Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

eu iau masina acolo, din Norvegia greu cu masina pana acolo

 

pe masina7 zile am dat 250 euro

Din Norvegia nici nu se pune problema (nici ca salariu nu se pune problema ;) ) Dar daca stai un pic sa te gandesti pentru RO, vine cam asa:

 

Sa zicem 140 euro avion dus-intors (nu am trecut de pasul 3 sa-mi tot adauge taxe deci cu siguranta poate sa ajunga mai mult :P).

Masina inchiriat 250 euro

Benzina 50 euro ?

 

Deci:

 

140x2 = 280 (mergem in cuplu, daca e familie deja...)

250

50

Total: 580 euro numai transportul (asta daca nu mai sunt taxe suplimentare la avion, gen taxa card sau altele)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine nu are bani sa plece in vacanta sa stea acasa.

 

ce conteaza ca eu platesc din Norvegia? am dat info corecte pentru plecari din romania.

 

daca e topic unde numai cei din romania pot sa se exprime, sa-mi zici.

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun! continuam civilizat...

 

Rhodos nu e pt party People, e 'cuminte', e calma si viata de noapte nu prea e. Plajele sunt pietroase, insa apa e de-un smarald minunat. Tzambika e plaja cu nisip, fff misto, poti pasi in mare cam 100m pana sa-ti ajunga apa la umeri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum continuam civilizat ca altfel nu are rost :)

 

Tot civilizat as vrea sa nu transformam acest topic care se numeste "Insula Corfu de la Nord la Sud" in toata Grecia (ma gandesc ca e frustrant pentru cineva care chiar cauta informatii utile). Pe parcurs deschid mai multe topicuri legate de Grecia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cadrul acestui topic sunt dispus sa va raspund la toate intrebarile pe care le aveti legate de Corfu si Grecia in general (traseu de masina, preturi, recomandari taverne, cazari, plaje, etc..)

 

 

Ti-am scos link-ul extern de pe topic, pt ca se considera reclama, dar ti le-am lasat pe cele de pe blog.

Spor la postat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu e nicio problema, ideea mea era sa vin in ajutorul cititorilor acestui forum. Inainte sa deschid acest topic am discutat cu un moderator (Darianna) si mi-a permis acest lucru, altfel nu postam (poate am inteles eu gresit).

 

Mersi

Editat de pop.andrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu e nicio problema, ideea mea era sa vin in ajutorul cititorilor acestui forum. Inainte sa deschid acest topic am discutat cu un moderator (Darianna) si mi-a permis acest lucru, altfel nu postam (poate am inteles eu gresit).

 

Mersi

 

 

Da, ai inteles un pic gresit. Am zis ca e ok sa postezi link-ul catre site-ul tau, insa O SINGURA DATA. Pe tot forumul. Asta inseamna si bloguri si profil si semnatura, TOT ce apare pe site-ul www.roportal.ro.

 

Asadar, conform regulamentului:

 

Pe forumul Roportal, este STRICT interzis spam-ul.

SPAM - mesaj nesolicitat (de regula cu caracter comercial, dar nu neaparat) postat in mod repetat.

 

10. Publicitatea pe forum este permisa doar in cadrul sectiunilor create in acest scop.

 

... de aceea ti-am indicat sectiunea Strainatate.

 

In concluzie:

- statusul va fi editat (din cate imi amintesc, l-am mai editat o data)

- adresa web de pe profil va fi editata

- link-urile din bloguri vor fi sterse, cu exceptia primului link din prima insemnare.

 

Imi pare rau, dar avem niste reguli pe care trebuie sa le respectam cu totii.

In rest e ok, topicul este bine conceput.

 

 

Daca, dupa editare si dupa aceste explicatii, vei mai posta link catre site-ul tau, voi considera ca este rea intentie, ca faci spam intentionat, si voi actiona in consecinta.

Multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, acum inteleg, din pacate este un pic "anapoda", aceste reguli nu vin in ajutorul utilizatorului care cauta ceva anume. Intentia mea era sa pot trimite utilizatorul catre blogul (de aici) sau catre site pentru informatiile relevante. (nu are niciun sens sa trimit un user pe blog cand el cauta de exemplu informatii despre traseul bucuresti thassos, mai mult il bag in ceata). Exact de asta am facut site-ul/ Ghid turistic Grecia, pentru cei care nu au timp sa stea pe un forum care ajunge si la 3000 de postari si sa rasfoiasca fiecare pagina si daca indrazneste sa intrebe ceva sa-i raspunda cineva cu: "vezi raspunsul la pagina 1928".

 

Din pacate nu o sa pot continua pe acest forum deoarece "aceste reguli" imi impun oarecum sa rescriu toate detaliile despre o statiune, traseu, obiectiv turistic (evident din punctul meu de vedere). Multe din informatiile necesare sunt cuprinse in articole care depasesc 1500 cuvinte.

 

Despre editare status, nu stiu despre ce vorbesti :) (daca l-ai editat a ramas editat nici vorba de rea intentie).

 

Oricum inteleg si punctul vostru de vedere !

 

Multumesc frumos!

Andrei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce poti face (si ti-am zis asta in pm inca de la inceput) este sa dai aici copy-paste articolelor tale de pe site. Si tot in pm ti-am zis atunci, ca e mai bine sa pui link pe forum, la inceputul topicul, adica in mesajul de inceput. Dupa care sa revii cu articole in regim copy-paste, dar fara sa mai indici sursa cu link de fiecare data, ca e suficient si regulamentar o singura data. Nu cred ca o postare are limita de 1500 de cuvinte. :tease: Vor fi postari lungi, e drept, dar daca tu vrei sa informezi, iar noi vrem sa ne informa, citim pana la capat. :) Eu sper sa nu pleci, dar e alegerea ta. Multumesc frumos si eu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×