Sari la conținut
Forum Roportal
Nellla

aducerea unui strain in romania

Postări Recomandate

interesanta discutie el este ddin egypt si vreau sa il aduc in romania pana de craciun. in cazul nostru nu este un aranjament suntem impreuna de mai bine de un an el este crestin si tu naeema intelegy de ce nu se poate sa ne casatorim acolo pentru ca mai bine de 6 luni am cautat o solutie si nici un avocat nu a vrut sa ne ajute si din acest motiv va trebui sa rezolv totul in romania

 

Deci arabii crestini nu se pot casatori in Egipt ? Asta spui ?

De ce as intelege mai bine ? Nu sunt din Egipt, nu am trait acolo si nici nu pretind ca as sti cum stau treburile pe acolo, dar sincer...nu cred nici o secunda ca daca te-ai deplasa tu pana acolo cu toate actele necesare la bord, nu ati avea dreptul sa va castoriti legal in acea tara. E absurd din moment ce exista totusi o comunitate crestina destul de considerabila printre cetatenii ei.

 

 

in egipt nu sunt legale casatoriile intre crestini?

 

de ce numai naeema ar intelege?

 

Exact. Asta ma intrebam si eu. doh.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as avea sieu nevoie de niste banuti, ca tot vine craciunu'

 

io dau acte de norvegia, care si cat dai? rotflmao.gif

 

auci! No nu e in UE cray.gif

Cam prea frig pe acolo.

Cate tarne de portocale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesanta discutie el este ddin egypt si vreau sa il aduc in romania pana de craciun. in cazul nostru nu este un aranjament suntem impreuna de mai bine de un an el este crestin si tu naeema intelegy de ce nu se poate sa ne casatorim acolo pentru ca mai bine de 6 luni am cautat o solutie si nici un avocat nu a vrut sa ne ajute si din acest motiv va trebui sa rezolv totul in romania

 

Ce fel de relatie aveti, pe internet ? Daca relatia e pe internet, nu poti sa-l aduci aici.girl_devil.gif

Mergi tu la el si va casatoriti acolo. E mai simplu pt tine, privesti viza la intrarea in tara. Plus ca ii cunosti si familia si vei constata cat de mult te iubeste el, la el in tara. Ca in tara ta, te iubeste. Sigur.

 

Naeema nu intelege, ca pe ea avocatu` a casatorit-o repede. Altfel il hunter.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

naeema ma refeream din punct de vedere religios ca in Egypt casatoria intre o musulmanca si un crestin este ilegala.eu am fost acolo si am cunoscut familia nu avdem o relatie pe net

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

naeema ma refeream din punct de vedere religios ca in Egypt casatoria intre o musulmanca si un crestin este ilegala.eu am fost acolo si am cunoscut familia nu avdem o relatie pe net

 

Deci cine e musulmanca si cine e crestinul ? Apropo, nu numai in Egipt ci in toate tarile arabe sau cu religie majoritara islamica sau regimuri islamice, casatoria dintre femeie musulmana si barbat de oricare alta religie nu este permisa, cel putin nu oficial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×