Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Sexul, timpul si comoditatea.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Oamenii prefera sa munceasca si osteniti fiind, nu mai gasesc placerea in sex si actul sexual.

In fapt e vorba de comoditate, cred eu. Conform zicalei "lenesul mai mult alearga", multi alearga ca disperatii dupa placeri marunte,frugale si...desi doresc sex ca placere, ajung sa nu mai poata.

Da, atat femeile cat si barbatii au probleme cu libidoul, sau doar barbatii cu potenta si femeile cu increderea in senzualitatea lor.

Foarte multi afirma: "sexul nu-i important". Oare? Ei chiar cred, sau sunt mici vulpi cu ochii atintiti spre struguri dulci? Adica mici ipocriti...

N-am venit cu citate si surse, fiindca-i o analiza proprie, bazata pe observatii in cercul meu de relatii si mici informari in presa. Exact de-aia am deschis subiectul, sa vad daca-i o problema de masa sau doar ceva izolat.

In grupul vostru de prieteni care-i situatia? Ce prefera prietenii vostri (sau voi), o haina ori un telefon destept nou, sau banii bagati intr-o excursie romantica, condimentata cu multe picanterii erotice?

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile romantice sunt pentru concediu. In rest... haine, sau ce-ai mai zis tu p-acolo. Poate nu-ti vine sa crezi, dar in ciuda aparentelor, cei mai multi oameni nu-s obsedati de sex, doar ii auzi mult vorbind de el pentru ca... nah, asa e societatea, e ceva cool, oarecum, dar sunt vorbe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obsesia e obsesie si placerea altceva. Ca sa faci din placere obsesie e nasol, dar sa faci din placere un deziderat utopic e trist rau de tot.


Excursiile romantice sunt pentru concediu.

 

Gresit. Ia-o pe motor si du-o unde-i place. Faceti sex, dragoste, iubire...

Recunosc ca daca vrea doar la "moul" e cam greu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai intrebat ce fac prietenii mei.

Ce fac eu este foarte diferit - din cand in cand mai petrec timp cu cate o tipa, in scopurile mele si atat, nu-s interesat, in general, de relatii romantice, deci nu m-ai nimerit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Nu trebuie sa fim toti la fel. Postez prin tipare de gandire dobandite in mediul meu. N-am pretentia sa am dreptate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii prefera sa munceasca si osteniti fiind, nu mai gasesc placerea in sex si actul sexual.

In fapt e vorba de comoditate, cred eu. Conform zicalei "lenesul mai mult alearga", multi alearga ca disperatii dupa placeri marunte,frugale si...desi doresc sex ca placere, ajung sa nu mai poata.

Da, atat femeile cat si barbatii au probleme cu libidoul, sau doar barbatii cu potenta si femeile cu increderea in senzualitatea lor.

Foarte multi afirma: "sexul nu-i important". Oare? Ei chiar cred, sau sunt mici vulpi cu ochii atintiti spre struguri dulci? Adica mici ipocriti...

N-am venit cu citate si surse, fiindca-i o analiza proprie, bazata pe observatii in cercul meu de relatii si mici informari in presa. Exact de-aia am deschis subiectul, sa vad daca-i o problema de masa sau doar ceva izolat.

In grupul vostru de prieteni care-i situatia? Ce prefera prietenii vostri (sau voi), o haina ori un telefon destept nou, sau banii bagati intr-o excursie romantica, condimentata cu multe picanterii erotice?

 

 

Sexul in sine sau facutul de dragoste este important dar diferenta de la o persoana la alta, consta in frecventa cu care se face. Unii sunt ok sa-l faca din cand in cand si asta ii multumeste pana data viitoare, pe cand altii il vor mai des. Aia is f***ciosii. laugh.png Just kidding.

La chestia cu libidoul ai dreptate, dar factorii sunt numerosi. Libidoul poate sa scada si din cauza stresului, a oboselii, a unor medicamente, a unei maladii.

Habar nu am daca e vorba de cazuri izolate sau vreun epidemic social. Nu mi-am pus niciodata intrebari de genul asta si nu pot spune ca ma preocupa raspunsurile.

Eu personal prefer un nou gadget decat o excursie romantica. Nu sunt o persoana romantica din fire, cu toate ca imi plac excursiile. Cat despre picanterii erotice...hmmm....preferintele mele sunt mai ne-ortodoxe sa zic asa. Nu stiu cata lume le-ar incadra la erotism. laugh.png

Daca vine omul meu si ma intreaba ce vreau, un weekend la un resort, cu jacuzzi in camera si room service sau ultimul racnet smartphone de pe piata, ii spun sa se duca singur la resort.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu personal prefer un nou gadget decat o excursie romantica.

Intalnesc deseori dorinte de genul asta.

Personal am folosit un Nokia 6310 (caramida) pana de curand, desi aveam primit cadou si un smartphone LG. Tehnologia nu mi-e straina, dar nu pun pret pe ea. Chiar m-am suparat pe ea, fiindca o banuiesc ca mi-a ascuns acea caramida ca sa n-o fac de ras. Cam asa ceva a formulat cand mi-a facut acel cadou.

Peste cateva luni gadgetul e depasit, dar eu am ratat o ocazie sa traiesc intens. Asa gandesc eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai, ce te opreste sa traiesti intens si dupa ce ai primit smartfăunul?

Nimic, numai ca a fost un cadou oferit cu subanteles. L-am acceptat si am zambit, dar gluma a continuat si nu mi-am mai gasit caramida.

Deja se etalau alt fel de dorinte. Eticheta domnule...eticheta.

Editat de @5 IP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×