Sari la conținut
Forum Roportal
altu

HIV, SIDA - Intrebari, raspunsuri, informatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa am totusi SIDA???????dupa un an jumatate de cand cred ca am fost infectat mi-am facut testul de 2 ori pana acuma la un interval de o luna unul fata de celalalt la diferite laboratoare din orasul unde locuiesc,si au iesit ambele negativ.teama de a avea acest virus ma paralizat psihic,citind pe internet despre simptome ,culmea parca incepeam sa le am si eu.am inceput sa am transpiratii nocturne si dureri de rinichi,stari generale proaste ma simteam foarte slabit,diaree,mi-a aparut in interiorul buzei superioare niste bubite mici albe pe care le am si acuma si un herpes. Pe llimba am niste bubite mici roz-rosiatice,senzatie de gura uscata si limba parca o simta uneori asa de aspra-uscata.oare sa fiu sero-pozitiv??????????????????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa am totusi SIDA???????dupa un an jumatate de cand cred ca am fost infectat mi-am facut testul de 2 ori pana acuma la un interval de o luna unul fata de celalalt la diferite laboratoare din orasul unde locuiesc,si au iesit ambele negativ.teama de a avea acest virus ma paralizat psihic,citind pe internet despre simptome ,culmea parca incepeam sa le am si eu.am inceput sa am transpiratii nocturne si dureri de rinichi,stari generale proaste ma simteam foarte slabit,diaree,mi-a aparut in interiorul buzei superioare niste bubite mici albe pe care le am si acuma si un herpes. Pe llimba am niste bubite mici roz-rosiatice,senzatie de gura uscata si limba parca o simta uneori asa de aspra-uscata.oare sa fiu sero-pozitiv??????????????????????

pai !?

testul e negativ !

eu zic :

nu mai lasa sa ti influenteze viata

te distruge starea asta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.. am si eu o intrebare acum un an de zile am cunoscut o fata si pana acum 4 luni mi'a zis ca ia sa despartit de fostul ei iubit ca aflase ca are hiv..si sunt panicat am facut de 2 ori testu hiv si a iesit bine dar acum am niste dureri jos la penis , picioarele ma cam dor si sus la gat o glandiola putin marita ...ia le'a facut mai de mult analizele si mi'a aratat ca sunt negative ..explicatimi si mie va rog .salut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha .Am zis eu!

stai linistit, sigur o prostituata e de 10 ori mai curata decat o femeie care e cu nasul pe sus ca e curata si eleganta, stai linistit, in privinta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In zilele noastre alegerea e simple: casatorit, abstinent sau bolnav!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit, sigur o prostituata e de 10 ori mai curata decat o femeie care e cu nasul pe sus ca e curata si eleganta, stai linistit, in privinta asta.

 

Crezi? Iti spun eu din proprie experienta...ca NU este asa. Nu m-am dus la o prostituata ieftina..tocmai pentru ca am crezut ca sunt protejat dpdv al BTS-urilor..Dar astazi imi blestem zilele pentru aceasta decizie de om prost. Am luat HIV...si ghiciti ce? Am facut sex protejat............Am folosit Durex...numai ca nu este din latex si nu m-am protejat asa cum trebuie..explicatia medicilor a fost ca cel mai probabil, fie nu l-am folosit cum trebuie (desi ma indoiesc) fie a avut fisuri infime, prin care sperma nu trece, insa bolile au cale libera. O prostituata ramane prostituata...si crede-ma ca nu isi face analize saptamanale sau de fiecare data dupa ce are un contact sexual indiferent cum o fi el. Acum mi-e scarba de mine si de faptul ca in loc sa aspir la o fata educata si fidela m-am dus la paria pamantului. Am platit pentru asta, dar macar am platit singur. Nu aveam o partenera la momentul acela si ma bucur enorm, altfel m-as fi urat mai mult decat ma urasc acum. Baietilor.....daca sunteti implicati intr-o relatie si vreti SEX cu altcineva..nu va duceti la prostituate......Ganditi-va ca persoana de langa voi nu are nicio vina, iar daca nu va satisface...parasiti-o...nu ii curmati speranta la viata pentru o partida de sex de doi lei. NU SE MERITA!!! Cu atat mai mult daca aveti familii. Fiti baieti destepti si invatati din greselile altora..nu asteptati sa vi se intample voua. Eu ma credeam super protejat de boli daca folosesc prezervativul si ii blamam pe cei care nu credeau in siguranta acestui mijloc contraceptiv si uite ca am ajuns mult prea tarziu sa le dau dreptate. Am sunat din nou la acel numar BLESTEMAT...si mi-a raspuns la fel de dornica si disponibila..iar cand i-am spus ca m-a infectat cu HIV mi-a inchis telefonul. Ce inseamna asta? Inseamna ca stia foarte bine ca are HIV...dar munca e munca...unii oameni nu au scrupule..Si in plus, poate ea, la randul ei a luat-o de la un client..Ce credeti ca va face? Se va razbuna in felul acesta pe restul barbatilor. Am o repulsie nemarginita pentru prostituate acum...si sunt indreptatit...desi mirosea frumos si parea curata...testele mi-au demonstrat ca nu a fost ca BTS-urile NU SE VAD, iar ca aparentele inseala. Poate va intrebati de unde stiu ca de la ea am luat? Pai foarte simplu...Partenera nu aveam...de f mult timp...si ma cam saturasem de autosatisfacere...ca atare m-am dus O SINGURA DATA la o domnisoara de companie...A fost prima si ultima data...pentru ca de atunci viata mea e compromisa..Nu va pot explica in cuvinte si m-as bucura enorm daca ar fi barbati care dupa ce citesc aceste randuri se gandesc de 2x inainte de a merge la o prostituata. Nu va lasati pacaliti de ambalaj..orice fiinta frumoasa poate fi infectata cu atat mai mult daca este prostituata. Poate ea are o igienta corespunzatoare...dar daca barbatii cu care se culca NU au..e aproape degeaba. Nu aveti de unde sti ce barbati au trecut prin patul ei inainte de voi. Am prieteni carora prostituatele le-au spus ca ele isi aleg clientii...dar NU-I asa, asta se intampla doar in amsterdam...Aici toate se culca cu oricine ptc vor bani! Ganditi-va ca degeaba face analize...ca virusul HIV se manifesta dupa 6 luni de la contact..Pai in 6 luni de zile...ea poate infecta sute de barbati..fara sa stie...............Dumnezeule...nu va mai lasati pacaliti.....M-am gandit sa fac testul dintr-o absoluta intamplare...nici prin cap nu-mi trecea ca as putea fi infectat daca am folosit prezervativ si am vazut cu ochii mei ca NU s-a rupt...Un prieten de-al meu se temea sa nu aiba ptc lui, spre deosebire de mine, i s-a facut sex oral neprotejat...Si-am zis sa ma duc cu el...dar daca tot eram acolo...am zis sa fac si eu...doar nu am nimic de pierdut (nu aveam absolut niciun simptom)...El nu a fost pozitiv..insa i s-a cerut sa repete testul dupa 4 luni (trecusera doar 2 luni de la contact, iar testul nu este concludent)..iar eu da...dupa 4 luni de la ultimul contact sexual cu o prostituata am iesit pozitiv..Mi s-au inmuiat picioarele si nu imi venea sa cred............nici acum nu constientizez.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit totusi sa citesc instructiunile de utilizare de pe pachetul de prezervative Durex pe care le-am folosit...si e COMPLET vina mea, nu a prezervativelor...Scrie clar si raspicat (si nu este doar o metoda de a te face sa cumperi mai multe prezervative, ci e o metoda de a te proteja pe tine): NU UTILIZATI ACELASI PREZERVATIV pentru sex oral si vaginal. Exact asta am facut eu...am folosit acelasi prezervativ pentru sex oral (fara finalizare) si apoi....clasicul sex vaginal...Ce s-a intamplat de am contactat boala? Pai....simplu...in timpul sexului oral, probabil dintr-o neglijenta/nepricepere..prezervativul s-a deteriorat..iar ce-a urmat stiti cu totii. Deci...daca utilizati corect prezervativul e putin probabil sa aveti ghinionul pe care il am eu...insa riscuri exista pretutindeni..iar unele BTS-uri se iau cu tot cu prezervativ.......so...cel mai bine..ramaneti fideli partenerelor, iar daca nu puteti...macar nu le implicati..riscati vietile lor si viitorul lor..Nu e corect...Stay clean&loyal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puteti face teste rapide(cu rezultate in 10 minute de la colectare)pentru HIV, sifilis, Hepatita B si C la:

CABINET ASTEC BUCURESTI

Mihai Bravu, 43

tel/fax : 021/ 3103385

mobil: 0757.338.432

 

Ofera:

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×