Sari la conținut
Forum Roportal
mira33

Nu vreau sa ma casatoresc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt divortata,am un copil si am o relatie de 2 ani cu un barbat care isi doreste sa ne casatorim insa eu nu sunt sigura ca imi doresc acest lucru.m-am obisnuit singura si parca nu mai pot accepta nimic de la un barbat.sunt constienta ca viata de familie implica unele compromisuri si desi imi doresc o familie nu pot lua o decizie in aceasta privinta mai ales ca am un copil fata de care ma simt responsabila si un nou esec in casnicie pt mine ar fi foarte greu de trecut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu simti nevoia sa te casatoresti, daca nu esti impacata cu ceea ce ar implica o noua casatorie, daca ti-e teama de alt esec, atunci nu te casatori. Simplu. Unde e dilema ? Ti-a dat ultimatum prietenul ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,i-am explicat si spune ca el ma accepta asa cum sunt,ca ma iubeste si isi doreste sa formam o familie.problema este ca eu m-am obisnuit singura,imi prieste libertatea de a face ce vreau,cand vreau ori viata de familie inseamna dedicare,implicare.el este o persoana pretentioasa iar eu simt ca nu ma ridic la nivelul lui.el acum e indragostit si e dispus sa treaca peste orice insa cu timpul in casnicie apar greutatile,nu e totul numai lapte si miere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta ma gandeam si eu, de ce vrei sa intri in randul celor suferinde?...te accepta asa cum esti?..da ce esti handicapata?...prima data cand am auzit ca ma accepta asa cum sunt replica mea a fost DISPARI...ia-l de concubin , un timp...

 

am fost in aceeasi situatie, pusa la zid dar inca sunt doar eu de cativa ani si cu cat trece timpul parca nici concubin nu-mi mai trebuie,,,drag.gif

Editat de Salvie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta ma gandeam si eu, de ce vrei sa intri in randul celor suferinde?...te accepta asa cum esti?..da ce esti handicapata?...prima data cand am auzit ca ma accepta asa cum sunt replica mea a fost DISPARI...ia-l de concubin , un timp...

 

am fost in aceeasi situatie, pusa la zid dar inca sunt doar eu de cativa ani si cu cat trece timpul parca nici concubin nu-mi mai trebuie,,,drag.gif

draga mea,eu locuiesc la tara unde femeia trebuie sa fie gospodina,sa fie supusa barbatului,altfel nu e buna de nimic(asa considera gura lumii).iti dai seama ca daca as sta cu el si m-as desparti si de al doilea barbat as fi catalogata eu ca fiind cea care are o problema.si stau si ma gandesc...oare chiar am o problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mea,eu locuiesc la tara unde femeia trebuie sa fie gospodina,sa fie supusa barbatului,altfel nu e buna de nimic(asa considera gura lumii).iti dai seama ca daca as sta cu el si m-as desparti si de al doilea barbat as fi catalogata eu ca fiind cea care are o problema.si stau si ma gandesc...oare chiar am o problema?

scuza-ma atunci, nu stiam ca traiesti cu gura lumii...greseala mea....baftadrag.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu traiesc cu gura lumii dar ma gandesc la copilul meu,va creste si va auzi fel de felde vorbe despre mine,nu mi-e totuna.sunt intr-o incurcatura,nu stiu incotro s-o apuc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×