Sari la conținut
Forum Roportal
Anna Condor

TOP 5

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cind te-ai trezit experta in religii si comportament uman ca sa afirmi asa ceva? :yahoo: Si de ce vorbesti la despre tine la plural?

Nu sunt experta,dar tu esti atot cunoscator ca sa spui ca nu am dreptate? :yahoo: sau e doar ca sa te bagi in seama?

Pentru ca oamenii sunt imperfecti si nu vei gasi oameni care sa fie 100 % corecti in tot ceea ce practica.Am crezut ca toata lumea stie asta,nu m-am pus pe mine la plural.Sa iti dau exemple?

Pe alt topic se spunea...

ma pot impartasi daca n-am tinut tot postul?

Eu nu cred ca exista un singur om pe aceasta planeta care sa se ridice la toate standardele ridicate de religie ca practica.

 

El, intr-adevar, a infiintat O biserica, dar de fapt cate sunt cele ce spun ca se trag din invataturile Sale? Iata cateva exemple: ortodoxism, catolicism, protestantism, evanghelism, si lista continua. vrei sa spui ca acea singura Biserica e de fapt......"mai multe"? oare credinta nu e una singura. ei bine asta ma deranjeaza.......si sper sa nu supar pe nimeni.

parerea mea

eibine, atat timp cat doresti sa faci un top al religiilor, te referi, bineinteles la practica, nu si ca relie. cum vine asta, te referi la ce e prioritar ca religie nu ca practica, pai religia nu se practica? cum vine asta? iar tu spui ca ne inchinam la diferiti Dumnezei dar tot tu spui ca doresti sa alcatuiesti un top doar din crestinism. pai crestinii se inchina, in principiu unui Dumnezeu foarte "asemanator" fata de "ceilalti" nu e un mic paradox?

vrei sa aflii parerea celorlalti Dumnezei din crestinism? nu inteleg :stars:

parerea mea

 

cred ca tu nu ai intels rostul acestui topic :

Stiu ca e un forum despre spiritualitate(nu muzica ),si pentru ca in ultima vreme discutiile predominante au fost legate despre Calea cea mai buna ...m'am gandit la o noua ''provocare''! Nu e chiar un top 20 ,dar dupa voi,cam care ar fi principalele religii,si care suna mai "rezonabila"dintre toate...Din orice punct de vedere,poate fi doar o "cale" sau "un anume stil de viata".

Discutie cat se poate de libera !!

parerea mea... :flowers:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce incerc eu sa spun, de vreo 2 zile, este ca nu ar trebui sa judecam religia si implicit sa cream un top. totodata, nu judec pe cei ce fac aceste lucruri, eu doar imi dau cu parerea. daca enerveaza lucrul acesta pe cineva, voi scrie ce ai scris si tu "Discutie cat se poate de libera". Capisci ? :flowers:

parerea mea :stars:

Editat de ocean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce incerc eu sa spun, de vreo 2 zile, este ca nu ar trebui sa judecam religia si implicit sa cream un top. totodata, nu judec pe cei ce fac aceste lucruri, eu doar imi dau cu parerea. daca enerveaza lucrul acesta pe cineva, voi scrie ce ai scris si tu "Discutie cat se poate de libera". Capisci ? :flowers:

parerea mea :stars:

all right.Back on topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×