Sari la conținut
Forum Roportal
a_lin

Cand sa-i schimbam mobilierul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut!

Eu si sotia ne intrebam la ce varsta este cazul sa schimbam mobila copilului? Acum are aproape 2 ani si doarme tot in patutul initial. La voi cum a fost?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa vedeti reactiile lui. Daca inca se simte bine in acel patut nu vad de ce l-ati schimba.

Pe de alta parte copiilor la varsta asta le place sa exploreze si sa aiba mereu lucruri noi. Depinde mult si de personalitatea lui. Daca exista posibilitatea de a schimba mobilierul ar merita sa il adaptati noii lui varste - in fond nu mai e un bebelus.

Si apoi ar mai merge o schimbare cand incepe scoala. Vor fi alte necesitati de mobilier atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, Alin!

Sugestia mea e sa vorbesti cu el inainte. Fa niste teste, vezi daca la pranz vrea sa doarma doarma singur in patul vostru. Ia-l cu tine prin magazine cand cumperi patul, intreaba-l daca ii place, implica-l in schimbare. Patutul de cele mai multe ori nu vine cu saltea, asa ca iti recomand magazinul de unde am luat noi saltelele: saltele-ortopedice.net Ai multe modele din care sa alegi si livreaza acasa in vreo 2 zile. Restul mobilei nu cred ca e cazul s-o schimbi, eventual cand o sa mearga la gradinita sau la scoala, in sfarsit, cand o sa aiba teme, probabil va avea nevoie de o masuta a lui sau un birouas.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×