Sari la conținut
Forum Roportal
precup maria

Patrioti si iresponsabili in nuvelele literaturii nationale

Postări Recomandate

Am nevoie de ajutor in legatura cu o tema, am de facut o sinteza de 100 de pagini, cu titlul si continutul 'Patrioti si iresponsabili in nuvelele literaturii romanesti" si chiar nu am idee cum sa incep, daca ati putea sa ma ajutati, ar fi minunat. Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de ajutor in legatura cu o tema, am de facut o sinteza de 100 de pagini, cu titlul si continutul 'Patrioti si iresponsabili in nuvelele literaturii romanesti" si chiar nu am idee cum sa incep, daca ati putea sa ma ajutati, ar fi minunat. Multumesc

Chiar ca e aiurea tematica. De patrioti inteleg, dar "iresponsabili" la ce se refera? Mai exact, ai putea sa detaliezi putin contextul in care trebuie sa realizezi acest conspect? Un nume de capitol sau perioada din literatura la care v-ati oprit? 100 de pagini oricum nu suna a tema pt liceu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patriotii intra pe o pagina, iresponsabilii intra pe 99 de pagini, si gata cele 100 de pagini

 

La iresponsabili poti incepe cu Bicilis, nobilul Dac care l-a tradat pe Decebal si a predat tezaurul dac romanilor.

Termini cu toti politicienii de azi, inclusiv cu cei care zic: "As intra in politica, dar nu am 100 000 euro sa-mi cumpar locul".

 

Si gata lucrarea! Ce tema superba!


Dar tu nu esti la inaltimea subiectului.


Si ca sa nu obiectezi ca politicienii de azi nu apar in literatura romana, vezi ca ei apar sub nume codate in "Clubul cocosatilor", de Olimpian Ungherea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai scrie critica literara,ce te opreste

patrioti si iresponsabili gasesti descrisi peste tot in operele literare romanesti ale lui Gala Galaction, Eminescu, Rebreanu, Agarbiceanu, Camil Petrescu, Marin Preda si altii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×