Sari la conținut
Forum Roportal
Florian_L

Paralizie in timpul somnului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu am "gustat" experienta. :lol2: Cumplita...

E o problema neurologica complexa.Ceva cu neurotransmetitori,oxigenare...ma rog,de la creier...nu stiu sa explic.

Nu lua timpenii pe care ti le dau doftorii ca te vor face din om, neom.Mergi pe reflexoterapie si naturism.Eu,asta fac.

O sugestie:caut-o pe "doctorita"(sic! :doh: ) Valentina Garlea si ea iti va spune ce si cum...

Sau hipnoza daca gasesti un doctor capabil.

:think: Bafta!

 

si eu am problema asta de vro cativa ani.inainte mi se intampla rar si cred k motivul era somnul prea mult si neregulat.acum,avand un copil mic,somnul este prea putin si intrerupt ,deci oboseala +stres care au facut sa mi se intample lucrul cat mai des.de ex daca visez cv urat incerc sa m trezesc si nu reusesc;astfel intru in panica si imi intepeneste tot corpul iar urechile imi vajaie atat de tare incat acopera orice alte sunete.dupe ce ma zbat putin sa ma maisc fara niciun rezultat,incep sa zic '''tatal nostru'' si cand termin rugaciunea si zic ''amin'' imi revin imediat.

 

acum cateva zile mi s-a intamplat cv si mai ciudat: in timpul paraliziei ma sufocam si auzeam pe cineva ca rade in hohote din ce in ce mai tare,parca vrand sa imi faca in necaz.pana la urma cu ajutorul rugaciunii mi-am revenit si fiind obosita am pus capul pe perna sa adorm iar,dar in loc sa adorm am intepenit iar si au inceput sa imi vajaie urechile.pana la urma am ramas treaza(cu un foarte mare efort),pur si simplu imi deschideam ochii cu degetele,parca mi-i inchidea cineva,park imi tragea de pleoape si ma inpingea in pat.a fost oribil,pe bune.nu m-am mai culcat de frica.in noaptea urmatare la fel,am stat treaza pana cand m-am simtit epuizata si am adrmit nemaitinand cont de nimic...

 

am observat k daca nu bag in seama amorteala dispare imediat,dar daca intru in panica ea s intensifica.credeti k axista un remediu pt aceasta ''boala''?mi-as dori tare mult sa axista,pt k mi-e frica sa nu ma asez in pat seara si sa nu ma mai ridic dimineata...doamne fereste...

Editat de Magdameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sustin din proprie experienta ca "amorteala" vine de la o problema neurologica;la cap...

Logic si simplu: problemele la ficat,genereaza arteroscleroza,probleme renale,da peste cap intreg sistemul...

Atit rinichii,vezica cit si ficatul dau:amorteli,carcei,emicranii,probleme respiratorii...etc.Stresul,acutizeaza totul.

Faptul ca te calmezi singura prin rugaciuni,de asemenea, te ajuta...dar,nu mult timp,nu te baza pe asta. :roll:

Vijaitul ori presiunea in urechi,in cap, sunt generate de presiunea singelui prin artere adica,

tensiune si arteroscleroza.

Un ficat seatozat e foarte periculos ca poate provoca ...ictus. :ok: Parol!

Intreaba un doftor dajtept....si-ti va confirma.

Remediu exista dar presupune descoperirea cauzei,sursei ...iar pentru asta,trebuie sa o iei prin eliminare.Adica:nu am steatoza,nu am colesterol,nu am....cfrm.analizelor. :o: Pina te dumiresti,mergi pe tratament naturist,holistic...si cum mai vorbiram,pe reflexoterapie.

Parerea mea.... :o:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa ma rog si la Sfantul Unicorn Roz chiar sa vad daca e o chestie ce tine de starea mea sau nu. Dar nu cred ca mai are curaj nesimtitul, ca stie ca nu ma mai tem de el. Incercati voi si scrieti ca sunt curios.

Draga Mishu, te-au ajutat aceste rugaciuni ? Caci noua abia zilele acestea ni s-a revelat Sfantul Unicorn si am vrea sa stim daca este un adevarat facator de minuni sau un alt impostor.

 

Iar pentru moderatorii care nu sunt de acord cu invataturile Unicornului, uitati dovezi. Unicornul s-a mai aratat in trecut si altor oameni. Nu are cum sa fie o simpla coincidenta.

Editat de Souls Destroyer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×