Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Sunt romancele femei supuse ?

Evaluează acest topic

  

15 membri au votat

  1. 1. Sunt romancele supuse ?

    • Da
      5
    • Nu
      10


Postări Recomandate

Poate o fi si din cauza ca ea e moldoveanca din aia apriga cu piper in fund iar el roman ungur ? laugh.png

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate o fi si din cauza ca ea e moldoveanca din aia apriga cu piper in fund iar el roman ungur ? laugh.png

Foarte posibil.

 

Acu fara nicio gluma, ii vad p-astia de pe langa mine foarte disperati, sa nu se supere iubita/sotia etc. WTF is wrong with them ? Disperare dupa vagin, disperare dupa companie, incapacitatea de a se impune cat de cat, lipsa de coaie ??....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am povestit femeii despre discutiile de aici, alea cu femeile intretinute si am intrebat-o daca prietenul ei deconteaza si pentru coafor, unghii, cosmeticiana, samd. Mi-a zis ca da. Cica tocmai l-a pus in tema ca de Craciun trebuie sa-si vopseasca parul sa mearga la salonul de cosmetica si sa-si cumpere rochie de revelion. I-a zis ala...da baby, cum sa nu, cat ai nevoie...400-500 sute ? :suicide:

Eu daca-i zic lu al meu ca trebuie sa-mi fac parul, imi zice "Da ce te opresc eu ? Fati-l" rotflmao.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii de ce tac ca mortii toti ?

 

Pentru ca NU, in Romania femeia nu e supusa, din contra, barbatul e supus. Si uite ce bine merge tara :ro: Nu ma refer la cupluri trecute de 40 de ani. De ce, aia sunt morti ? :retardface: Da, sunt, au iesit de pe piata, pot sa-si impreuneze mainile pe piept si s-aprinda o lumanare... Nuuu, c-am vazut sau stiu eu una care arata nu-stiu-cum... Da, mah, si are carnea ciudata pe ea si se impute mai repede si e mai larga si alte chestii, so shut it, old people. Da' ce, mah, tinerii sunt mai cu motz ? Asta e intrebare ret...orica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate in cine stie ce catun, ca altfel, femeile pe care le cunosc eu, riposteaza si calca pe mana barbatului daca vrea sa loveasca, si dau replica la mitocanii. girl_devil.gif Exista divort si legi; barbatul nu e deasupra lor, doar ca e barbat.

Nu, chiar exista obiceiuri mediavale in societatea moderna, autohtona. Si nu vorbesc de cei din mediul rural, unde ponderea-i mai mare, ci de orasenii educati aiurea.

Eu am ramas masca atunci cand, intrand in casa unui coleg de la care aveam pretentii (ca-i educat), acesta a avut un comportament de sultan, in prezenta sotiei. M-a scarbit.

Am observat si printre neamurile mele, sau ale sotiei, o gramada de aberatii comportamentale, in genul "cand vorbesc eu, tu sa taci", urmat de supunere si nu oricum, ci cu remuscari ca a indraznit sa cuvante.

Mai la vale de majoritate (a barbatilor) si la fel de penibile sunt sotiile care au comportamente dictatoriale, crezand ca astfel ridica standardele feminine.

Tot aud p'aici "barbatul n-are OO", barbatul e de vina ca accepta, barbatul e prost. Evident ca si asta-i valabil, dar cum ramane cu educatia pe care o fac astfel de sotii, copiilor lor? Cu ce difera ele de barbatul care vine beat si le injura, sau bat?

Situatiile astea se intelesc mai des in familiile cu carente de educatie, in preadolescenta.

Mai citisem aici pe forum, un barbat ce spunea ca-i sub demnitatea lui de barbat sa spele vase. Cred ca glumea.

Intrebarea mea e daca si cum ar accepta el sa traiasca cu o femeie care are ca standarde de demnitate, spalatul vaselor. Trebuie ca-i superultramagnific sa faci o prezentare a sotiei, in cadrul unei noi colectivitati, in genul :"ea e Sofronica, campioana la farfurii si oale...oglinda le face".

In fapt, genul acesta de barbati (care cauta romance supuse) e genul care n-are accesc la genul salbatic, dupa care saliveaza si fluiera, la propriu, pe strazi.

Mai observ si diferente mari de varsta intre astfel de parteneri (el cu peste 7-10 ani mai mare si curtand-o inca de cand era minora).

Editat de @5 IP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Taci si supune-te. girl_devil.gif

 

Nu, merci, sunt mult prea multi altii care vor sa faca orice pentru vagin, nu le mai ingros si eu randurile. Ei sunt cuceritori, atrgatori, niste adevarati domni, barbati barbatosi... Eu nu ma incadrez :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am amintit de o faza badarana. Eram la o prietena cu alte cateva fete din grupul nostru. Noi oricum ne vedem cam rar pentru ca toate avem familie, copii, altele mai si muncesc pe langa asta si nu e timp de socializare. Avea si fata aia o zi libera si ne-a invitat la ea. S-a scuzat ca era cam deranj in casa si ca trebuia sa faca si mancare in timp ce juca gazda pentru noi, dar fiind prietene de atata timp nu ne-a deranjat.

In fine, pe la 5 dupamasa vine barba'su de la servici cu foamea in gat. Ea facuse niste tocanita de pui si o salata. Se uita el prin oala si la un moment dat zice "Da ciorba n-ai facut?". Noi eram de fata. Ea zice ca nu a avut timp sa mai faca si ciorba, pentru ca a avut prietene in vizita toata ziua, la care el raspune "Ok, dar ele n-au venit la 8 dimineata nu ? Puteai sa o faci atunci cand te-ai trezit." WTF ? Acum ca o fi ala asa disperat dupa ciorbe de s-a casunat asa, cine stie...dar nu trebuia sa comenteze de fata cu noi.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×