Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Considerati nivelul evolutiv al oamenilor credinciosi, primitiv vizavi de nivelul evolutiv al credinciosilor din anul 4000?

Dar vizavi de nivelul evolutiv al credinciosilor de acum 5000, 10000 de ani?

 

Dar nivelul evolutiv al celor ce nu cred in dumnezeu, il considerati unul primitiv vizavi de nivelul evolutiv al oamenilor ce vor trai peste cateva mii de ani?

 

Da, eu ma consider un primitiv vizavi de generatia si generatiile urmatoare.

Editat de suntnusunt
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//primitiv vizavi de nivelul evolutiv al credinciosilor din anul 4000//

 

De unde sa stiu cum va fi nivelul credinciosilor in anul 4000? Pot doar sa speculez.

 

Eu cred ca in curand stiinta va descoperi zonele in care traiesc ingerii, si va intelege ca si ei sunt niste forme de viata ca si noi.

Asa cum bacteriile au fost descoperite prin inventarea microscopului iar galaxiile indepartate prin inventarea lui Hubble.

 

Atunci nu vor mai crede in ingeri, ci ii vor studia. Asa cum ei ne-au studiat pe noi pana acum.

 

Inventarea radarului si a tehnicilor de detectare la distanta (utile initial armatei) deja a adus progrese in detectarea acestor ingeri, care se plimba cu viteze uluitoare prin stratosfera noastra. Astronomii stiu multe, dar nu spun populatie ca sa nu se sperie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//primitiv vizavi de nivelul evolutiv al credinciosilor din anul 4000//

 

De unde sa stiu cum va fi nivelul credinciosilor in anul 4000? Pot doar sa speculez.

 

Eu cred ca in curand stiinta va descoperi zonele in care traiesc ingerii, si va intelege ca si ei sunt niste forme de viata ca si noi.

Asa cum bacteriile au fost descoperite prin inventarea microscopului iar galaxiile indepartate prin inventarea lui Hubble.

 

Atunci nu vor mai crede in ingeri, ci ii vor studia. Asa cum ei ne-au studiat pe noi pana acum.

 

Inventarea radarului si a tehnicilor de detectare la distanta (utile initial armatei) deja a adus progrese in detectarea acestor ingeri, care se plimba cu viteze uluitoare prin stratosfera noastra. Astronomii stiu multe, dar nu spun populatie ca sa nu se sperie.

 

Te referi la aia, rods(skyfish)?

Nu stiu daca aia sunt ingeri, ingerii veghetori de la inceputuri sunt cei care au cazut, deci care sunt rai. Plus ca de demoni ni se spune ca sunt intre cer si pamant, nu de ingeri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ne spune? Tot ei ne spun, nu? Aceste canale prin care vin informatii despre ei sunt tot de la ei, deci suspecte de distorsionari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine ne spune? Tot ei ne spun, nu? Aceste canale prin care vin informatii despre ei sunt tot de la ei, deci suspecte de distorsionari.

 

Uneori ii mai "captam" si noi. Ai auzit de experienta amiralului Byrd?

Se zice ca ar fi mai multe intrari(una dintre ele la Poli) care duc la salasul demonilor(care s-ar afla in Pamant) - asta ar dovedi adevarata acea descoperire... http://www.youtube.com/watch?v=GJpQ0i1XYqY

Multora poate li se pare o inventie, dar tinand cont ca era in vremea comunismului cand lucrurile astea se ascundeau imediat...

http://www.fara-secrete.ro/pamantul-este-gol-in-interior-informatii-stiintifice-secrete/

http://www.fara-secrete.ro/category/rapirile-reptiliene-intalnirile-de-grad-3-cu-reptilienii-anunnaki/

http://www.fara-secrete.ro/un-barbat-rapit-de-reptilienii-anunnaki-dezvaluie-modul-de-control-si-actiune-al-acestora/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate spune acum, ci doar retrospectiv. Peste milenii, dacă se vor descoperi astfel de entităţi, cel care nu credeau în ele vor fi consideraţi primitivi, iar cei care credeau - avansaţi, dacă nu vor fi găsite, cei care cred în ele vor fi consideraţi primitivi, iar ceilalţi - avansaţi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca "acum" pentru unii are valentele reale ale descoperirilor viitoare?

Tu crezi in unicitatea si invulnerabilitatea stiintei ca si competenta validatoare de adevaruri?

Consideri ganditul rational singura modalitate de a cunoaste si intelege?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În prezent da. Dacă în viitor oamenii vor putea, în urma unor anumite practici: consumarea unor ciuperci, înţepenirea în poziţia de lotus, etc, să depăşească cunoştinţele dobândite prin mulţi ani de învăţătură, fireşte că vor fi urmate respectivele practici. Deocamdată, nu se pune problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×