Sari la conținut
Forum Roportal
Rina28

Probleme cu genunchiul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor,

 

Am vazut ca se discuta aici despre tot feul de boli dar de afectiuni articulare n-amgasit nimic. Eu am avut un accident la schi anul trecut si m-am trezit cu genunchiul drept super umflat. Am fost la medic, am luat antiiinflamatoare, ma rog, pana la urma a trecut. Problema e ca am mai luat o cazatura la munte weekendul trecut si m-am lovit tot la asta si ma doare de nu mai pot.

 

Am folosit gel de la farmacie - cu diclofenac, dar n-a avut efect. Cred ca e mai grava situatia ca nu m-a lasat deloc.

 

ma puteti ajuta cu un sfat?

 

Multumesc mult de tot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la un reumatolog, cu trimitere de la medicul de familie. O sa-ti dea sa faci radiografii si, apoi, tratament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce il trimiti la reumatolog daca omul zice clar ca a cazut la schi? Crezi ca a facut reumatism de la zapada cat a stat pe jos? laugh.png

 

Mey, si reumatologul trateaza oasele bolnave nu numai ortopedu'. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

kinetoterapie. Mergi la reumatolog si iti va face trimitere spre un program de recuperare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Am vazut ca se discuta aici despre tot feul de boli dar de afectiuni articulare n-am gasit nimic. Eu am avut un accident la schi anul trecut si m-am trezit cu genunchiul drept super umflat. Am fost la medic, am luat antiiinflamatoare, ma rog, pana la urma a trecut. Problema e ca am mai luat o cazatura la munte weekendul trecut si m-am lovit tot la asta si ma doare de nu mai pot.

 

Am folosit gel de la farmacie - cu diclofenac, dar n-a avut efect. Cred ca e mai grava situatia ca nu m-a lasat deloc.

 

ma puteti ajuta cu un sfat?

 

Multumesc mult de tot!

 

Tu ai citit cu atentie mesajul initiatoarei ? Sau te iei de mine ca sa te afli in treaba ? Ia vezi cuvintele inrosite.

Ortopedul nu se ocupa cu afectiunile articulare, reumatologul da.

 

Cauzele pe care le trateaza sunt diferite, Lizbeth. Nu merge la reumatolog unul cu piciorul rupt. doh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ortopedia este o specialitate

chirurgicala care se concentreaza pe

diagnosticul, tratamentul si preventia

afectiunilor aparatului locomotor. Acest

sistem complex este format din oase,

articulatii, tendoane, muschi si nervi ce

va permit sa fiti activ si sa va miscati in

libertate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×