Sari la conținut
Forum Roportal
xena_x

Copiii nostri... sunt rezultatul existentei noastre

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

MATERNITATEA este cel mai mare miracol al vietii pe pamint !!!

Femeia care nu a purtat in pintecele ei un copil ;nu are sa stie niciodata cum este acest sentiment sublim.

Priviti mergind pe strada ,femeile insarcinate si o sa remarcati ca aceasta noua viata care se va naste ,le inobileaza sufletul,stralucirea ochilor le da o frumusete aparte ....!!!

 

Sunt mama unei fetite de 9 ani! O fetita minunata ,care reprezinta centrul Universului meu !!

IUBITI-VA COPII,SI VETI FI RASPLATITI CU DRAGOSTEA LOR !!!!SI ATUNCI VEI SIMTI CA EXISTENTA TA NU ESTE ZADARNICA !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit undeva o fraza:

'Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai'...exact asta reprezinta pentru mine baietelul meu...

Este ingerul meu pazitor, este fiinta pentru care zi de zi vreau sa fiu mai buna, este fiinta pentru care mi-as da si viata fara sa am cel mai mic rgeret, este sensul existentei mele, fiinta pentru care ma trezesc dimineata si fiinta careia seara ii trimit ultimul zambet inainte de a adormi...Este liantul dintre mine si Dumnezeu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu am, asa ca, teoretic, ii vad ca pe un rau necesar - sa nu ajungem o specie pe cale de disparitie :spiteful: .

Mi-as dori unul care sa poata vorbi din prima zi, sa nu ma chinui sa ghicesc ce vrea.

Astept sa am unul, sa vad daca imi voi schimba parerea dupa aceea. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca nu am, asa ca, teoretic, ii vad ca pe un rau necesar - sa nu ajungem o specie pe cale de disparitie :spiteful: .

Mi-as dori unul care sa poata vorbi din prima zi, sa nu ma chinui sa ghicesc ce vrea.

Astept sa am unul, sa vad daca imi voi schimba parerea dupa aceea. :tease:

Mult succes! :think: E minunata experienta de a naste un copil...Si nu o sa te chinui sa ghicesti ce vrea , pentru ca intre mama si copil e o legatura inefabila...Si ai ocazia sa observi in mic ceea ce s-a intamplat in mare cu omenirea si anumite legi ce ne guverneaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat este de placut de citit pe felicitarile de Ziua Mamelor sau cu alte ocazii, ca tot ce au invatat este datorita mie, ca voiau sa ma imite si sa ma depaseasca cu mult mai mult sa aibe si ei la randul lor ce sa povesteasca, la copiii lor!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ies din magazin si una intra cu o copila maricica pentru a sta in cart in acel loc pentru babies, dar fiind extrem de slaba fetita, incape.   N-are nimic in picioare, este murdara, nepieptanata, in niste pijamale din flanel dar murdara, tremura de frig ca numai 20*C au fost azi si ea vorbeste ca la o colega de munca.   Mamica este imbracata cu niste sorti din Jeans mai minuscul decat un bikini, numai zdrente curgeau din hainele ei.   Niste pantofi cu tocuri de 15 cm cel putin si pe o platforma/talpa inalta, machiata si pusa la punct dealtfel si gata de mers la agatat cu succes!!!    M-a lovit in inima scena.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×