Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Cand sistemul imunitar face misto de tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incepe sa mi se faca mila cand vad cum te zbati si te agati de fiecare aiureala ca sa te faci sanatoasa. Este timp de distractii si este timp de seriozitate.Eu nnu cred in 99% din paramedicina.

 

Cand ai scris ca lucrezi la spital am inteles unde te-ai molipsit de paostea asta. Si la noi cum si in toate spitalele din lume se face incontinu luta contra contagierii de tocmai acei microbi si bacterii la care sunt majoritatea antibioticelor inpfensive. De cate ori sora de caritate intra in camerele bolnavilor,se spala pe maini si asa face cand iese afara. pe culoare la fiecare 10-15 metrii sunt atarnat pe perete plastice cu o solutie desinfectanta care iese prin apasarea cu cotul unei maini. Au fost facute cercetari si au fost gasite cele mai grozave surse de infectie . De exemplu,butoanele de la lift,manerele de la usi si ferestre, parapetele de la scari,robinete si wc-ul. La atingerea a fiecarui bolnav se schimba manusile de guma iar bolnavii cum esti tu,sunt tinuti la carantina si se intra la ei numai cu masca.

 

Un cetatean roman din Galati a fost spitalizat in Israel inainte cu doi ani ca sa i se faca un tratament de transplant de madva care nu sa putut face in Romania deoarece mult timp nu s- a gasit donator potrivit,a fost trimes de ministerul sanatatii roman. In Israel se reuseste de multe ori sa se faca asa un trasplant cand diferenta intre ce trebuie si ce este nu este mare. A stat in Israel cam 5 luni si in mare parte din timp eu l-am adoptat ca nu era in primele trei luni nimeni cu el. Barbat tanar de cam 30 de ani insurat s cu un cpopil mic acasa. Am inteles ca el nu a fost un asa bolnav unic ci au fost zeci si incontinu se gaseau noi bolnavi. "Cadou de la Cernovil. " La multi din ei au fost gasiti donatori din familie sau Romania,O parte au decedat.Groaznic.

Cand veneam la el in vizita intram numai cu masca ,cu maini curate si pantofii "Inchisi" in saci de plastic cu snur.

Azi este in Romania la Galati cu familia si sa intors la munca lui la posta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ne intelegem acum, sau tre sa scriu in ebraica?

Intelegem ne Sa . קרד נו האיחוד האירופיבNICI si paramedicinaבmiraculoase leacuri . נו מ -am tratat niciodata מ"ק si NICI נו על iarba Gand דה ורדה. STIU ca stafilococul auriu נו se מ"ק vindeca פרופוליס si miere si seminte דה dreac אמא. נו על cerut sfaturi pentru vindecarea stafilococului ci pentru intarirea sistemului imunitar , אכפת לה אסטה pamant . ביום שראה slabit 10 קילוגרם על pofta דה mancare , סיר נו dormi si על dureriבsaptamani cateva , נו . Picioare ca IAR ma sa PE משחק המילים, trebuie sa mananc , ingras trebuie sa si מעונות ma sa trebuie . Daca נו sistemul imunitar lupta impotriva Bolii , Medi מ"ק Impreuna הסוכנות הגיע PE הטלה אכפת le IAU וו דה 8 saptamani , degeaba IAU medicamente . Sistemul imunitar trebuie ajutat sa se ​​refaca pentru ca נו reuseste si תע"ש מיי ataca si organismul , luptand tratamentelor impotriva Singur , IAR intre timp stafilococul se si intinde intinde ..
נכון לעכשיו, Laborator דין Spital סופית האו"ם, creste o קולטורה דה stafilococ propriu , pentruse פבריקה ApoI Imuno בלתי vaccin , אכפת מיל se va Injecta cel mai Târziuבסוף השבוע. Si בבוקר מיי ca זיס Ti -am קוקטייל בלתי דה ANTIBIOTICE , sa - Beau de אורי PE zi 8 tre ​​טיפול PE. Vindece ma sa נו astept Deci Mierea , propolisul רוטב מיי stiu CE של האיחוד האירופי. Astept de la Astea sa -mi faca Putina pofta דה mancare , odihnesc ma ma sa sa ajute , משחק המילים sa -mi פוטין imunitatea PE picioare .
נו sunt איחוד אירופיבMasura sa decid daca bagata FIU sa trebuieבcarantina , medicii au decis ca נו סי NICI נו דואר NICI nevoie macar דה o zi de spitalizare . Si סיר Lucraבcontinuare , נו בבוקר stafilococul PE רוטב pieleבlocuri usor דה Atins . דאר cel mai Voi probabil נוזל eu singura sa intru obositaבconcediu pentru הרפואי ca sunt mult prea pentruorice פנים. Chiar si respira .
Ma pricep la limbi. :boss:

... oarecum.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cel mai probabil voi cere eu singura sa intru in concediu medical pentru ca sunt mult prea obosita pentru a face orice. Chiar si respira.

Daca,

 

poate ai timp si citesti si altceva, nu strica largirea viziunii si cu putina psihosinteza (daca nu ai avut ocazia pana acum): http://www.scribd.com/doc/64051468/Calatoria-Brandon-Bays

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues, nu stiu daca ai cunostinte despre medicamentul asta, dar este exact pt intarirea imunitatii a celor cu stafilococ:

 

http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/cantastim-fiole_11034

 

" Mod de administrare :

 

Ziua 0 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,1 ml
Ziua 3 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,1 ml
Ziua 6 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,2 ml
Ziua 7 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 9 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,3 ml
Ziua 12 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,4 ml
Ziua 14 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 15 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,5 ml
Ziua 18 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,6 ml
Ziua 21 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 22 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,7 ml
Ziua 25 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,8 ml
Ziua 28 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 29 - vaccin (autovaccin) stafilococic 0,9 ml
Ziua 32 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 35 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 38 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 41 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 42 - CANTASTIM 1 ml
Ziua 44 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 47 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 50 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml
Ziua 53 - vaccin (autovaccin) stafilococic 1 ml "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Intelegem ne Sa . קרד נו האיחוד האירופיבNICI si paramedicinaבmiraculoase leacuri . נו מ -am tratat niciodata מ"ק si NICI נו על iarba Gand דה ורדה. STIU ca stafilococul auriu נו se מ"ק vindeca פרופוליס si miere si seminte דה dreac אמא. נו על cerut sfaturi pentru vindecarea stafilococului ci pentru intarirea sistemului imunitar , אכפת לה אסטה pamant . ביום שראה slabit 10 קילוגרם על pofta דה mancare , סיר נו dormi si על dureriבsaptamani cateva , נו . Picioare ca IAR ma sa PE משחק המילים, trebuie sa mananc , ingras trebuie sa si מעונות ma sa trebuie . Daca נו sistemul imunitar lupta impotriva Bolii , Medi מ"ק Impreuna הסוכנות הגיע PE הטלה אכפת le IAU וו דה 8 saptamani , degeaba IAU medicamente . Sistemul imunitar trebuie ajutat sa se ​​refaca pentru ca נו reuseste si תע"ש מיי ataca si organismul , luptand tratamentelor impotriva Singur , IAR intre timp stafilococul se si intinde intinde ..
נכון לעכשיו, Laborator דין Spital סופית האו"ם, creste o קולטורה דה stafilococ propriu , pentruse פבריקה ApoI Imuno בלתי vaccin , אכפת מיל se va Injecta cel mai Târziuבסוף השבוע. Si בבוקר מיי ca זיס Ti -am קוקטייל בלתי דה ANTIBIOTICE , sa - Beau de אורי PE zi 8 tre ​​טיפול PE. Vindece ma sa נו astept Deci Mierea , propolisul רוטב מיי stiu CE של האיחוד האירופי. Astept de la Astea sa -mi faca Putina pofta דה mancare , odihnesc ma ma sa sa ajute , משחק המילים sa -mi פוטין imunitatea PE picioare .
נו sunt איחוד אירופיבMasura sa decid daca bagata FIU sa trebuieבcarantina , medicii au decis ca נו סי NICI נו דואר NICI nevoie macar דה o zi de spitalizare . Si סיר Lucraבcontinuare , נו בבוקר stafilococul PE רוטב pieleבlocuri usor דה Atins . דאר cel mai Voi probabil נוזל eu singura sa intru obositaבconcediu pentru הרפואי ca sunt mult prea pentruorice פנים. Chiar si respira .
Ma pricep la limbi. big_boss.gif

... oarecum.

 

Asta-i o cacofonie,nu mai mult. O gluma proasta aci.

Multumesc frumos, sper sa priceapa domnul Sorinica acum.

 

 

rotflmao.gifrotflmao.gif

Domnul Sorinica a inteles de mult. Imi pare rau ca tu nu ai inteles. Tocmai domnul Sorinica ti-a scris de cateva ori ca in asa cazuri pacientul se interneaza ca sa economiseasca energia care o risipesti azi continuand sa muncesti si/sau te trambalezi in fiecare zi .Dumneata trebuie sa te odihnesti ca fara energie,tot metabolismul tau schioapata . Acuma intelegi dumneata? Medicamente sase ia prin infuzie ca sa se scurteze timpul cand trebuie sa activeze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues, nu stiu daca ai cunostinte despre medicamentul asta, dar este exact pt intarirea imunitatii a celor cu stafilococ:

Blea, tu vrei s-o umpli de gauri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×