infectie.Dupa analize te vei calma.Poate fi o infectie undeva,la rinichi sau sa ai ceva la plamani.in gat etc,sunt atatea posibilitati.Infectiile se traduc prin stari subfebrile chiar pana la febra mare(in caz de ceva la plamani) o stare de oboseala,slabiciune.Alergia,de asemenea ar mai putea avea aceste simptome.Cel mai sigur te vei lamuri dupa ce vor iesi analizele.

 

Nu vreau sa te sperii dar nici daca ai fi contactat virusul in analize nu poate aparea atat de repede.Presupunand ca intri in contact cu o persoana cu HIV(sange,contact sexual) trebuie luate analize timp de 2 ani pentru a te asigura ca nu ai contactat virusul.

 

Oricum,pe scurt ce ai tu nu se trage de la asa ceva ci e o problema de sanatate undeva care s-a suprapus cu acel act sexual,doar o coincidemnta.

 

Multa sanatate :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×